Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2018

martie 2018 sarcina gravida

393 raspunsuri la acest subiect

#171
maria_scu

maria_scu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 22 septembrie 2017 - 09:30

Laura ei se mișcă doar ca noi inca nu simtit pentru ca sunt mici. 



#172
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 22 septembrie 2017 - 09:32

eu ma cap speriat ca l am simtit de vreo 2 ori seara cand m am bagat in pat si eram linistita 2 zile la rand .. dupa alte 2 zile la rand nu am mai simtit nimic .... si m am cam panicat asa ... sper sa fie totul bine si sa creasca si sa ne cunoastem atunci cand trebuie :*:*:*:*:



#173
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 22 septembrie 2017 - 19:34

Buna fetelor! Eu am 16s1z. Dureri de spate si eu am dar eu am probleme la coloana si le aveam si inainte. Ma astep sa fie mai rau pe masura ce inainteaza sarcina dar asta e. Exact asa simt  si eu, durere ce se lasa pe picior..dar asa cum am zis nu sunt in masura sa spun pt ca la mine e poveste veche. Si eu stiu ca e normal sa simti dureri de coloana pe perioada sarcinii dar e posibil sa te lase. Sa fie doar o perioada. Cat despre simtit bebelusul, eu il simt mai mult seara ai noaptea. Ziua sunt f agitata si il simt mai rar..trebuie sa fiu linistita ca sa-l simt. 

Eu cred ca trebuie sa fim optimiste. Le inteleg perfect pe cele care sunt paranoia pt ca si eu eram la fel in primele saptamani. Acum m-am mai relaxat. 



#174
AndaStela

AndaStela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 23 septembrie 2017 - 08:39

Neata fetelor, Laura, mai mult ca sigur bebeii nostri misca de zor doar ca inca nu putem simti noi nimic, cel putin, asta am tot citit. Chiar imi imaginam ce hilar ar fi sa.l sun pe dr meu sa.i zic ca eu la 15 sapt nu.l mai simt pe bebe. El sigur mi.ar zice ca nici nu l.am simtit inca si sigur am confundat. Incerc sa raman senina si sa astept cumintica urmatoarea consultatie. In alta ordine de idei, poate m,am panicat asa si pt ca mi.au cam disparut simptomele de sarcina. Sanii doar sunt voluminosi, insa nu ma mai dor aproape deloc, greturi nu, ameteli, nu, energie cat cuprinde, diar gazele ma mai sacaie. La prima sarcina am inceput sa ma simt minunat chiar mai repede de 15 sapt...pe la 13 saptamani scapasem de orice disconfort. Va pup si sa aveti un weekend frumos!



#175
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 23 septembrie 2017 - 09:12

iti multumesc pentru raspuns draga mea ... cate saptamani ai ... ma bucur ca ai trecut de momentele grele de peste sarcina si esti bine acum :*



#176
AndaStela

AndaStela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 25 septembrie 2017 - 11:12

Laura, azi am 15 sapt si 4 zile. Maine merg si eu la ecograf si abia astept, cred ca aflam sexul. Oricum, bebe mi,a dat semne azi, cred ca da cu picioarele in partea de jos a uterului, il simt stand p scaun, intr,adevar miscarea seamana cu gazele, doar ca nu am gaze :)))) e f frumos si mi s,au spulberat toate grijile, ma duc si eu linistita la control. Va doresc o saptamana minunata cu bebicii la purtator!



#177
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 26 septembrie 2017 - 06:08

de abia astept sa ne scrii noutatile care se petrec cu tine ... pupici si ai grija de tine si de bebe :*:**:*:



#178
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 26 septembrie 2017 - 13:26

Salutare! Fetelor, eu vin cu vesti. Avem baietel!!! El este bine, creste! Eu cam am dureri si mi-a zis sa iau nospa si arefam. Am si tensiunea cam mare dar sper sa mai scada :)

Daca as putea sa nu ma mai agit asa mult!! Voi cum sunteti! A mai aflat cineva ce are?

 

 



#179
diana.16

diana.16

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 26 septembrie 2017 - 13:38

Laura, ce burtica mare si frumoasa ai! Cate sapt ai? Eu am 17 dar cred ca e pe jumatate burtica. Eu credeam ca a mea e mare dar vad ca sunt si bebelusi mai voinici ca al meu :) Felicitari. Ai o burtica tare draguta! 



#180
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 26 septembrie 2017 - 13:49

Bună Diana mulțumesc mult. Eu mâine fac 15s și da într adevăr am burtica și ce crezi tot băiețel am și eu. Sa ne trăiască..




Etichetat si cu martie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -