Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


930 raspunsuri la acest subiect

#821
simi77

simi77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 07 august 2018 - 23:59

Îți mulțumesc din suflet ca mi ai raspuns. Eu merg in Grecia in sept sa fac PRP ptr ovare. Am rezerva ovariana foarte, foarte mica. Ma agat de speranța ca singurul meu ovar va răspunde in urma acestei proceduri. Tot am întrebat pe forum dacă a făcut cineva PRP dar nu am primit nici un raspuns. Eu locuiesc in Belgia. Am venit aici acum un an. Singurul meu copil a plecat la cer la varsta de 7 ani. Nu îl mai avem pe Andy lângă noi de 1 an și 8 luni. Dr din Belgia au spus ca singura mea sansa sa fiu din nou mama este ca eu sa fac fiv cu ovocit donat. Mie tare greu sa accept acest lucru ptr ca eu am avut un copil al meu. Sunt și realista dar totuși încerc și PRP. Unde și la ce Dr ai fost in Grecia? Cunosti pe cineva care a făcut PRP in Grecia? 

 



#822
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 10 august 2018 - 01:59

Salutare fetelor!! Nu am mai scris de ceva vreme și astfel nu am reușit să vă anunț de nașterea gemenilor!  De multe ori m-am pregatit insa vesnic eram prea obosita... Am făcut cunoștință cu Zádor sí Zente la 38s3z de sarcina  pe 24 mai la 15:30 și 15:31 având 3050g și 3020g...și deci da, de abia acum pot sa spun că am reusit...mă bucur și că s-au născut în zodia mea gemeni ... m-am chinuit cu nasterea naturala 12 ore însă nu am reusit din păcate desi aveau pozitie ff buna...sunt sănătoși, voioși, ne zâmbind și grangurim și creștem pe zi ce trece...azi am împlinit 11 săpt și suntem fff cuminti, colici nu prea au avut si de plans, plâng rar mai ales când îi rupe foamea... despre mine ce pot sa va spun decât că sunt mega hiper obosita pt că sunt singura cu ei până în septembrie și că nu am timp nici de dus sau să pap decât noaptea și asta înseamnă automat sa îmi fur din orele de somn care și așa sunt puține...va doresc din inima reușite celor care încă vă luptați pt a va îndeplini marea dorința și sper din suflet să mai am timp ocazional macar sa mai intru sa mai vad ce faceți...până atunci pupici cu bale de la noi!  [flo2]



#823
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 10 august 2018 - 02:08

Am uitat sa va spun că cei doi băieței șunt toatal diferiți...dar absolut nimic nu au la fel...unul seamănă leit cu soțul de parcă ar fi el în miniatura iar celălalt cu mine... [:-)))]



#824
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 10 august 2018 - 09:01

Lore, ma bucur mult ca ai scris si ma bucur ca ai vesti bune de impartasit!

Felicitari, sa va traiasca flacaii si sa va bucurati de ei [bib]  [bib] ! sper sa treaca putin din oboseala odata cu venirea sotului. 

ce bine ca au stat cumintei pana la 38 de sapt! 

Simi, am citit mai multe despre PRP pe fb, pe grupui SOSI. sunt cateva fete care au facut. cea pe care o cunosc eu nu a avut nicio imbunatatire. ea a facut pt endometru, in tara.

 

am si eu o intrebare daca mai este cineva pe aici care a avut endometrul mare, ce ati facut? la mine este peste 15 mm dupa ovulatie. inainte de menstra e aprox 17 mm. inteleg ca nu e bine sa fie asa mare. dr spune ca nu prea exista tratament, poate doar acel dipherelin sa il tina putin in loc. 



#825
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 10 august 2018 - 09:18

Am uitat sa va spun că cei doi băieței șunt toatal diferiți...dar absolut nimic nu au la fel...unul seamănă leit cu soțul de parcă ar fi el în miniatura iar celălalt cu mine... [:-)))]

 

 

 Lore fix asa sunt si ai mei si cand zic total diferiti - zic total diferiti: am un flacau muschiulos blond cu cei mai albastri ochi si unul brunet cu ochi ca mura si degete lungi de pianist. 11 saptamani zici, ce varsta frumoasa, noi avem 6luni si suntem nazbatioasi tare - mergem in 4 labe in toata casa, me ridicam in picioare, suntem in plin eruptie dentara. Profita cat sunt mici - e mulltttt mai usor.

  Aura nu stiu sa zic - nu am avut probleme cu endometrul, tin pumnii.



#826
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 15 august 2018 - 00:11

Mulțumim fetelor!  [flo2] sa de-a Dumnezeu la toate așa bucurie, macar de un îngeraș in ochii căruia sau careia sa va topiți zilnic când va zambeste!

 

Moon16 sa va trăiască și ai voștri...deja la 6 lluni se ridică în picioare? Vaaaiii ce mă asteapta!!!  [batcap]  da ai mei nu sunt chiar atât de ddiferiti însă unul e mai dolofan și mai creol cu ochii rotunzi mari albastri  deschis si buze carnoase și mai brunetel...el e fomistul și nu prea îl interesează multe decat papa...celălalt e mai slăbut pápa mai rau e mai alb la piele cu ochii mai micuti ddar albastru închis, e mmai firav dar muuult mai comunicativ,  grangureate și rade cu poftă...el e mai mamos sí are cere mai multa atenție si afecțiune  [:)]



#827
yulyapetrescu

yulyapetrescu
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 19 august 2018 - 15:26

Buna fetelor.

Eu am avut 2 sarcini oprite din evolutie(9 Si 5 saptamani ) si acum am facut testul si sunt iar sarcinata...de data aceasta fara nici un tratament .

Vreau sa imi fac maine Beta HCG si abia miercuri sa ma duc la dl doctor I.

Ce imi sugerati sa iau progesteron pana miercuri sau nu?

Aspenter, stiu ca mi'a spus dr hematolog ca sa nu mai iau din momentul în care raman insarcinata si sa trec pe Clexane..( eu am 3 mutații trombofilie minora: Factor XIII, Mutația MTHFR C677T, Mutația Fibrinogen, toate heterozigot).

deocamdată iau doar acid Folic si Feminin...nu stiu ce sa fac astea 3 zile pana ma duc la ginecolog.

Sa iau Aspenter, progesteron ...sau nu??

 



#828
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 25 august 2018 - 01:56

Salutare fetelor. Nu am scris de foarte mult timp și îmi cer iertare. Am citit pe nerăsuflate paGina după pagina și am lacrimi în ochi pentru Maru și moon. Felicitări dragele mele din tot sufletul! Velvet sper ca ești mai bine și te îmbrățișez din tot sufletul Noi suntem bine, micuții mei talibani au 13 luni jumate și sunt plini de energie. Va pup pe toate chiar dacă nu va nominalizez și va îmbrățișez tare tare de tot

Ariana, mulțumim pentru felicitări! Felicitări și ție pentru micuții tai! Ce frumos că ai doi! Sa fie sănătoși! Nici eu nu am mai scris, nici citit de mult timp pentru că bebelușul îmi ocupa tot timpul. Desi m-am chinuit mult tot consider că am fost norocoasa. Am un băiețel minunat, de 8 luni. A meritat să lupt atâta. Dar chiar au fost ani grei. Îmi vine să plâng și mie de mila mea. Soțul și acum își amintește cum plângeam amândoi în parcarea din carfour când ne întorceam de la Dr și aflasem că s-a oprit sarcina la fiv 2 sau cum plângeam când mă trezeam din anesteziile de la puncție. Nu știu de ce dar asta era reactia după fiecare puncție. Adevărul e că nu mă așteptau decât vesti proaste:  puncție alba, că au murit embrionii, etc.  Offff și am mai avut un episod cu plâns împreună în sarcina asta ultima. Era a doua zi de sângerări masive , in săpt 6 de sarcina și i-am zis sotului convinsa că totul s- a sfârsit. In prima zi mai speram și nu ii spusesem nimic. Era și weekend, nu aveam unde sa merg. Am plâns duminică împreună dar am continuat să stau în pat. Luni am fost la Dr și am aflat că nu se pierduse sarcina și că mai sunt șanse. Iar am plâns, dar de fericire.  Și am mai plâns de fericire când am născut, când mi l-au pus pe fata pe bebe care plângea și care s-a oprit din plâns de îndată ce mi-a auzit vocea. Vorbeam cu el în timp ce îmi curgeau șiroaie de lacrimi de fericire. In sfârșit după ani și ani de amaraciune, mi se împlinise visul. Era adevărat. 

Le doresc tuturor fetelor sa li se întâmple cat mai repede minunea.

Va pup pe toate fetelor! Va doresc să reușiti sa vă țineți cât mai repede bebelul în brațe!



#829
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 25 august 2018 - 08:43

Mă gândesc deseori la voi, fetele greu încercate, pe care va stiu de aici, care nu ati reușit încă și va tin pumnii sa reușiti. Desi am părăsit barcă asta, sunt alaturi de voi cu sufletul. Ma gândesc și la voi, cele care de-abia acum incepeti lupta asta și va doresc sa fie cat mai scurt drumul către bebelușul vostru.  Mai intru din când în când în speranța că văd cate o reușita. Va pup și vă îmbrățișez!



#830
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 08 octombrie 2018 - 13:41

Mă gândesc deseori la voi, fetele greu încercate, pe care va stiu de aici, care nu ati reușit încă și va tin pumnii sa reușiti. Desi am părăsit barcă asta, sunt alaturi de voi cu sufletul. Ma gândesc și la voi, cele care de-abia acum incepeti lupta asta și va doresc sa fie cat mai scurt drumul către bebelușul vostru.  Mai intru din când în când în speranța că văd cate o reușita. Va pup și vă îmbrățișez!

 

 Cum e Maru? te mai gandesti la bb2 si la fiv? eu da, din pacate atunci cand am platit stocarea pe un an, ungurii m-au anuntat ca nu a ajuns in z5, de ce au decis sa il lase pana atunci ma depaseste. Baietii mei provin din 2 embrioni de z3. Ai mei au 8 luni, si uneori mi-as mai dori unul in 2019, insa e greut: Stan zice sa astept 1 an dupa ceza, la fel PK, eu am deja 35 ani si stiu bine riscurile sarcinii dupa 35 ani, al meu sot dupa ce am patimit in astia 6 ani nu mai vrea sa facem fiv, abia am reusit sa il conving sa renuntam la protectie. Insa sansele de a reusi natural sunt mici, daca nu am reusit la 29 ani, cum o sa reusesc acum la 35? 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -