Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


822 raspunsuri la acest subiect

#371
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 01:48

Este un tablou foarte micut ... Gen A5 din panza pictat cu acrilic ... Este printre primele tablouri cand am inceput sa.mi revin dupa divirt datorita sotului meu actual ... Este un tablou ce ne.ar reprezenta pe noi doi sub clar de luna . Somn nu am ca doar ma pregatesc de ziua cea mare ... Ce sa fac si eu

 

 

 

Ps: pagina mea de fb cu creatii facute de mine https://www.facebook...397813500325146


Editat de Motisor, 30 aprilie 2017 - 01:53 .


#372
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 02:03

Motisor e minunat! Esti f talentata! Ar trebui sa mai pictezi, pe unii oameni ii relaxeaza....am avut si eu nitel talent dar mama imi spunea ca nu e suficient pt sc de arte deoarece ea acolo a terminat si stia ca e f greu daca nu esti suficient de bun...astfel in timp am renuntat la pictura dar intotdeauna am ramas pasionata de tot ceea ce tine de arta si ma ajuta putinul talent si in meseria de dascal deoarece cu cei mici trebuie sa fii intotdeauna f creativ...cand am ora libera la sc ma mai duc la gradinita si ma joc cu cei mici, colorez cu ei, pictez, facem puzzle si construim din cuburi...ma relaxeaza enorm spre surprinderea colegelor de la gradi care se bucura si ele de prezenta mea avand si ele un moment de respiro  [:-)))] ....se pare ca nici eu nu dorm dar zau ca nu inteleg ce e cu vremea asta...de la 27 grade cu soare am sarit la 10 cu ploaie  [batcap]



#373
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 02:10

De ceva timp ma chinuie talentul meu sa fac o papusica pe care am vazut.o intr.un tutorial ... Doar ca nu spune ce anume material foloseste pt fata si ma chinui sa gasesc ceva sa imi si placa... Dar nu ma las batuta ... Pe 2 mai am monitorizarea dinante de transfer si am timp sa caut prin bucuresti ce mi.as dori sa gasesc ... Hai ca incerc sa pun o poza cu papusica din tutorial ...

 

 


Editat de Motisor, 30 aprilie 2017 - 02:16 .


#374
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 09:13

Motisorc, vezi ca e un magazin aproape de gara, pe calea grivitei 41, Profiart, unde s-ar putea sa gasesti ceva care sa mearga, intrebi pe-acolo.



#375
cora07

cora07
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 10:21

buna dimineata babutele! in urma analizelor -am chlamydia. stiu ca au mai fost postari pe aceasta tema, dar bineinteles ca am trecut peste, pt ca nu ma gandeam ca am nevoie de informatie. voi ce tratamente ati facut? voi merge la medic sapt viitoare joi sau vineri, ca atunci imi vine rez papa nicolau, dar pana atunci as vrea sa ma apuc sa iau ceva. luni, pe 8 mai, am prima vizita la clinica din Austria. va pup



#376
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 10:46

Cora, nu ai ce sa iei de capul tau, tratamentul se face cu antibiotice, asa ca asteapta sa ajungi la dr. Chlamydia e tare nenorocita; chiar daca iti e greu sa accepti asta, s-ar putea ca, din cauza ei, sa amani inceperea stimularii.



#377
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 11:20

    Cora,tratamentul se da in functie de antibiograma plus ca se coreleaza si cu rezultatul de la pap.

    Duminica faina fetelor!

    Ramo,cand iti revii din mahmureala te asteptam cu pove:))



#378
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 16:00

Motisor e minunata papusica...sper sa gasesti ceva asemanator cu materialul acela....parca e un fel de plastelina...

Cora e afurisita rau Chlamidia....e una dintre cele mai greu de tratat din pacate... ce stiu sigur e ca daca ajunge pana la nivelul trompelor poate face stricaciuni de nereparat....mie cand mi-au dat verdictul pt trompe mi-au spus ca pitea sa le distruga si o astfel de infectie care sa anexite dar sincer eu nu stiu sa fii avut vreodata, insa medicul mi-a spus ca de multe ori e asimptomatica...oricum eu mi-am facut analiza si nu a iesit ca as avea insa cica putea sa fie o infectie veche de 3-6 ani de care eu sa nu fii stiut....din cate am inteles e mai usor de tratat si nu lasa urme daca e doar la nivelul colului, insa o data urcata in uter si trompe se ajunge la imflamatii....nu stiu cum e in cazul tau dar tratamentul e antibiotic clar, im doze mari pt ambii parteneri....mult succes iti doresc si sa scapi cat mai repede de afurisita asta sa poti incepe procedurile!!! [flo2]



#379
Anaxorroxana

Anaxorroxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 20:57

Buna fetelor. Ati făcut careva cariotipul genetic? Știți cat costa, am auzit ca e scump..

Ar trebui sa îl fac atât eu cât și soțul, sau doar eu, având în vedere ca am 2 sarcini oprite din evoluție? 



#380
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 21:02

    Maxim 800lei/cuplu,depinde de laborator.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -