Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#891
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 14:59

Buna fetelor,

 

Ma pregatesc de un transfer de embrioni congelati in curand si sunt in tratament cu cyclo progynova. Am fost ieri la prima monitorizare si mi-au crescut doza de la 3 pe zi (una dimineata, una la pranz si una seara), la 9 pe zi (3-3-3). Inca nu mi-a fost prescris Clexane, dar ma gandesc ca ar trebui sa incep in curand, nu? La asa doza mare de estradiol nu e periculos din cate stiti voi? O sa intreb si maine cand ma duc la monitorizare, dar am zis sa va intreb si pe voi, ca aveti experienta :)

 

Multumesc si mult succes!



#892
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 17:22

Bună, nu am mai intrat de ceva timp, deoarece sunt viitoare mămică, am reusit cu fiv la Columna Medical cu dr Corina Manolea , am intrat in 8 luni si din fericire o sarcina usoara fara greturi si varsaturi sau ameteli, ameteli f rar.

Primul fiv la Sibiu la  IMed cu Ispașoiu 4 embrioni car nu s-a prins nici unu, asa ca am cautat alta alternativă chiar daca costa putin mai mult, dar am reusit din prima, am pus un sg embrion din 4 si este o fetiță sănătoasă care se joacă in burtica de dimineața până seara


#893
sara semida

sara semida
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 13:57

Bună tuturor și succes tuturor încercărilor celor care își doresc sa devina părinți!!!

Sunt și eu o aspiranta la acest capitol deoarece din mai multe motive a trebuit sa recurgem și noi pe aceasta cale de a mai avea copilași!

In momentul de fata detin un test de sarcina pozotiv  (test de urina făcut în a 8 zi de la  transfer). Acum eu va întreb.. Credeți că e e făcut prea devreme pt a fi concludent?

Partenerul meu spune ca e (el fiind medic gineco) însă știu ca pot da și rezultate fals pozitive/negative aceste teste.

 

Mulțumesc 

 



#894
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 21:37

Buna Sara Semida, si eu am facut tot asa in 8 zile înainte de beta si mi-a iesit pozitiv, nu am avut nici o indoiala, surpriza f mare in ziua 10  cand a iesit 411 beta hcg, am crezut ca sunt doi


#895
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 21:45

Acum sunt emoționată , temătoare, ca vreau sa nasc natural, sunt curioasă daca va fi posibil am si o varsta 40 de ani... nu renunt oricum, incerc si daca nu merge băgăm cezariana  [pk]  [fiesta]



#896
sara semida

sara semida
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 mai 2019 - 21:48

Lilica 78 felicitări pentru sarcina și naștere usoara!!! Sa va aducă numai bucurii din plin!!! Fără teama vei naște natural fără probleme dacă asta îți doresti. În ce săptămâna ești? 

 

Eu împlinesc 42, însă nu ii simt, asa ca frici nu prea am


#897
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 22 mai 2019 - 03:02

Buna, multumesc! Am 33 si 3 zile, mai am putin si eu, scriu la ora 4 dimineața pt ca sufar de insomnie [smulgpar]


Editat de Lilica78, 22 mai 2019 - 03:06 .


#898
Ali40

Ali40

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 09 iunie 2019 - 08:38

Buna mamici. Ma numesc Alina si locuiesc in Germania. Am si eu o mica istorioara. In 2016 am ramas insarcinata dar la 7 saptamani s.a oprit din evolutie. Bineinteles au urmat plansete, dezamagiri , tristete. De atunci pana anul trecut am incercat sa raman insarcinata pe cale naturala. No chance avand in vedere ca am o varsta iar ceasul biologic "ticaie" ..plus lipsa trompa stanga. Asa ca anul trecut am incercat fiv aici la mine la o clinica. 3 incercari esuate in care nu se formau embrioni. La recomandarea unor prieteni am incercat la o alta clinica in Kempten  Germania unde am intalnit o echipa foarte buna. Prima incercare si primii 2 embrioni care mi.au si fost transferati pe data de 31 mai. Au urmat tipicele zile cu dureri de burta spate datorita stimularii ovariene. Acum la 9 zile de la ET nu mai am decat usoare dureri de burta si spate..usoare dureri de sani si pofta de muraturi. Pe 14 iunie am analiza de sange pt hcg.. Ar trebui sa ma ingrijorez sau sa ma bucur..e grea asteptarea...Va pup si o zi buna!


Editat de Ali40, 09 iunie 2019 - 12:54 .


#899
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 04 ianuarie 2020 - 18:29

Buna fetele!  [flo2]

Am revenit printre voi sa va cer o părere despre Dr Lavinia Stelea? 



#900
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 07 ianuarie 2020 - 09:36

La multi ani tuturor!

Fetelor am 40 de ani si sunt insarcinata in 9 saptamani prin fiv cu ovocite proprii , sarcina obtinuta dupa multeeee incercari esuate.

urmeaza sa fac testarea genetica pt trim I si nu stiu ce test sa aleg: panorama, nifty, harmony ???

un dr imi recomanda panorama, altul harmony.... vreau sa fac cea mai buna alegere avand in vedere varsta mea.

ajutati ma cu un sfat va rog! Voi ce test ati facut in trim I ? 

Va multumesc din suflet



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -