Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Ianuarie 2018 (Fulguleti de 2018)

sarcina gravida ianuarie 2018

94 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 01 mai 2017 - 12:27

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Ianuarie 2018? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in prima luna Ianuarie 2018. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

fulguleti-2018-comunitate.jpg

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

Grupurile oficiale de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina

 

Linkuri rapide: 

 Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FB iconita-FB.jpg

 

Zodiac corespunzator: Capricorn 22 Decembrie - 19 Ianuarie sau Varsator 20 Ianuarie - 18 Februarie
capricorn11.jpg varsator11.jpg

 



#2
Myna

Myna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 11:27

Buna, burtici! Cred ca este timpul sa facem cunostinta. Eu sunt Myna, viitoare mamica de fulgulet, sunt la prima sarcina iar DPN este 2 Ianuarie 2018. Dupa calculele mele, astazi am 6 saptamani si 4 zile. Sa avem sarcini ușoare si bebelusi perfect sanatosi!



#3
cristalls

cristalls

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 15:41

Salutare tuturor! Ma bucur ca incepe sa fie activitate si la Odiseea noastra! Eu sunt Cristal si astazi am 5 s si 4 zile de sarcina. Saptamana viitoare voi merge la eco.

voi cum stati cu greturile?



#4
Thaliada

Thaliada
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 19:30

Buna ziua dragi mamici si viitoare mamici. Ma numesc Andreea si locuiesc in Canada. Sunt la a 2-a sarcina, avand o fetita de 12 ani jumate. Nu mai tin minte mare lucru din prima sarcina, asa ca simt ca sunt insarcinata pentru prima data din nou :). DPN ianuarie 17, 2018, si azi mi-a iesit primul test pozitiv. Abia vizibila liniuta a 2-a, asa ca voi retesta maine dimineata! Urez tuturor mamicilor copii sanatosi si frumosi! <3



#5
Myna

Myna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 20:58

Saptamana viitoare voi merge si eu la eco, am fost la 4 sapt dar nu s'a vazut nimic, insa analiza Beta HCG a confirmat faptul ca exista sarcina si este ok. Cat despre greturi...de cum deschid ochii dimineata am o stare accentuata de greata iar astfel de episoade am pe tot parcursul zilei insa nu la fel de intense ca cele de dimineata.



#6
cristalls

cristalls

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 22:43

Si eu sunt tot la a doua sarcina. Spre deosebire de prima cand imi era greata dimineata, acum starea de rau e mai accentuata dupa-amiaza si seara. Uneori chiar noaptea. Sa avem sarcini usoare si copii sanatosi!



#7
Deny27

Deny27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 13 mai 2017 - 22:46

Buna tuturor! Ma alatur si eu grupului ca viitoare mamica de fulgulet, si actuala mamica a unui baietel minunat de 1 an si 5 luni. Dupa calculele mele DPN este 16 ianuarie 2018, iar sarcina mea are astazi 4s4z. Felicitari tuturor pentru sarcina! Sa avem sarcini usoare si bebelusi sanatosi! Pupici pentru burtici!


Editat de Deny27, 15 mai 2017 - 14:01 .


#8
Viorica1985

Viorica1985
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 mai 2017 - 10:18

Bună tuturor!

Sunt Viorica, am 31 ani și sunt însărcinată în 5 săptămâni și 4 zile. Este a doua sarcina, am o fetita de 3 ani și 10 luni. 

Sa avem toate sarcini ușoare și la termen.

Pupici



#9
Myna

Myna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 15 mai 2017 - 14:37

Bun venit Viorica, sarcina usor si un copilas sanatos!



#10
Thaliada

Thaliada
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 15 mai 2017 - 23:15

Buna mamici, am fost si eu la dr azi si mi-am facut testele de sange. Abia astept rezultatele maine. In schimb, ma sperie faptul ca am niste sange ori foarte roz, or maro cand merg la baie. Sper din suflet sa fie totul ok si bebe sa fie sanatos. Vi s-a intamplat asa sau ati auzit ca e normal? Din cate am citit e si normal si anormal. Sa dea Dumnezeu sa fie bine. Sanatate va doresc!





Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2018

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -