Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2018

martie 2018 sarcina gravida

393 raspunsuri la acest subiect

#211
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 11:42

[quote name="AndaStela" post="8560997" timestamp="1506954761"] Crissa, daca pui emoticon din tastatura telefonului, tot ce scrii dupa emoticon nu se mai vede...am patit si eu asa. Ori e asta, ori nu stiu de ce ti se intampla asa. 



#212
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 11:44

Crissa, daca pui emoticon din tastatura telefonului, tot ce scrii dupa emoticon nu se mai vede...am patit si eu asa. Ori e asta, ori nu stiu de ce ti se intampla asa. Noi o sa mergem vineri la ecograf pt ca sapt trecuta am facut doar analize...oricum...ard de nerabdare sa.l vedem p bebe si sa ne zica si noua doctorul daca.i fetita sau baiat. Sunt atat de curioasaaa! In rest, mi.au cam trecut simptomele de sarcina, am reusit chiar sa beau si putina cafea... cu miscarile bebelui e mister mare...in unele zile am simtit lovituri clare, in alte zile am fodt asa de balonata ca ori fi fost doar gaze :))))) mai sunt si zile de pauza dar nu ma mai panichez, e prea devreme pt contorizarea miscarilor :))))) doar ca.i asa frumos cand bebe da si el semne ca.i bine in burtica!

 

Se pare ca asa a mers, intr-adevar. Multumesc!



#213
fluturashella

fluturashella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 11 octombrie 2017 - 12:08

Salut! Si eu am avut greturi inca din saptamanile7-8, destul de nasoale vreo 6 saptamani (varsam si de 5-6 ori pe zi, plus ca imi era greata incontinuu, nu doar dimineata). Cam din saptamana 14 s-au redus la prima parte a zilei, insa nu am scapat nici acum de ele. Inca mai vars dimineata imediat dupa ce ma trezesc, iar pana pe la amiaza am o stare de greata usoara.



#214
oanaba7

oanaba7
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 13 octombrie 2017 - 13:23

[flo2] buna fetelor! Cum va mai simțiți? 

Noi suntem bine, am trecut in săptămana 15 si mai un pic si facem 16. Analizele de trim1 au ieșit bine la interpretarea medicului si m-a programat sa ma mai vadă la 20 de saptamâni. 

Nu știu cum sunteți voi, dar eu obosesc extrem de repede si parca mi-am pierdut pofta de viața. Ma mișc încet, in reluare, parca nu am chef sa fac nimic,  n-am chef sa ma ocup de casa sau de munca, iar pentru o persoana activa cum sunt eu, lucrurile astea sunt un pic ciudate. Aveti vreun sfat pentru mine despre cum sa îmi recâștig pofta de viața? 

Multumesc mult in avans si va doresc sănătate! 



#215
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 05:48

buna si tie mami, eu ma simt bine ... am si acest stari uneori sa stii eu in 2 zile fac 18 saptamani si din cand in cand inca trec prins starile alea ... sper sa scapam de ele si sa fim mai bine ... eu nu ma simt deloc bine cand am starile astea pentru ca firea mea nu este asa :*



#216
theriana

theriana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 18:33

Buna!Sunt Theo!Sunt insarcinata in 16 saptamani si cateva zile.Am gemeni,sper sa aflu miercuri si sexul copiilor si se estimeaza ca voi naste undeva in jurul datei de 26 martie. [:)]  [flo2]



#217
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 07:38

ehe sa iti traiasca piticii din burtica mami :*



#218
CrissaYsc

CrissaYsc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 08:08

Neața! Ce drăguț, Theriana  [:)]  Sa ai o sarcina usoara si la termen !! Esti la prima sarcina? Cum te simti cu 2 puiuti în burtică? 

Eu sunt Bine, nu ma simt slăbită sau obosită, miercuri am programare la eco sa vad bebelina ca mi-e dor de ea  [deziuata]



#219
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 08:34

eu merg vineri sa imi vad puiutul noi facem maine 18 saptamani ... voi care cum cat aveti? pupici :*



#220
IuliaBlagu

IuliaBlagu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 10:19

eu merg vineri sa imi vad puiutul noi facem maine 18 saptamani ... voi care cum cat aveti? pupici :*

 

   Buna dimineata tuturor si bun venit mămicii de gemeni! :)

 

   Eu am 18s 2z astazi si am scăpat de grețuri, nu si de arsuri. Am nopți albe din cauza arsurilor. Ma simt mai obosita decat înainte de sarcina, cu atât mai mult cu cat băiețelul meu de 1an si 2 luni a învățat sa meargă recent si sunt toata ziua singura cu el. Realizez ca va fi tot mai greu, pe masura ce va creste burtica (care este deja mai mare decat era la prima sarcina).

 

   Al doilea este tot băiețel si il simt din saptamana 12, din ce in ce mai bine. Acum deja il simte si soțul meu cu mâna, cand lovește mai puternic. Asteptam morfologia de trimestru II, la 21 de saptamani.

 

Sarcini ușoare si ganduri bune!


Editat de IuliaBlagu, 17 octombrie 2017 - 10:21 .




Etichetat si cu martie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -