Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 mai 2017 - 17:29

Buna fetelor sunt noua pe site ,am o nelămurire pe 5 am avut transfer de embrioni si pe 8 mi-am facut un test pentru ca eram prea curioasă rezultatul a fost pozitiv credeți că este valabil sau să nu imi fac speranțe.  



#2
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 08 mai 2017 - 17:56

Mai sunt fete care au făcut teste asa repede si au ieșit pozitive si asa a fost, dar cel mai sigur e beta. Ai putea incerca sa recoltezi maine, daca a ieșit testul sigur se va vedea si la sânge. Doamne ajuta!



#3
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 mai 2017 - 18:02

As fi tare fericită astept de 8ani sa se întâmple minunea. Am sunat doctora și mi sa spus sa nu ma grăbesc să mai astept pana pe 17 abia atunci voi afla un rezultat concret. Oare sa fie chiar prea devreme? Acum sunt puțin in dubii dar cu dumnezeu înainte 



#4
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 08 mai 2017 - 18:13

Dr mereu recomanda beta după minim 10 zile, dar majoritatea fetelor nu au rabdare si fac mai repede, iar apoi repetă la 48 ore pt a vedea cresterea, tu fa asa cum simți. Si ar fi bine cand faci beta sa dozezi si progesteronul. Daca vrei mai multe pareri poti scrie la babute, fetele de acolo sunt foarte active si dragute.



#5
mclaudia

mclaudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 08 mai 2017 - 18:50

Nu te grabi asteapta macar pana in ziua 8 de la transfer, sunt fete cu teste pozitive foarte devreme, dar pot fi si fals pozitive de la Pregnyl sau Ovitrelle facut inainte de punctie, cam in 10-11 zile iese din corp. Iti doresc beta cu 3 cifre , sarcina usoara si bebe sanatos.



#6
annya33

annya33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 202 mesaje

Postat 09 mai 2017 - 08:01

La 3 zile de la transfer este muuuult,dar mult prea devreme! Rezultatul este irelevant,cum a spus si mclaudia un rezultat pozitiv atat de devreme este de la pregnyl sau ovitrelle!Doamne ajuta sa fie cu inimioara si rabdare multa! Asteapta cel putin 10 zile pana la un beta!



#7
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 10 mai 2017 - 20:52

Sunt a5zi de la transfer si am facut temperatura 37.9 imi curge putin nasul si am luat o jumătate de parasinus credeti ca imi poate afecta cu ceva ? Nu mai am răbdare ,astăzi am repetat iarăși un test si...negativ am fost foarte supărată nu știu ce voi face daca nu voi reuși.



#8
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 11 mai 2017 - 08:02

In sarcina se recomanda doar paracetamol simplu nu sinus sau in alte combinatii. ceai cu lamaie, daca curge nasul, apa de mare. verificati inainte de a lua orice medicament in perioada de sarcina. 

Testarea se face dupa cel putin 10 zile daca embrionul a fost de z3 si cel putin 8 zile daca a fost de z5.

Nu mai ganditi negativ, veti supravietui si o veti lua de la capat, ca noi toate. 



#9
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 11 mai 2017 - 12:33

Multumesc fetelor nu vreau sa va zapacesc dar e primul Fiv si sunt putin stresată,e normal ca dupa a5zi sa nu mai simt disconfortul la sâni,5 zile i-am simțit foarte grei si parca imi explodau iar de ieri sunt foarte moi,e ceva normal? 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -