Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cartelul conduce Romania

cartel mafie psd

187 raspunsuri la acest subiect

#161
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 12:34

Jenanta propunerea pentru PM. 

Mai jenant ca din acest nou guvern vor face parte multi din vechiul guvern. 

 

Cred ca Iohannis afacut bine ca a acceptat acest personaj pentru ca PSD aratat din nou ce partid mafiot este.... 



#162
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 12:45

Da si eu cred la fel.

 

Si mai cred ca nici nu era momentul sa faca altfel acum. 

Ca asa la dat din gura de pe margine toata lumea se pricepe.



#163
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 12:49

Oho! Ce veste! Ce veste buna pentru auditoriul Antena 3!

""Dan Voiculescu a avut in detentie un comportament "constant pozitiv", nu a fost sanctionat niciodata si a fost recompensat de mai multe ori, el participand la diverse concursuri tematice, conferinte si activitati sportive, artistice si religioase, dar a si muncit la punctul de lucru "Curatenie" din cadrul Penitenciarului Rahova, se arata in motivarea deciziei prin care Judecatoria Sectorului 5 a admis eliberarea conditionata a omului de afaceri, informeaza Agerpres.



#164
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 13:03

Muahahaha! asta a vrut KWI sa ne arate numindu-l premier pe asta cu fatza botzita de zici ca a fost scoasa din masina de spalat rufe? Ala cu casele pierdute pt ca ...fals, fals, fals si retrocedari decorate pt ca primar?

Eu nu cred ca numirile lui sunt facute pe acest considerent, nici ca Dragnea face aceste propuneri pt ca ii este frica de dosare. Aniueis, aversiunea fata de PSD in genere face rau la ficat :P si intuneca gandirea obiectiva, dar e treaba voastra. Eu ma voi tine depaaaaaaarte de alegeri, pana cand lumea ca mine, boborul, nu dovedeste niscaiva pofta de adevar, imi vad de buclele mele cele de toate zilele.

Ps: pt paza fostului sediu A3 se cheltuie bani. Nici terenul ICA si nici sediile A3 nu au fost valorificate, desi statul le are in mana de niscaiva ani! 

 


Editat de lucialu, 27 iunie 2017 - 13:06 .


#165
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 13:09

Mie cea mai jalnică mi se pare calitatea resurselor politice actuale. Privind în viitorul apropiat, cum ar fi ca după următoarele alegeri să avem un guvern Orban? Brrrr! Eventual cu madame Turcan în fruntea listei miniștrilor.



#166
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 13:11

 

Ps: pt paza fostului sediu A3 se cheltuie bani. Nici terenul ICA si nici sediile A3 nu au fost valorificate, desi statul le are in mana de niscaiva ani! 

 

Ei, lasă așa, ce dacă s-a distrus un institut profitabil și se părăginesc niște clădiri?



#167
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 13:16

Mie cea mai jalnică mi se pare calitatea resurselor politice actuale. Privind în viitorul apropiat, cum ar fi ca după următoarele alegeri să avem un guvern Orban? Brrrr! Eventual cu madame Turcan în fruntea listei miniștrilor.

 

 

Cum sa fie? Pai sa ne aducem aminte de 2009 si de taieri, imprumuturi pt salvarea bancilor etc. Eventual mai nasol, ca la cat is de ridicoli cei doi pe care ii pomenesti, nebuni sa fim sa credem ca macar sunt smecheri precum marinerul. Uitasem de guv "meu" de tehoncrati, care e recenta [alcool]


Editat de lucialu, 27 iunie 2017 - 13:18 .


#168
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 29 iunie 2017 - 11:26

Ce bataie de joc! Cata incompententa si slugarnicie adunate in acest guvern propus! Oribil cum isi bat joc de tara! 

[smulgpar]

 

Desigur ca au schimbat si programul "din scoarta in scoarta", mai baga niste impozite , mai amana scaderea TVA-ului, mai baga niste masuri prin care sa stranga de gat pe cei care muncesc sau au o afacere ce da de lucru si altora. 



#169
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 29 iunie 2017 - 11:59

Mor de drag! Liviu Pop, Ministrul Educatiei! Un profesor mediocru, care a incercat cu orice pret, sa-l scoata basma curata pe dottore!

Ce circ si panarama!



#170
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 29 iunie 2017 - 12:04

"Adevărul e că nu se putea un Guvern mai bun pentru România în care trăim. El este copia fidelă a societății în care ne ducem zilele. Unii dintre noi mai visăm uneori să scăpăm. Însă cei mai mulți nici nu-și pun problema că ar putea exista viață în afara slinului în care mișunăm cu toții. Vreți, nu vreți, fără vină, ne-am născut în tescovină.

Ce ministru mai bun pentru pârloaga numită Educație decât Liviu Pop? Fabrici de diplome, doctorate cumpărate, plagiate pe bandă rulantă, analfabeți făcuți academicieni la școala SRI, cel mai mare procent al analfabetismului funcțional din toată Uniunea Europeană - pe cine ați fi vrut să pună Partidul să se ocupe de Educație când direcția de deșertificare intelectuală și morală a națiunii este bine definită de aproape 3 decenii? Apoi nu e Petre Daea, această statuie vie a ministrului-filosof, reprezentantul perfect al poporului abrutizat și vesel, care, în lipsă de un orizont apropiat, rezolvă conflicte mondiale și intergalactice pe marginea șanțului? Nu e Lia Olguța Vasilescu imaginea perfectă a tovarășei cu coc, înfipte și tupeiste, de la județeana de Partid? Nu e Rovana Plumb icoana omului nou, multilateral dezvoltat, competent în toate posturile, în toate ministerele, capabil să găsească soluții în probleme diverse, de la gaura din stratul de ozon, la atragerea de fonduri europene? Nu e baronul Țuțuianu, zis și spaima multinaționalelor, oglinda excepționalismului românesc, a lui „nu ne vindem țara”, a Sfinxului din Bucegi care comunică cu piramidele din Egipt? Iar cu domnul care a condus Libertatea și Cancanul, PSD-ul redefinește programul de guvernare la Ministerul Subculturii și Incultelor."

 

 

https://republica.ro...ui-e-tesco-vina





Etichetat si cu cartel, mafie, psd

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -