Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cartelul conduce Romania

cartel mafie psd

187 raspunsuri la acest subiect

#151
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 17:41

Intr-adevar trist.... 



#152
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 14:56

Astia de la PSd nu au minte-n cap.

Auzi, sa-l propuna pe Tudose - ministrul demisionar al economiei care a avut 0 realizari + un doctorat retras ca a plagiat.

 

Pai da ca ceilalti propusi nu au acceptat. 



#153
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 15:39

Si PMP il propune premier pe Basescu.  [:-)))]

 

OMG! sper ca Iohannis sa nu accepte nicio propunere.



#154
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 16:52

Si PMP il propune premier pe Basescu.  [:-)))]

 

OMG! sper ca Iohannis sa nu accepte nicio propunere.

Nuuu! Stiri pe surse gresite!

PMP l-a propus premier pe Siegrfied Muresan.



#155
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 20:34

Si premierul desemnat este minunatul Tudose!! Alegerea perfecta!! Daca nu ar fi de plans, ne-am strica de ras!! Nulitarea perfecta, dar agent al serviciilor. Ce facusi, Dragneo?!?!?Cum boala dupa ce ai behait peste tot ca te lupti cu binomul, cu serviciile, securitatea, huo!!... acu sa alegi unul care e securist pe fata ?!?!? Ce dacu sa mai inteleaga cei de la Antena 3 ?!? Ei cu cine mai lupta, neicusorule?!?! [:-)))] [:-)))] [batcap] [batcap]



#156
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 07:51

Asa cum s-a mai spus fiecare partid aflat la putere trebuie lasat sa isi desfasoare activitatea. Ceea ce se va vedea, vor fi rezultatele efective. Acestea sunt indubitabile.



#157
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 09:01

Drojdierul perfect, 0 realizari profesionale, Prim Ministru! Ai da capul nostru! [batcap]



#158
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 09:10

Ce cauta Udrea la Antena 3 sa-si dea cu parerea?

Pfui asta mai lipsea de pe capul audientei a3! Sa vina asta cu imbarligaturile si minciunile ei!

 

am vazut aseara cam tot ce isi bateau joc internautii de Tudose.

M-a amuzat copios, dar mi-a displacut. Mi-ar placea numai atacuri pe plan profesional.



#159
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 11:31

Fisier atasat  IMG_0219.JPG   59,79K   0 descarcari 



#160
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 11:41

Vedeti-va de drum...eu am spus ca sunt intelesi, Patraru a spus tot si Bodu. Nu ne mai facem bine. :(

 

"„Doamne, ce blestem a dat peste țara asta de ne-am pricopsit cu un așa prim-ministru? Azi s-a scris cea mai neagră pagină din istoria politică a României, prin însărcinarea lui Mihai Tudose de a forma noul guvern. Câteva repere "biografice" ale individului:

- În două mandate de ministru al economiei nu s-a remarcat prin absolut nimic.
- În primul mandat (din Guvernul Ponta), și-a pus amanta, fostă asistentă TV, consilier pe probleme de guvernanță corporativă la Transelectrica.
- Este cunoscut ca persoană apropiată și susținută de serviciile secrete (recte, de SRI).
- A absolvit, la 30 de ani, Facultatea de Drept din cadrul Universității Dimitrie Cantemir din București (o fi fost coleg cu E. Udrea?).
- Doctor in științe ale securității naționale al Academiei de Informații a SRI, cu o teză lăudată de gen. Coldea. Plagiată.
- Pentru a scăpa de retragere, a făcut cerere de renunțare la titlul științific de doctor (nu există o procedură de renunțare, cel puțin până acum).
- Este conferențiar universitar la aceeași Academie de Informații a SRI. Îmi dau seama ce cadre competente absolvă aceasta instituție de învățământ superior, cu un profesor la el. De asemenea, imi dau seama care este nivelul celor apropiați de servicii (un alt astfel de personaj, de factură asemănătoare, este Gabriel Oprea).
- Nu are pregătirea academică, experiența și anvergura de a conduce un guvern. Mă gandesc cu groază la momentele jenante când se va întâlni cu demnitari străini.
- De abia leagă două vorbe în l. română. Cred că e inutil să mă gandesc care este nivelul de cunoaștere a unei limbi străine.
- Nu se știe ce a făcut până in 1990. Probabil a fost șofer de basculantă, avand in vedere că are toate categoriile de permis de conducere (nu am nimic cu șoferii, câtă vreme nu vor să ajungă prim-miniștri).

Rușine, Dragnea! Rușine, Tăriceanu! Rușine, Iohannis! Toți trei sunteți in aceeași măsură vinovați pentru ungerea acestui personaj sinistru. Nu, Iohannis nu are o scuză că l-a acceptat în virtutea majorității parlamentare. Cu atât n-ai puțin una că, fiind om al serviciilor, Tudose este - sanchi - apărător al statului de drept (am văzut cu toții cum îl "apăra" gen. Coldea). Trebuia Iohannis să îl pună pe Dragnea să facă 10 propuneri, până venea cu una decentă. Iar Tăriceanu să aibă coloană vertebrală și să îl refuze. Da, Dragnea s-a gândit la dosarele lui penale, punând la butoane un om agreeat de servicii (mai ales ca, in prima formă a Guvernului Grindeanu, din ianuarie, tocmai din acest motiv Mihai Tudose nu s-a regăsit). Ba e chiar posibil ca vârful SRI să nu aibă vreo implicare, ci să fi fost mai mult slugărnicia lui Dragnea. Da, Iohannis s-a gândit la un al doilea mandat, urmand să se poziționeze in antiteză cu cel pe care azi l-a desemnat prim-ministru. Adică a pus interesul lui personal înaintea celui național."

Aici complet:

http://www.activenew...Romaniei-144272

Laura, 

https://www.csce.gov...es-and-excesses

fragment tradus sidifuzat de A3

https://www.antena3....ton-419219.html

 

inainte a existat acest raport:

 

http://adevarul.ro/n...fe23/index.html

Dar Tapalaga a incercat sa manipuleze si sa minimizeze:

http://www.hotnews.r...din-romania.htm

Ps: gasesti suficiente surse dc vrei sa urmaresti traseul OUG-ului 13 ( CCR  si Comisia de la Venetia ) , decizii CEDO unde suntem buni de plata pt ca justitia noastra este de tip taliban, decizii judecatoresti care constata ca fapta nu exista, ca s-a incalcat prez de nev. si multe alte facaturi http://evz.ro/inregi...in-sturdza.html , insa pana la Dumnezeu, te mananca sfintii, oamenii sunt deja terfeliti si pe nimeni nu mai intereseaza ca au fost nevinovati. Reabilitarea lor e frectie la picior de lemn, nu mai intereseaza, important e ca au fost trasi pe dreapta ac trebuia.

Ponta: https://independenta...i-george-maior/

altele si Guseth: https://independenta...rotejeaza/#8230

Ps: nu exista nicio autoritate, o ceva care sa ii mai linisteasca pe apucatii din presa care ne vand brasoave in delir "pe surse"? Eu nu mai pot sa ma uit la nicicare din cauza asta. 

 


Editat de lucialu, 27 iunie 2017 - 11:46 .




Etichetat si cu cartel, mafie, psd

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -