Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#871
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 02 decembrie 2018 - 23:13

Velvet[flor] . Si eu iti doresc numai bine, ai grija de tine  [:X] !

Felicitari, Alina, sarcina cu bine si la termen!

 



#872
loji

loji
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 06 decembrie 2018 - 15:36

Buna fetelor. voi unde mai faceti fiv?am citit despre clinicile din Austria ca au o rata de succes ridicata dar si despre reusitele voastre acolo.stiti ceva despre clinica Anadolu din Turcia?am inteles ca sunt medici f buni si acolo



#873
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 07 decembrie 2018 - 09:38

Buna loji! Noi am facut in noiembrie in Turcia, insa la Acibadem, cu domnul doctor Tayfun Bagis. A fost un fiv reusit, miercuri mergem la prima ecografie, de confirmare. Noi am fost foarte multumiti de cum au decurs lucrurile.


Editat de Alina8502, 07 decembrie 2018 - 09:39 .


#874
loji

loji
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 decembrie 2018 - 12:27

Buna Alina.cati embrioni ai avut?transferul a fost cu blastocisti?eu am incercat acum 3 ani la acibadem cu tayfun si nu am reusit:(am avut doar 2 embrioni pe care i a inghetat in ziua a 3-a iar dupa 3 luni m am dus la transfer..nereusit din pacate.



#875
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 09 decembrie 2018 - 14:39

Loji, noi am inceput cu 9 ovocite si am ajuns in ziua 5 cu 5 blasto, 3 dintre ei foarte buni si 2 asa si asa. Am transferat 2 si pe restul i-am congelat. Miercuri merg la prima ecografie, de confirmare a sarcinii.



#876
loji

loji
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 decembrie 2018 - 11:01

Felicitari.ma bucur pt tine!!!ai fc la Acibadem Kadikoy Hastanesi?parca asta era adresa nu?tu ai avut vreun fel de probleme?sau sotul tau?eu nu am fost multumita de ei cand am facut..probabil si din cauza ca nu am reusit.:(



#877
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 10 decembrie 2018 - 14:00

Multumesc! Noi am facut la Acibadem Altunizade, este deschisa de anul trecut. Spermograma sotului era foarte proasta, eu nu am nici o problema. Eu am fost f incantata de modul in care Tayfun si-a dat interesul la fiecare ecografie. Intotdeauna a studiat aspectul uterului la eco 3d, pentru a vedea daca este pregatit pentru o sarcina. De asemenea, am colaborat foarte bine si cu doamna doctor Esra, colega dansului. Ei stau destul de prost cu comunicarea, insa am trecut peste acest inconvenient, pentru ca am simtit ca isi fac treaba cum trebuie.



#878
Lili40

Lili40
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 ianuarie 2019 - 15:36

Salutare tuturor. Cu voia voastra vreau sa va spun povestea mea...poate ii va folosi cuiva. Dupa 10 ani de incercari nereusite, diagnostice gresite si f multi bani cheltuiti cineva mi a recomandat o pe dna dr oana moise clinica wellborn bucuresti. Pentru mine este zana buna ce a facut imposibilul posibil. Am urmat o procedura FIV, cu stimulare, punctie, embriotransfer dupa 5 zile iar acum sunt insarcinata in 14 sapt. O sa avem o fetita (test harmony a spus asta). Este ok totul. Am facut morfologia trim I. 

In ceea ce o priveste pe dr oana moise pot sa va spun ca e profesionista, empatizeaza cu pacientul, raspunde la orice mesaj gen mail, telefon si tot ce ne a spus ca o sa se intample s a intamplat.

 



#879
Lili40

Lili40
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 ianuarie 2019 - 15:42

Am facut fiv in nov 2018 la wellborn bucuresti. A fost primul fiv. Totul a mers ok. Acum sunt in sapt14 si o sa am o fetita. Dr Oana Moise un inger ptr noi. Au echipa buna. Mentionez ca am 40 ani, trompe infundate, amh bun. Am avut in z5 doar un blastocist si trei morule. Blastocistul transferat, morulele la gheata.



#880
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 14 martie 2019 - 16:40

Hello !

Salut "babutele" vechi si noi !

Vad ca nu mai e asa activitate pe aici. Eu am avut prob cu conexiunea pe form mult timp,intre timp am migrat pe FB unde accesul e mai facil, dar o parte din sufletul meu este aici.

Despre unele fete mai stiu, cu altele am pierdut contactul, poate mai aflu cate ceva despre ele.

Va pup si multa bafta celor care sunt inca de partea asta a baricadei. Sa treceti cat mai repede pe partea insorita !




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -