Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Romania o zona politica moarta!


74 raspunsuri la acest subiect

#51
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:03

Ah si cu batrana! Cazul ei a fost mediazit de Antena 3 si ea transformata intr-o victima a DNA.

Alte publicatii au prezentat cu totul altfel cazul. Si chiar au publicat referatul DNA.

Eu nu m-am referit la caz, m-am referit la atitudinea procurorilor fata de cetatean.

Poti fi uman sau badaran.

Din inregistrarile priocurorului de la Ploiesti se vede ca are un limbaj de mahala.

Eu as invita prin rotatie pe toti marii conducatorii de institutii la tv sa participe la dezbateri sa ne cunoastem valorile.



#52
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:10

Deceneus noi aici vorbeam de PSD ca el este la guvernare, majoritar in Parlament cel care s-a autocenzurat prin motiune si isi bate joc de tara asta, cel care transforma Parlamentul in MAN.
Bineinteles ca si ceilalti tot la aia 39%  se raporteaza numai ca nu vorbeam de ei.

Eu nu mi-am propus sa discutam despre PSD.

Mi-am propus sa discutam cum facem sa revigoram viata politica.

Nici PSD si nici alt partid de la putere sau din opozite nu au intentia sa o faca.

In 2004 toate partidele aveau forumuri de dezbateri pe care le-au inchis ca la comanda la inceputul lui 2005.

ONG-urie care chipurile lupta pentru democratie si pentru drepturile omului, nu au forumuri de discutii, deci nu dau doi bani pe participarea cetatenilor la viata politica.


Editat de Deceneus, 22 iunie 2017 - 21:11 .


#53
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:10

Eu nu m-am referit la caz, m-am referit la atitudinea procurorilor fata de cetatean.

Poti fi uman sau badaran.

Din inregistrarile priocurorului de la Ploiesti se vede ca are un limbaj de mahala.

Eu as invita prin rotatie pe toti marii conducatorii de institutii la tv sa participe la dezbateri sa ne cunoastem valorile.

eu nu am vazut in atitudinea procurorilor nimic scandalos. e drept ca nici nu ma uit la Antena 3.

Dar daca e sa fiu rea as spune cam asa: cine se gandeste si e in stare sa dea mita 1000 euro ca sa influenteze in favoare lui un proces  [:-)))] sa-l mai duca procurorul si acasa??!!!

Si io sa-i plang de mila impreuna cu Antena 3.

 

Daca doamna asta batrana incerca sa influente un proces in defavoarea ta tot asa spuneai?



#54
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:14

Eu nu mi-am propus sa discutam despre PSD.

Mi-am propus sa discutam cum facem sa revigoram viata politica.

Nici PSD si nici alt partid de la putere sau din opozite nu au intentia sa o faca.

In 2004 toate partidele aveau forumuri de dezbateri pe care le-au inchis ca la comanda la inceputul lui 2005.

ONG-urie care chipurile lupta pentru democratie si pentru drepturile omului, nu au forumuri de discutii, deci nu dau doi bani pe participarea cetatenilor la viata politica.

Ok. viata politica se poate revigora numai dupa ce dispare Dragnea,  Serban Nicolae, Iordache, Olguta, Firutza, Danutza, Sevilutza, Fifor, Tariceanu, Basescu, Iliescu (da-i Doamne sanatate sa apuce macar un an de puscarie!) si mai am niste nume.



#55
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:23

Ok. viata politica se poate revigora numai dupa ce dispare Dragnea,  Serban Nicolae, Iordache, Olguta, Firutza, Danutza, Sevilutza, Fifor, Tariceanu, Basescu, Iliescu (da-i Doamne sanatate sa apuce macar un an de puscarie!) si mai am niste nume.

Tocmai ca ei nu dispar si se multiplica daca nu facem ceva.

Nu vezi ca dupa Iliescu a venit Nastase care ni l-a lasat pe Ponta?

Dragnea ne poate lasa un individ  care sa ne faca sa-l regretam.

 

Cat despre liberali e sugestiva imaginea care dateaza de la alegerea lui Crin Antonescu. Ar putea fi completata cu Alina Gorghiu, Raluca Tucan si Orban.

parvin_pnl.jpg


Editat de Deceneus, 22 iunie 2017 - 21:28 .


#56
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 21:57

Alina Gorghiu, Raluca Turcan si Orban nu imi plac. Dar nici pe lista mea nu vor fi.

 

ei nu fac parte dintre cei care vor sa dinamiteze justitia si DNA si nici nu vor sa dea ordonanate sa-si salveze dosarele.

 

Nastase, Geoana, Ponta au facut multe, zis multe, mintit etc - dar au avut limite. Astia de acum nu mai au nicio limita - absolut niciuna.



#57
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 22:40

Ok. viata politica se poate revigora numai dupa ce dispare Dragnea,  Serban Nicolae, Iordache, Olguta, Firutza, Danutza, Sevilutza, Fifor, Tariceanu, Basescu, Iliescu (da-i Doamne sanatate sa apuce macar un an de puscarie!) si mai am niste nume.

 

Adică după ce masa populației și implicit a politicienilor se va împrospăta pe cale naturală, prin schimbarea generației. Da, poate vechile partide vor degenera, dar vor apărea altele noi.



#58
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 22:50

Adică după ce masa populației și implicit a politicienilor se va împrospăta pe cale naturală, prin schimbarea generației. Da, poate vechile partide vor degenera, dar vor apărea altele noi.

Nu. 



#59
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 22:59

Nu. 

 

Știu că tu nu la asta te refereai, dar am adus-o eu din condei. Pentru că și eu cred că politica noastră va fi altfel după ce vor dispărea de acolo niște personaje, multe altele pe lângă cele enumerate, dar mai cred că această împrospătare nu se poate realiza decât prin schimbarea generației.



#60
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 23 iunie 2017 - 17:44

Știu că tu nu la asta te refereai, dar am adus-o eu din condei. Pentru că și eu cred că politica noastră va fi altfel după ce vor dispărea de acolo niște personaje, multe altele pe lângă cele enumerate, dar mai cred că această împrospătare nu se poate realiza decât prin schimbarea generației.

Asa s-a afirmat si in anii '90, si dupa cum vedem schimbare de generatie a adus o generatie si mai jalnica.

Sunt beizadele care au primit totul de-a gata, care n-au fost obisnuiti sa-si asume responsabilitati, si pretind sa primeasca in continuare.

Daca nu se reformeaza sistemul nu se schimba nici calitatea oamenilor si nici efectele.

Schimbarea in sensul de mai multa responsabilitate si mai putin putere nu o sa fie promovat de cei de la putere.

Interesul lor este sa aiba zero responsabilitate si putere maxima.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -