Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gravidute FIV-oase(83)


275 raspunsuri la acest subiect

#11
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 18 mai 2017 - 09:44

Buna dimineata fetelor. Ce mai faceti, ce mai ziceti?

Noi crestem, avem 31 sapt, aproape 1700 g insa ma ingrijoareaza ceva - desi doc este destul de linistita. Se pare ca s-a mai pierdut din lichid, acum nu mai este normal ci....moderat scazut. Doc a spus ca a mai intalnit cazuri si s-a ajuns cu sarcina la termen si ca spera sa ajungem si noi in 37 dar daca nu...il vom scoate mai devreme .Voi ati mai auzit cazuri? Am incredere in doc mea si ma gandesc ca daca era ceva ce o ingrijora nu ma mai chema la 3 sapt (noi asa am mers ca asa am vrut ca daca era dupa ea mergeam normal la 4) ci mai des nu???  



#12
Elenadc

Elenadc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 18 mai 2017 - 09:44

Buna dimineata fetelor. Ce mai faceti, ce mai ziceti?

Noi crestem, avem 31 sapt, aproape 1700 g insa ma ingrijoareaza ceva - desi doc este destul de linistita. Se pare ca s-a mai pierdut din lichid, acum nu mai este normal ci....moderat scazut. Doc a spus ca a mai intalnit cazuri si s-a ajuns cu sarcina la termen si ca spera sa ajungem si noi in 37 dar daca nu...il vom scoate mai devreme .Voi ati mai auzit cazuri? Am incredere in doc mea si ma gandesc ca daca era ceva ce o ingrijora nu ma mai chema la 3 sapt (noi asa am mers ca asa am vrut ca daca era dupa ea mergeam normal la 4) ci mai des nu???  



#13
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 21 mai 2017 - 09:34

Buna dimineata fetelor. Ce mai faceti, ce mai ziceti? Noi crestem, avem 31 sapt, aproape 1700 g insa ma ingrijoareaza ceva - desi doc este destul de linistita. Se pare ca s-a mai pierdut din lichid, acum nu mai este normal ci....moderat scazut. Doc a spus ca a mai intalnit cazuri si s-a ajuns cu sarcina la termen si ca spera sa ajungem si noi in 37 dar daca nu...il vom scoate mai devreme .Voi ati mai auzit cazuri? Am incredere in doc mea si ma gandesc ca daca era ceva ce o ingrijora nu ma mai chema la 3 sapt (noi asa am mers ca asa am vrut ca daca era dupa ea mergeam normal la 4) ci mai des nu???


#14
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 25 mai 2017 - 21:00

Ce mai faceti gravidutelor? Pt cele interesate de vaccinuri, eu am reusit sa il comand pe cel pt hepatita b (engerix) care se face in maxim 24 ore, de pe farmaexpres. Comanda vine in aproximativ 2 saptamani si este necesara si reteta in original. Vaccinul costa 38 euro, dar pentru ca se transporta in condiții speciale la rece, transportul este mai scump, noi pentru 2 vaccinuri + transport am plătit 552 lei. Va pup si sper sa va fie de folos informatia!


Editat de Ana89, 25 mai 2017 - 21:01 .


#15
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 13 iunie 2017 - 00:39

Buna fetelor, am peste 12 saptamani. Voi cu ce medic veți naște? La privat? La stat? Eu sunt la Hadi Rahimian, Regina Maria. Nu știu dacă o sa nasc cu el. As vrea, dar e in funcție de câți bani voi avea.

Bună Ana! Vaccinul e pentru bebe bănuiesc. Când se face? ElenaDC mă bucur că ești bine și crește frumos bebe. Sper sa nu fie problema ca e mai puțin lichid. Sarcina ușoară în continuare!


Editat de Marushelu37, 13 iunie 2017 - 00:43 .


#16
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 13 iunie 2017 - 07:21

Marushelu, da vaccinul este pentru bebe si se face in maxim 24 ore de la nastere de aceea trebuie comandat in asa fel incat sa fie ajuns atunci cand nasti, dar poate vei avea norocul ca pana nasti sa treaca criza din tara, oricum ideal ar fi sa discuti din timp cu pediatrul sa sti ce ai de facut. Sarcina usoara pana la termen!



#17
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 13 iunie 2017 - 11:13

Mersi Ana! 

Citisem de cele 24 de ore dar nu înțelegeam. Mă gândeam că de când il primești în 24 de ore. [:-)))] Nu îmi venea sa cred că la un bebe așa mic de face vaccin.

Sarcina ușoară și ție! [flo2]



#18
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 20:37

Cioc-cioc! Ma primiti si pe mine in casuta voastra?

Deocamdata avem doar confirmare ecografica, inca nu am vazut/auzit inimioara batand.

Am mai avut o sarcina acum doi ani, dupa prima fiv, dar atunci nu am avut curaj sa scriu, asteptand sa trec de primul trimestru, iar pana in saptamana 12 am pierdut ambii bebei, asa ca acum las teama deoparte!

Dupa inca doua fiv fara reusita am reusit din nou, la fiv 4, din 3 blasto transferati obtinand o sarcina unica.

Sper sa ramanem impreuna 9 luni si apoi o viata intreaga!


Editat de corinka, 26 iunie 2017 - 20:56 .


#19
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 26 iunie 2017 - 20:52

Corinka sa fiți sanatosi, sa rămâi relaxata, pozitivă si sa te bucuri din plin de sarcina ! Doamne ajuta pana la final. Sa te bucuri de colici, nopți albe si copil sanatos :) . 



#20
Marushelu37

Marushelu37

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 27 iunie 2017 - 22:57

Bine ai venit Corinka! Bafta să ajungi la termen!

Fetelor, eu nu prea am răbdare până la eco. Am fost pe 15 iunie și mă mai duc pe 18 iulie. Voi ați avut răbdare să mergeți la o luna?

Mi se pare cam rar. Îmi fac griji daca creste bine sau nu. Poate trebuie sa fac Clexane.  De la 6 săpt nu mai iau nici Aspenter nici Clexane. 

Cred că o sa mai merg la o eco în altă parte sa văd cum creste, să văd daca totul e bine.

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -