Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cartelul conduce Romania

cartel mafie psd

187 raspunsuri la acest subiect

#41
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 16 iunie 2017 - 15:49

Iohannis este sas =  Persoană care făcea parte din populația germană colonizată, în sec. XII-XIII, în unele părți ale Transilvaniei.

 

Sãsãlãu este un augmentativ (al lui sas) depreciativ.

 

 

 

Ete, fâs! Altfel, satisfactia ca Grindeanu il loveste pe Dragnea, Grindi cel de manutza cu Ponta   din spatele caruia se mai itesc capete gen Nastase si nasii, e patetica. Ghinion!

https://m.youtube.co...h?v=rG76A0k8OQQ

http://www.justitiarul.ro/13259-2/

http://evz.ro/razboi...rvu-wiesel.html

https://www.dcnews.r...ccr_530196.html

si " chiriasul" rezistent

http://m.romanialibe...locuiesc-440308

 

http://inpolitics.ro...s_18387921.html

 

 

http://sibiu.justiti...is-retrocedari/

http://stirileprotv....revocabila.html

Draguta incercarea de a da nuante politic corecte unei porecle nevinovate. Not! Eu nu consider ca poporul asta are mainile patate de sangele evreilor, dar e de Twilight zone sa fi decorat de doua parti care sunt diametral opuse. 

 



#42
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 iunie 2017 - 16:35

Ete fas, la ce Lucia?

La o explicatie corecta?

===

In fine, eu nu mai raspund la astfel de provocari, dar trebuie sa te felicit pentru marea ta capacitate de a schimba  cursul unei discutii si de incercarile de a arunca cu noroi in niste persoane care nu sunt protagoniste in discutia de fata.

Nu inteleg ce speri sa obtii dorind sa muti discutia si atentia noastra de la matrapazlacurile lui Dragnea, de la imensa lui avere din Teleroman la Iohannis.

 

Ceea ce se intampla azi in Romania este foarte grav si are doar 3 personaje principale: Dragnea, Tariceanu si Grindeanu. Restul sunt baieti de mingi santajati cu dosare sau promisiuni fel de fel.



#43
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 iunie 2017 - 16:41

Pfui, Lucia, si am si obosit sa mai incerc sa inteleg ce vrei sa spui. Asa ca nici nu o mai fac.

Pur si simplu am ostenit sa deschid linkuri si sa alunec sinuos printre ele pentru a-ti intelege ideile si frazele.

 

Mi-ar placea macar o data, o singura data, in discutie, sa nu te mai invarti atat printre cuvinte si sa spui clar ce ai de spus.

Imi cer scuze  dar asta este.

Refuz sa mai imi bat capul, ma declar invinsa.  [flo2]



#44
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 10:14

:)))

Viviana, exact acum ar trebui sa va batati capul, nu cu mine, LOL, ci privind in ochi faptele, punandu-le in concordanta cu vorbele decidentilor, nu ale tampitilor din presa, bolnavi de " am avut dreptate" ori precum Turcescu. Si un talhar poate rosti adevarul, dar conditia e sa isi recunoasca nimicnicia si sa lepede de pacat, sa nu mai faca. Momentan nu vad nimic de genul la nicicare dintre ei.

 Porcaria lui Grindeanu este ilegitima. In schimb, voi judecati superficial. Nu eu deturnez subiectul, tu te-ai impiedicat de o porecla ori originea asta  a constituit un atuu in votarea de catre o parte a electoratului a lui KWI, plus aversiunea acelei parti pt tabara opusa-  " ciuma rosie ".  Am divagat pt ca am vrut sa arat intr-o oarecare masura omul pt care te-ai atacat ca i-am spus sasalau, preluand o porecla. Dar ce conteaza? Nu despre el era vorba in topic, el e un frumos si cunoaste limba engleza.

Judecati cu superficialitate, cu dubla masura, unii din motive absolut superficiale, jenibile, de kiki, caci ceea ce se intampla la noi si cu noi nu ii atinge nici macar cu o floare. Si mergeti dupa fenta. Daca nici acum nu intelegeti ca a lua partea vreunei parti altfel decat in limitele care definesc democratia, puteti sa va plangeti pana la pastele cailor de ceea ce  se alege, nu batranii sunt vinovati ca aleg precum aleg, ei saracii nu mai au decat prezentul, iar prezentul inseamna medicamente si o pita pe masa, amara, oricum, macar atat dupa o viata de munca, un simulacru de independenta si decenta fata de copiii lor, ca sa nu le fie povara.

Lasati-i sa se bata, fiti siguri ca noi nu suntem decat buni de plata si sa ii legitimam cand vin alegerile. Si legitimitatea asta in curand nu va mai sta in mainile noastre, ca ne-am batut joc de ea, acceptand democratii originale...in curand " societatea civila" aka ong-uri va decide in numele nostru, deja o face, continuati sa bruiati rezultatele alegerilor, cu tampenii gen # rezist, " penalii" ( unde penalii sunt exclusiv aceia pt care aveti aversiuni personale ori preluate de la cei pt care voi optati, uitand ca si ei sunt penali ori chiar mai penali ca primii ), " Putin/ Rusia" etc si cand ne va lua ala cu coarne sa va uitati bine in oglinda ca sa stiti cui sa ii multumiti. 

Ponta este un mincinos, da, dar  nu pt motivele pe care voi le invocati. Ponta ii are de nasi pe Oprea si pe Maior, a frecventat via lui Ghita, practic a jucat in tabara cu care voi ati tinut si inca o face...intelegeti ca nu mai exista stanga si dreapta, traim o globalizare fondatape principii neoliberale puturoase care ne scrantesc fiece fibra de moralitate a constiintei noastre.

Suntem superficiali si lasi si in cautare de tatuc. Cine realizeaza ce se intampla, ori pleaca incotro vede cu ochii, ori isi baga picioarele si renunta la a mai merge la vot. Noi nu avem nevoie de dusmani, ne avem din plin pe noi.

La vremuri noi, tot noi! Bleax! Nu comunistii, ci aia de au distrus adevarata floare a intelectualitatii Romaniei.

 

Stiri de peste balta, sa vedem ce spune marele licurici...poate Pantazi nici nu stie ce ou fierbinte a primit KWI in mana :)) Dar ce fain a fost sa ne scuipam in cap la o conferinta la care tuturor li se rupea de "vizita istorica". 

 

https://www.dcnews.r...ese_546398.html

 

 


Editat de lucialu, 17 iunie 2017 - 10:43 .


#45
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 10:28

Lucialu - pana si site-urile la care faci referinta ....  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Ma refer la DC news ... [|)]



#46
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 10:41

Ce-i cu site-urile? Dcnews e sub obladuirea lui Chireac, cel care a avut nenumarate orgasme la " vizita istorica". Poti sa faci diferenta dintre o stire si un editorial? Daca vreti stirile mestecate, atunci nu impuneti ale cui opinii sa le imbratisam, ca nu detineti voi vreun instrument de masurat adevarul, nici Cartarescu cel indelung si din plin sponsorizat de stat ( pe ai cui bani? ) , ori tatucii lui, Liiceanu si translatorul lui Liiceanu, Plesu. Precum am spus, tu nu esti atinsa de nici macar o floare. 



#47
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 10:58

Ah Lucia ... parerile noastre despre oameni sunt complet diferite.  [flo2]



#48
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 11:13

Lucialu - cred ca cea mai buna definitie a postarilor tale sunt intr-o imagine cu mentiunea ca nu ai nici un subiect ci esti un Jedi contra nu se stie cui, nu conteaza nici subiectul nici apartenenta oricare ar fi aceea pe principiul:

 

"Sunt pentru contra"

 

[:)]

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  11.jpg   89,83K   0 descarcari


#49
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 12:38

De fapt păcatul capital este să fii împotriva curentului, argumentele sunt oricum lipsite de însemnătate, iar calitatea lor cu atât mai puțin. Poate ne face bine la moral să găsim vinovați pe bătrâni, pe săraci și pe proști, decât să realizăm că cei care ne conduc sau care aspiră la asta sunt produsul societății noastre. Ei au meritul de a conștientiza cei dintâi acest lucru și de aceea nu au vreun interes să schimbe chiar ei ceva, că doar ce interes au să schimbe mizeria cu care se hrănesc. Politicienii, guvernele, nu rezolvă problemele, ci profită de ele.



#50
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 iunie 2017 - 13:10

Da, Brilla. Cam asa e.

=====

Ceeea ce se intampla acuma in PSD e o mare porcarie. Ma bucur ca e asa. Tare imi doresc scindarea acestui partid. 

A acestui partid care i-a oblojit pe criminalii Iliescu si Roman.

 

Este inadmisibil ca Dragnea sa se poarte cu proprii ministri de parca ar fi niste oi pe care le poate muta de colo colo. Ne-a facut naibii de rusine in toata Europa!

 

Tara are de suferit. PSD a castigat niste alegeri trebuie sa continue.

Dar nu in felul asta. In felul in care vrea Dragnea cu un nou guvern care sa dea ordonante 13 cand vrea muschiul lui si sa faca legi pentru a-i apara fundul lui si celorlalti care au dosare pe rol.

 

Cei care se revolta acuma nu au mai putut suporta opinca lui pe gatul lor.

 

In toata disputa asta sincer imi doresc sa castige Grindeanu. Asta este optiunea mea. 

Si indiferent ce spune unul si altul, pana acum Grindeanu a actionat conform legii. Este prim-ministrul legal al Romaniei votat de Parlament. Tot Parlamentul sa-l dea jos. Nu PSD ca nu sunt singuri in Parlament. Si ce daca PSD i-a retras sustinerea politica? Mai sunt inca 200 de parlamentari in camere in afara de aia 242 ai PSD-ALDE. Am mai avut guverne minoritare. Sa-l dea jos legal.

 

Am citit (cum fac intodeauna) legea si constitutia si legile de functionare ale guvernului, SGG-ului. Totul e legal.

 

 

Edit: Ah si daca crede cineva ca sunt o naiva care habar nu are cate parale face fiecare se inseala amarnic. Stiu exact. Asa ca nu trebuie sa-mi reaminteasca nimeni cate si ce fel de dosare are fiecare.

Ca m-am cam saturat ... sa ma invete unul si altul cum sa judec si cu ce masura sa judec.





Etichetat si cu cartel, mafie, psd

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -