Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#81
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 19 august 2017 - 00:34

raisa nu o sa detaliez ce s-a intamplat.multe...dar,da,poate Dumnezeu mi-a luat de langa mine non valoarea,desi pt mine nu era deloc asa.si cum m-a lasat?aha,pustie!goala,fara nimeni,fara nimic din ce mi-am dorit! NIMIC! sa-mi duc crucea,da....misto!...in fine,ma opresc.imi pare rau pt situatia neplacuta.si mult succes pe drumul catre copilul tau!



#82
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 19 august 2017 - 07:52

Pfff, Raisa, adevar graiesti....mult mi a luat sa ajung la concluzia ca dragoste cu sila....nu merge...si da ar trebui sa ne iubim noi pe noi insine...sa ne pese doar de noi....sa fim un pic mai egoiste....ani de zile m am dat peste cap pt altii....sa le fac pe plac. Sa fiu asa cum vor ei....pt ce? Pur si simplu m am pierdut eu pe mine....ei nu erau multumiti...eu eram goala....

Sper sa ai copilul cat mai curand....si sa fii bine

Velvet incearca sa privesti altfel lucrurile....din alta perspectiva....e greu sunt constienta...dar nu imposibil. Totul depinde de noi...de cum percepem lucrurile....



#83
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 19 august 2017 - 08:53

Velvet, o imbratisare stransa, stransa, stransa!

Am fost pustie anii de zile, am ratacit pllna de doruri...

Daca asa avea anii de atunci si mintea de acum, nu mi-ar mai pasa decat de mine.

Trece si perioada asta, am trecut-o toate, crede-ma. Sugestia mea si a fetelor de aici, dupa cum vezi, este sa n-o lungesti peste amsura. Ca n-o asa ne place, s-o cam lungim. Si ne trezim prea batrane, ca ani sau sufleteste.



#84
mia20

mia20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 19 august 2017 - 21:11

Velvet,mergi mai departe..stiu ca e usor de zis si greu de facut dar nu te mai opri sa privesti in urma! Se spune ca fericirea nu vine daca nu ii faci loc..si eu am trait o pe pielea mea..odata cu schimbarea starii interioare se vor schimba si lucrurile in viata ta! Esti inca ancorata in trecut..prea mult..sa mai poti vedea in fata.dar da,mai exista si viata dupa dezamagiri! Nu demult incurajai fetele aici,acum ai tu puterea sa treci mai departe! 



#85
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 20 august 2017 - 10:24

Velvet, poate e un semn ca e momentul sa mergi dupa micutii pinguini :). Cand vei avea bebe in burtica, nu cred ca va mai conta asa mult cine e tatal, va fi bebelusul tau.  Iarta-ma, te rog, daca spun ceva nepotrivit. Tu stii mai bine ce e bine pentru tine. Dar primul meu gand cand am citit mesajul tau a fost catre pinguini...

Raisa, un gand bun si pentru tine. Sper ca asta nu inseamna ca ati ramas toti pe drumuri si clinica va gasi un alt sediu curand. 

Dea, salutari! Sper ca esti bine



#86
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 20 august 2017 - 13:24

[hia]

 

Ligia,raisa,mia  [flo2]   multumesc pt sfaturi si gandurile bune..

 

Piscotel [pup]  eu ma gandesc zilnic la puii mei,dar nu pot merge dupa ei.si chiar nu pot exprima in cuvinte.e totul alandala...nu sunt bine psihic sa cresc un copil,mai ales unul al unui om care are deja alta familie...atat de repede...nu pot.n-as fi o mama buna.trebuie sa fii linistita,sa poti creste un copil.



#87
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 20 august 2017 - 18:13

Velvet, te imbratisez strans!  [flor]

Pup toate fetele!  [flo2] 

 



#88
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 20 august 2017 - 21:23

clemence [pup] [flo2]



#89
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 20 august 2017 - 23:03

Velvet, da-ti timp sa te detasezi de tot si de toate. puisorii poti sa tii iei intr-o zi.

Eu voi face FIV-ul asta la 48 de ani. Deci se poate. O colega a nascut la 47 ani, FIV cu dr Manolea, cu ovocite propri. Deci speranta exista. Nu te grabi, nu te stresa, rezolva de ai de rezolvat.

 

Ne-au gasit loc la alta clinica a patronilor si continuam acolo. O sa pierd pacieti, o sa vina alti noi dar noul loc este mult, mult mai frumos si mai bun ca primul. 

Asa ca m-am gandit sa continui demersurile cu FIV-ul. O sa urmez tratamentul asa cum mi l-au prescris si vom vedea ce va fi. Va imbratisez cu drag



#90
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 21 august 2017 - 06:35

Raishwanya, succes la noua clinica si cat mai multi pacienti cooperanti! Ce specializare ai?

Velvet, capul sus, draga mea, te imbratisez!

Va pup pe toate!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -