Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sugestie: emojis noi


26 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 mai 2017 - 19:57

Ca se numesc zambarici sau emoticoane sau emoji sau cum o mai fi corect, ideea e, se poate sa le mai aduceti la zi? [:D]



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 04 mai 2017 - 19:59

:) imi place ideea 

Da - sigur - spune ce punem. Ai sugestii?



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 09:18

redactor, pe faimosul "grater" de acum cativa ani, il avem acum ?

din pacate n-am reusit sa gasesc subiectul in care a aparut acest "fenomen" :-(((



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 10:17

grater? nu inteleg :)



#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 12:05

acum cativa ani buni, a postat un user un subiect in care se plangea de relatia cu iubitul (ceva de genul acesta) si in text aparea mereu scris asa (grater).

pe urma am dibuit ca fata postase si pe alt forum, acolo (grater) era un emoticon "ma zgarii pe ochi". cum ea a luat textul cu copy-paste de pe un forum pe altul, DC-ul n-a recunoscut emoticonul si l-a afisat cu denumirea "grater".

doamne, ce s-a mai dezbatut si ras pe tema graterului, ramasese chiar si vorba "grater" la subiectele din perioada urmatoare...



#6
Nana01

Nana01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 12:44

Da. imi amintesc si eu subiectul cu pricina. Pentru ca l-am citit pe diagonala, nu prea am priceput ce treaba avea grataru' cu dilemele  amoroase, dar mi-am zis ca probabil a inceput dintr-un conflict domestic la iarba verde...



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 13:55

Eu as vrea ca de pe mobil sa putem folosi in mesaje toate emojurile de pe telefon - adica nu toate ci cele uzuale. Investigam acest lucru si revin cu un raspuns.

 

ok caut graterul in formatul vechi si revin  [clo]



#8
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 15:11

Subiectul cu grater-ul e aici:

 

http://comunitate.de...sufletul/page-1



#9
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 15:49

acum cativa ani buni, a postat un user un subiect in care se plangea de relatia cu iubitul (ceva de genul acesta) si in text aparea mereu scris asa (grater).

pe urma am dibuit ca fata postase si pe alt forum, acolo (grater) era un emoticon "ma zgarii pe ochi". cum ea a luat textul cu copy-paste de pe un forum pe altul, DC-ul n-a recunoscut emoticonul si l-a afisat cu denumirea "grater".

doamne, ce s-a mai dezbatut si ras pe tema graterului, ramasese chiar si vorba "grater" la subiectele din perioada urmatoare...

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Acu citesc subectu'! Doamne nu mai pot de ris! Mi-a scapat, nu stiam de el!

 

 

buna all. am intrat pe acest forum in speranta ca ma va ajuta cineva cu niste sfaturi,pentru ca nu mai pot sa vorbesc cu nimeni din anturajul sau familia mea sad
acum 1 an de zile l-am cunoscut pe prietenul meu care este portughez si cu care m-a iubesc foarte mult. toate bune si frumoase... cu familia lui ma intelegeam bine,cu sora lui eram cea mai buna prietena,pana cand acum cateva saptamani,cand sora lui a facut o cadere de calciu sau asa ceva. ea fiind mai plinuta a incercat sa tina o cura de slabire care nu i-a reusit. cand am ajuns la spital cu prietenul meu sa vedem cum se mai simte,cumnatul meu(sotul ei) a inceput sa-mi reproseze ca din cauza mea a facut caderea de calciu,deoarece eu sunt foarte slaba si ea a vrut sa fie ca mine sad este adevarat ca ea avea o obsesie.. adica cand ma vedea pe mine mereu spunea ca si-ar dori sa fie asa slaba ca mine,ca pe mine ma incap si pantalonii din clasa 8 etc.
cand am auzit vorbele cumnatului meu m-am hotarat sa-mi strang bagajele si sa revin in romania.asa am si facut... acum regret si nu regret acest lucru grater
il regret foarte mult pentru ca prietenul meu la care tin cum nu am tinut la nimeni pana acum,ma piseaza cu telefoanele,plange incontinuu grater
cu familia nu prea pot sa vorbesc doarece mama imi spune ca eu de fapt mi-am ales iubitul pentru banii lui grater nu stiu de unde si pana unde acest lucru grater
ma gandesc ca prietenul meu nu are nici o vina,dar el nu a luat masuri cand mi s-a spus acel lucru.
voi ce sfaturi imi puteti da?



#10
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 15:55

cand am o zi mai plictisitoare, ma bine-dispun cu subiectele vechi, cele "de la lume luate si la lume 'napoi date".

cel putin subiectul cu toaleta flambata e ...demential, razi cu lacrimi si cu dureri de burta.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -