Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Pasca, Paste, pinguin


841 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 aprilie 2017 - 22:07

Valeu, Viv, bine ca ai zis de scrisoare. La noi acasa a ajuns o scrisoare cu adresa corecta dar destinatar cineva complet necunoscut... o sa o caut pe tanti care administreaza complexul sa vad daca imi zice la ce adesa sta destinatara.



#12
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 aprilie 2017 - 23:22

Nu exista la voi Ioana site pe care sa o poți cauta după nume și sa vezi adresa? Noi avem așa un site, dacă persoana nu s-a pus la secret (majoritatea nu o face) poți vedea și ziua de naștere :). Eu am trimis felicitări la doua tipe românce din suedia, găsindu-le adresa pe site-ul acela :). 



#13
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 aprilie 2017 - 23:27

Aseara am fost la biserica Stavropoleos, dupa care la o bere (ma rog, doua - trei  [:I] ) in centrul vechi, la terase, ca era cald si placut (bine, cald la modul ca eu eram in geaca de iarna  [:)] ).

 

Azi am lenevit, am tras si un pui de somn, si m-am uitat pe bucatele la "Nea Marin miliardar"  [:-)))]

 

N-am de gand sa lucrez nimic pentru serviciu, dar am tras cu ochiul la email - sunt oameni care in ziua de Paste au scris rapoarte... uuuf, viata de corporatisti! Eu am de gand sa ma relaxez si maine, apoi lucrez o zi da, una nu (ca mi-am luat liber miercuri si vineri). Imi pare rau doar ca se strica vremea, dar tot o sa ies cu mama undeva, chiar daca nu la terasa, cum mi-as fi dorit.



#14
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 aprilie 2017 - 23:44

Miha, nu stiu. As putea sa o caut si pe fb [:D]



#15
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 aprilie 2017 - 23:48

 Noi nu am mai mers la slujba aseara, B nu putea sa vina, Julia daca ramanea cu el ar fi facut urlat fara mine si tot asa.

 

Mianna, Stavropoleos suna bine, as fi vrut sa fiu acolo.

 

 

 



#16
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 12:42

Servus pinguini

 

Azi zburam la Medellin, stam 3 zile acolo...iar ne-am trezit la 5...la 8 plecam la aeroport.

 

Ieri am vizitat statuia lui Guadalupe (noi am zis ca e Chistos, dar nu e), situata la 3300 m...am ajuns devreme si cu toate astea, era plin de lume...se tine slujba acolo duminica, era lume care venea pe jos din Bogota...plin de politie peste tot, asta pt ca in zona respectiva au fost atacuri ale unor bande in ultimul timp...chiar arestasera pe cineva...in general in Bogota e prezenta politia...e ft fain acolo sus, se vede tot orasul...am reusit sa-mi pierd ochelarii de soare [zirea] noroc ca mai am o pereche la mine...mi-am luat si 2 genti dragute  [:D] la pranz am dormit putin, apoi am fost la manastire, de unde am facut iar poze cu orasul...apoi am fost sa mancam la un restaurant care are fructe de mare; am luat picioare de crab si lobster cu usturoi  [:D] cat sunt aici, fac cura de fructe de mare, altceva nu mananc.

 

O zi frumoasa sa aveti !



#17
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 17:52

Au trecut si zilele libere... azi iar am petrecut cateva zile in bucatarie - ciorba si oua umplute. Am iesit un pic si la cumparaturi, ca nu ma aveam bors si prajituri  [:)]  ploua marunt, dar nu mi-a trebuit umbrela.



#18
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 18:18

Eu la job...la noi e vreme tipica de Aprilie, ninge in draci și apoi iese soarele și iar ninge...deși e destul de rece, 2 grade, acum chiar vreau caldura...așa o tine pana joi...apoi in sfârșit revine vremea cu temperaturi de Aprilie, 7-9 grade. 

 

Noi lucram o săptămâna și apoi plecam o săptămâna in Ro, abia aștept! Mâine aflam dacă ne însoțeste și Silvia...mi-ar părea tare tare rău sa nu o lase...chiar și ea își dorește sa vina de data asta, ii e dor de Ro...

 

Azi am făcut niște coaste la cuptor, al meu e ocupat tare cu garajul, sta in ninsoare secondat de W și schimba scândurile, bate cuie, măsoară, taie...iese tare frumos. Apoi mai are de vopsit, ca scândurile le-a dat numai cu grund. Spera ca termina pana plecam in Ro :). 

 



#19
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 22:03

Kari va transmite toata dragostea ei sa stiti ca nu v-a uitat deloc, deloc.



#20
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 aprilie 2017 - 22:04

Azi am fost la socri. A fost ca de obicei.

Cea mai fericita a fost silvi ca s-a intalnit cu verii ei.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -