Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Wellborn clinica


15 raspunsuri la acest subiect

#1
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 03:17

A auzit cineva de clinica din băneasa wellborn si cam ce pret pentru Fiv?



#2
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 08:45

http://www.wellborn....vicii-medicale/

 

Preturile le găsești pe sait .



#3
LiliMic

LiliMic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 02:38

Daca s-a deschis un topic dedicat clinicii Wellborn in Baneasa cred ca ar fi benefic daca fetele care i-au trecut pragul ne pot impartasi din experientele lor. Eu una am avut o incercare nereusita de FIV la ei, iar momentan sunt in dubii daca sa mai continui tot la ei, sau sa ma indrept in alta parte.

Poate intra fete care au ramas insarcinate si ne povestesc mai multe.



#4
elenus73

elenus73

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 02 mai 2017 - 17:08

Wellborn Dr. Bolintineanu

I am trecut pragul in Aprilie 2016 și am încheiat cu ei in August. Personal , nu m au mulțumit profesionalismul și abordarea dr. La început comunica f bine sa se asigure ca le devii client apoi .....  In cazul meu deși stimularea nu prea a dat rezultat, s a mers mai departe pana la punctuația unui folicul de 14 mm care culmea și ovulase. Cu toate acestea a avut loc punctuația pt ca altfel se pierdeau 2900 lei. După anestezie, nicio asistenta n a vrut sa vorbească , dar gestul uneia dintre ele a spus totul despre ce s a întâmplat. Doctorița a fost ff scumpă la vorba, abia aștepta sa plecam. La FIV 2 am mers la dr Albu, nu exista comparație. De la început am simțit ca voi reuși cu el  și am reusit. Și stimularea a fost cu totul diferită.

Experienta mea cu Wellborn a fost neplăcuta . 



#5
mclaudia

mclaudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 02 mai 2017 - 17:20

Eu am facut FIV cu Dr Bolintineanu, acum am 26 saptamani si asteptam o fetita, reusita din prima. Eu am rezonat foarte bine cu doamna Dr, am endometrioza si sotul teratozoospermie, am avut un tratament personalizat, cu diphereline 3 luni, stimulare, congelat embrioni, iar 1 fiola Diphereline si transfer pe ciclu natural. eram si cu niste probleme medicale in trecut , era oarecum limitata, nu puteam face anumite tratamente. Cred ca FiV tine foarte mult si de noroc, depinde cum rezonezi cu medicul, mie de exemplu Dr Albu mi s-a parut supeficial si expeditiv, foarte aglomerat, cu comunicarea nu sta foarte bine. Am trecut prin cateva clinici pana m-am oprit la Dr Bolintineanu, eu acolo am simtit ca v-a fi ok.Va doresc mult succes, sa va impliniti marele vis.



#6
fiorelabb

fiorelabb

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 17:01

Am inteles ca dna dr Moise Oana ar fi foarte buna ca medic

A facut cineva inseminare cu dansa?



#7
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 05 mai 2017 - 19:54

Da într-adevăr este un medic excepțional,astăzi am avut transfer de embrioni și ținând cont de problema pe care o aveam nici nu credeam că voi reuși,dar doamna Moise ma încurajat și într-adevăr știe ce face. Eu si soțul suntem foarte încântați că am cunoscuto și ne-am lăsat îndrumați de dansa. Acum așteptăm rezultatul final in2 săpt și îi suntem profund recunoscători pentru tot ce a făcut pentru noi. Merită orice încercare cu Moise nu ai cum sa nu pleci nemulțumită. [flo]



#8
fiorelabb

fiorelabb

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 06 mai 2017 - 18:53

Madabebepatrik, si eu tot pe dansa as alege o,de acea sunt intr o mare dilema......eu sunt programata la gynera la dr ionela anghelescu,dar nu prea am gasit cuvinte de lauda despre dansa

Nu stiu ce sa fac.....

Dna Moise tot la welbourn lucreaza?

Deci e o dr buna,si intelegatoare



#9
Madabebepatrik

Madabebepatrik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 06 mai 2017 - 19:01

Nu doar un doctor bun si înțelegător dar și om ,dupa parerea mea trăiește aceleași emoții cu pacientul . Am incercat in 7ani mulți doctori si in țară și în afară dar ca doamna Moise nu am întâlnit,o persoană care într-adevăr își iubește meseria și face orice ii sta in putere pentru a pleca pacientele cu bebeluș acasă. Numai bine îți doresc și sănătate 



#10
daveheart

daveheart
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 10:39

Si eu tot la Dr Moise sunt si de doua zile am inceput injectiile cu menopur pentru prima inseminare din viata mea.

 

Si mie imi place de Dr Moise, asa este, este tare calda, omenoasa si iti explica tot. Oricum important este sa fie buna ca medic.

 

Vineri am prima monitorizare, voi fi in Z9 si sunt f curioasa sa vad cum reactioneaza corpul meu la stimulare.

 

Daca nu va iesi inseminarea (si sunt sanse mari sa nu iasa din prima ce-I drept) vom merge mai departe cu FIV, tot cu ea...dar...never say never...poate vom fi norocosi si totul va merge bine din prima.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -