Sari la conținut

Sari la conținut


Colonhelp junior?


29 raspunsuri la acest subiect

#21
Arina21

Arina21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 30 august 2017 - 11:58

Cel mai probabil e pe psihic, l-a durut si acum nu mai  vrea sa faca si am observat ca si evita/intarzie momentul. Face la WC de la 3 ani, n-am avut niciodata problema cu trecerea de la olita la WC. 

 

Sper sa-l ajute laxativele si apoi sa re-intram in normal.

 

Multumesc pt raspunsuri.

 

Arina  [flo2]



#22
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:14

ai inceput tratamentul arina?



#23
Arina21

Arina21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 30 august 2017 - 12:43

Daaa, i-am dat 4 zile, jumatate de doza cu iaurt, exact cum scrie in prospect. Plus apa la greu, approx. 2 l. NIMIC. Sper doar sa nu-l fi constipat mai rau :(((((



#24
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 august 2017 - 13:33

ah pui mic....



#25
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 30 august 2017 - 16:14

Cu Debridat s-a incercat rezolvarea constipatiei ? 



#26
Arina21

Arina21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 31 august 2017 - 06:34

Buna Alizee, nu am incercat cu Debridat, am citit ca ar merge. Ati avut si voi problema asta?



#27
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 31 august 2017 - 17:26

Da. Fetitei mele i s-a prescris Debridat. Pediatrul nu a recomandat niciun tratament ?



#28
Arina21

Arina21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 06 septembrie 2017 - 08:06

Revin cu update, asa cum am promis: ColonHelp Junior NU merge absolut deloc pt baietelul meu, l-a constipat de am ajuns cu el la medic! Si subliniez ca a baut ff multe lichide. A facut prima oara extraordinar de greu, cu plansete si urlete iar apoi, de frica, nu mai voia sa faca. Am ajuns cu el la ecografie ca-mi intrasera idei de ocluzie intestinala in cap ca toate metodele folosite pana acum, nu mai functionau. Si s-a chinuit trei zile de am slabit eu 2 kg!! Medicul i-a dat Dulcolax juma de pastila si seara i-am pus si un supozitor Dulcolax si de abia a facut. Acum a scapat partial ca inca nu e golit colonul in totalitate. Dar macar de data asta nu l-a mai durut asa de tare si nu a mai facut cu sange. Groaznic, oricum, nu doresc nimanui.

 

In schimb, iau eu Colonhelp-ul, si mie imi face chiar bine. Deci...ce sa mai zic??

 

Sanatate piticilor si voua, bineinteles!

Arina  [flo2]



#29
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 06 septembrie 2017 - 09:31

foloseste in continuare microclismele, pana se goleste colonul de tot ce s-a acumulat pana acum. sunt mai putin dureroase decat supozitoarele.

eu ii mai dadeam fetitei mele picaturi dulcopic, in doza recomandata in prospect, atunci cand treceau mai mult de 3 zile si nu avea scaun. ii dadeam picaturile seara, iar dimineata deja isi faceau efectul dorit.

pentru perioada urmatoare trebuie sa-i dai zilnic laxative usoare, pentru a preveni reinstalarea constipatiei si pentru a-i forma baietelului o rutina de eliminare a scaunului. lactoza (milchzucker) ti-a recomandat vreun medic pana acum ? e foarte buna impotriva constipatiei, nu are efecte secundare, nu da dependenta, se poate folosi si la bebelusi, gravide, proaspete mamici.

un sirop laxativ care i-a facut bine fetitei mele este cel produs de hipocrate 2000, il gasesti in orice farmacie sau magazin cu produse naturiste.

daca are fisura anala si dureri, intreaba medicul daca poti folosi un unguent impotriva hemoroizilor, majoritatea au in compozitie si un pic de anestezic (lidocaina, de exemplu) care ajuta la ameliorarea durerilor din zona anala.

inteleg perfect prin ce treci, si eu am patit la fel cu fetita mea, a durat ceva timp pana a depasit aceasta trauma fizica si psihica.



#30
Arina21

Arina21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 06 septembrie 2017 - 09:45

Ii dau in continuare dulcolax si magneziu. I-am dat si Dulcopic, dar cred ca i-am dat putin, 3 picaturi pezi, 2 zile. N-au avut efect dar cred ca si din cauza ca el efectiv se abtinea daca avea senzatia.

Duphalac nu mai are niciun efect la el, i-am dat cred ca un an de zile acum doi ani. Microclisme foloseam si noi dar de data asta nu a mers, in schimb i-a mers bine Dulcolax supozitoare. L-am blocat rau de tot cu ColonHelp-ul!!! 

 

Multumesc pentru sfaturi!

Amalia




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -