Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 1 voturi

Primele greutati din viata unei mamici de bebelus - CONCURS

concurs bebelus mamica

31 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 11:59

Primele greutati din viata unei mamici de bebelus - CONCURS

 

Dragi mamici, stim ca primele luni din viata de mamica vin si cu primele nopti nedormite, primele panici, probleme in alaptare, bebe nu doarme, are colici -  iar timpul pare o cursa intre bebe, alaptare, patut si baita. Te invitam sa ne spui care sunt primele greutati intampinate in meseria de mami de bebelus si poti castiga unul din cele 5 premii din concurs. Te invitam deci la: Primele greutati din viata unei mamici de bebelus - CONCURS
Mai multe detalii despre durata concursului, participare, premiu si regulament, cititi aici.

 

mamici-concurs-5102017.jpg



#2
Gabrielacik

Gabrielacik
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 12:33

Prima greutate a fost imediat dupa ce l-am nascut pe Andrei...nu ma lasat sa dorm noptile(asta pana ne-a externat),dar el in schimb putea sa doarma(cum ma simtea ca ma intind pe pat incepea sa planga)si ziua el ma lasa sa dorm,dar nu puteam dormi din cauza vizitatorilor colegelor de salon....timp de o saptamana asa m-am chinuit(de cum am ajuns acasa bebe a fost foarte linistit si a dormit noaptea(decat se trezea sa pape)...)



#3
Ginaely

Ginaely
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 12:56

Am avut cea mai frumoasa experienta ca mamica din prima zi de viata e baietelului meu Eduard !! Aceasta experienta a fost cu momente placute dar si neplacute datorita noptilor nedormite ,colicii,puseele de crestere,eruptiile dentare,reactiile adverse ale vaccinurilor si cea mai urata experienta a fost ca am facut mastita la sanul drept si a necesitat internare :) acestea sunt cele 5 greutati in viata de parinte 



#4
AlinaMehedintu

AlinaMehedintu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 13:16

Prima greutate întâmpinată cu fetița mea a fost încă din maternitate pentru ca S-a născut cu reflux gastroesofagian și din acest motiv regurgita foarte des și avea arsuri așa ca nu prea dormea noaptea, ne culcam undeva la ora 2-3 dimineața. Îmi era frica ca nu va lua in greutate normal din cauza regurgitarilor dar nu a fost cazul, S-a dezvoltat foarte bine și pe la 7 luni când am introdus mâncarea solida a scăpat de reflux. 



#5
ralukraluk

ralukraluk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 13:28

Primele saptamani din viata unei proaspete mamici sunt pline de emotii. Fiind primul copil, am trait niste emotii la cote maxime. Prima si cea mai mare greutate pe care am intampinat-o dupa ce am nascut a fost ca nu dormea noptile. Se trezea de nenumarate ori plangand , il puneam la supt, se linistea  si adormea la loc, dar dupa ceva timp iar se trezea ,  era cand dupa 15 , 30 minute.



#6
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 13:48

soacra



#7
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 14:21

Alaptatul, din prima pana in ultima zi  [fri]



#8
nicoopoliciuc

nicoopoliciuc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 14:24

miriama, ce tare e răspunsul tău :)))

Greu cu soacrele uneori 



#9
ganganie8

ganganie8

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 16:52

Alaptatul a fost prima si probabil cea mai mare greutate pe care am intampinat-o de cand l-am nascut pe pitic. Desi are aproape 11 luni si inca il alaptez, primele 2 luni au fost o adevarata provocare, un cumul de oboseala si reprosuri ca las copilul flamand. Eram epuizata, iar cel mic statea cu orele la san, dormea iepureste, abia ma puteam odihni. La inceput am cazut si in capcana laptelui praf, la indemnul apropiatilor, dar cu rabdare si ambitie am trtecut peste acea perioada.



#10
slly

slly

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 18:22

alaptarea....nimeni nu mi-a explicat cum trebuie sa tin copilul la san, ca trebuie sa incerc mereu si sa nu ma dau batuta trecand usor la laptele praf





Etichetat si cu concurs, bebelus, mamica

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -