Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cu adolescentul plictisibil in Barcelona

barcelona adolescent vacanta

12 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 15:29

Hei mamici si tatici de copii adolescenti. Voi stiti cum e adolescentul in vacanta ... e foarte usor plictisibil si trebuie antrenat in activitati care ii plac...

 

Cum putem deci antrena un adolescent usor plictisibil in Barcelona? Sfaturi ceva?

 

 



#2
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 16:12

Barcelona este un oras fascinant. Adolescentul meu nu s-a plictisit, a fost incantat.

Dar daca totusi se plictiseste, du-l la plaja si uita-l acolo  [:-)))]



#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 16:32

Cauta-i gagica si du-te tu in croaziera pentru restul zilelor. [:)]



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 16:41

Hei mamici si tatici de copii adolescenti. Voi stiti cum e adolescentul in vacanta ... e foarte usor plictisibil si trebuie antrenat in activitati care ii plac...

 

Cum putem deci antrena un adolescent usor plictisibil in Barcelona? Sfaturi ceva?

Lasat acasa! Noi solutia asta o adoptam anul asta! Consider ca nu are nici un rost sa ne calcam pe nervi reciproc in vacanta! Bani si timp aruncat. Deci noi mergem in vacanta iar el sta acasa cu pisica. Vom fi pe skype in fiecare seara sa ma asigur ca pisica e bine hranita si ingrijita! [:-)))]  [:-)))]

 

Glumesc, nu, nu am incredere sa il las cu pisica, asa ca el sta acasa si pisica merge la cattery, dar o sa vorbim pe skype in fiecare seara. [:)]

 

Edit: cu baiatul nu cu pisica!


Editat de Letitia1, 07 iunie 2017 - 17:35 .


#5
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 07 iunie 2017 - 19:51

Daca e pasionat de fotbal, musai o vizita sau un meci la Camp Nou. La noi a fost cea mai tare experienta ever. In plus masina lui Messi a trecut la 1 metru de noi!

 

Apoi plaja. Barcelonezii merg la plaja cum merg altii la strand, e plin metroul de bastinasi cu articole de plaja. E foarte interesant pentru ca metroul lor aerian trece pe la marginea plajii si la citeva sute de metri de afla marea. Se insira statiunile pe kilometri, cobori in gara, traversezi strada si esti pe plaja.

 

Barcelona e atit de plina de cladiri interesante dpv arhitectural incit e o adevarata placere sa le descoperi mergind pe jos.

 

O plimbare pe Rambla si in cartierul gotic, o vizita in parcul Guell, ceva muzee daca nu-l plictiseste si asta-i vacanta!



#6
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 08 iunie 2017 - 08:13

Eu cred ca nici parcurile de distractii nu sunt de neglijat, m-as mira ca, la adolescenta, sa nu le mai placa. Puteti merge la Tibidabo si in Portaventura. Tibidabo este chiar in Barcelona iar pana in Portaventura faceti cam 50 de minute cu trenul, e usor de ajuns. 



#7
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 08 iunie 2017 - 08:19

Barcelona e atat de deosebita incat pana si cel mai plictisit adolescent gaseste ceva frumos de vazut....



#8
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 08 iunie 2017 - 08:54

Mirela, eu nu am fost inca in Barcelona. Cunosc foarte bine Taragona, care e la o ora cu trenul si recomand.

Insa, am fost la Paris acum in aprilie cu doi plictisibili, cum spui tu. 

 

Muzeele le-au ales ei si eu,  plimbarile le-am ales eu cu opriri in pravaliile de benzi desenate si jocuri, restaurantele ei (a se intelege ca am mincat japonez tot timpul afara de ziua in care am stat non stop in Cité des Sciences si unde nu era de ales). Buget expres pentru ei anuntat dinainte. Reciproc, cit am vizitat eu biserici si catedrale, au asteptat cuminti cu PokemonGo.

 

Daca vrea sa vada orori (ai mei au vrut catacombele si un film pe vreme de ploaie) il lasi singurel, faci shopping sau citesti la o terasa in vremea asta. Neaparat ia o carte pasioananta la tine si care incape in poseta. 



#9
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 08 iunie 2017 - 09:26

Si noi mergem la Barcelona, luna asta. Al nostru copil nu e inca adolescent, dar si el se plictiseste destul de repede. Insa abia asteapta vizita la Nou Camp. Noi am cumparat si bilete la meciul de pe 30 iunie-Barca Legends. Poate i-ar placea si fiului vostru, daca sunteti in perioada respectiva acolo.



#10
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 iunie 2017 - 13:16

Normal ca ar vrea sa il lasam acasa ... insa nu as fi deloc linistita.

 

Dar ce catacombe sunt in Barcelona? asta ar fi ceva tentant pentru el...





Etichetat si cu barcelona, adolescent, vacanta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -