Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Le marché du pinguiné


850 raspunsuri la acest subiect

#241
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 16:58

Servus pinguini

 

Nebunie mare la job [zirea]  bine ca maine e vineri  [pk]

 

Ieri am avut Townhall cu tot departamentul, dar la care am invitat si alte departamente...si am avut si webcast pt colegii din alte tari...a iesit ft bine, toata lumea multumita  [:)]

 

Marti seara am fost cu Marcia la scoala, un fel de sedinta cu profesoarele...de fapt eu, ea si o profesoara...am vorbit de note, de ce va face in continuare...sunt ft multumite de ea, e un elev model  [ph34r] care stie sa dea din gura  [:D] au avut o discutie cu toata clasa si ea a fost moderator...politician o fac...au sfatuit-o sa-si aleaga o meserie creativa, exista una care se numeste : Mediamatikerin (multimedia, design, marketing, informatica)...sa vedem acum, e chiar ceea ce i-ar place...

Imi plac discutiile astea, unde sunt invitati si elevii..asa a fost mereu, elevii participa la discutii..a intrebat-o cum e la scoala, daca joia au cumva prea multe teme...si ea a zis ca da, ca doar nu era fraiera sa zica nu  [:D]

Profesoara a intrebat-o de ce vrea sa invete si italiana, cand deja face 2 limbi straine, plus romana...nu a vrut sa renunte...si mai nou vrea sa invete si japoneza  [zirea] 

 

La 5 trebuie sa o recuperez de la scoala, la 6 o duc la cursul de tastatura si o iau la 8...joia e o zi nebuna pt ea.

 

Michelle, sanatate lui W.

 

Monica, trimite-mi pe PM o adresa de e-mail. 

 

O seara faina sa aveti ! 


Editat de Ella73, 23 martie 2017 - 17:01 .


#242
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 18:44

Julia inca are dureri in gat sau poate urechi. Ieri seara si peste noapte tare mult a scancit si dupa ce i-am dat nurofen a adormit ok.

 

Voi ati serbat-o pe Ramona duminica? Sau spun prostii?



#243
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 18:46

Ella, las-o sa invete cat mai multe limbi straine. Nu stii niciodata la ce ii pot folosi.



#244
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 18:47

Daniela, ce mai face Laura?



#245
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 19:57

Ioana, eu o las  [:)] mi-a spus ca i-ar place sa se faca profa de engleza, dar sa predea engleza in alte tari, nu aici..are o prietena in Malaezia, una in Seoul (e americanca, preda engleza acolo), una in Timisoara (isi scriu in engleza, pt ca ea face greseli in romana si nu vrea sa se faca de ras)...cu tipa din Malaezia vorbeste des pe skype, 2-3 ore...in general vorbeste doar ea, pe pustoaica cealalta nu o aud [:D]  


Editat de Ella73, 23 martie 2017 - 19:58 .


#246
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 20:01

Ma uit la stiri la nemti...spun ca la Londra a fost atentat terorist..4 morti (politistul injunghiat, o femeie care s-a speriat si a sarit in fata unui autobuz, mergea sa-si ia cei 2 copii; un turist american care isi serba nunta de argint)...intre raniti, 7 sunt in stare grava..printre ei se afla si o turista romanca (era in vacanta cu prietenul), s-a speriat asa de tare, ca a sarit de pe pod in apa  [:(]


Editat de Ella73, 23 martie 2017 - 20:01 .


#247
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 21:54

uuuuf, am niste zile... un proiect pe cale de a se inchide (maine, daca am noroc), la care abia azi (da, azi!) au binevoit sa se uite in sistemul electronic si sa ceara sa schimbam una-alta; ceea ce poate s-ar fi putut realiza, daca cei care trebuie s-o faca ar avea si drept de edit. da' n-au. nu se stie de ce. se incearca rezolvarea prin a le trimite detalii de acces pentru a se loga cu alt user. nu stiu daca au fost trimise ori ba. si cand le-or primi, nu stiu daca merg sau nu.

 

am mai zis ca deadline-ul e maine? mda... [alcool] (asta o sa fac eu sambata, de bucurie, daca se rezolva naibii totul maine; si daca nu se rezolva, tot asta o sa fac, de nervi. Viv, am priceput ca te tenteaza, da' n-am inteles daca vii sau nu [:)] )



#248
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 22:10

Inca nu stiu sigur daca vin pentru ca sambata am ceva sarbatorit, dar nu stiu inca exact daca e nevoie de prezenta mea au ba.



#249
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 22:21

Ohhhh, ce pacat, a murit Simona Catrina Roman. [:(]



#250
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 22:44

Azi am fost la coafor.

Nu imi place sa merg la coafor. Ma plictiseste. Ieri eram programata si numai de-a naibii nu m-am dus. M-am reprogramat azi.  Cu greu am intrat pe usa gandindu-ma la cele 2-3 ore de plicttiseala.

 

A si sunat telefonul de vreo cateva ori. O data mama, de 2 ori fii-mea si o data o prietena sa-mi spuna ca pe soacra-sa a muscat-o un caine si e cu ea la spital. Exact cainele ala caruia eu si cu Black ii dadusem de mancare. Si ce ne-am mai straduit atunci sa-i cumparam fel si fel de conserve. Si acuma a luat pielea la propriu de pe saraca femeie.

 

Dar sa revin la coafor. A inceput spalatul pe cap. A fost nedragoste la prima vedere. Intre mine si domnisoara cu samponul. Mai intai emulsionarea. Stiti cand se intinde vopseaua pe toata lungimea parului... M-a tras de par de mi-au dat lacrimile. I-am spus de vreo 2 ori ca daca pe mine ma doare e clar ca e ceva in neregula cu abordarea. A continuat o tragere mai suava. Imi venea sa o pisc.

 

Stilista i-a spus ca procedeul trebuie sa dureze 10 minute. Adica sa stau cu vopseua pe toata lungimea parului minutele alea. Ea a inteles ca trebuie sa ma râcâie-n cap 10 minute. N-am stat sa ma râcâie pana la sfarsit ca deja imi luase foc teasta. Am facut un gest cu mana ca sa fiu politicoasa.

 

Spalatul propriu-zis: dupa ce ca ma ustura pielea capului, mi s-au prins firele de par in manusile ei de cauciuc, m-a descurcat cu un pieptan de ziceai ca grebleaza frunze moarte.

Capul mai pe spate si da si ma apasa cu mana pe frunte. Nu pot capul mai pe spate, nu-I nimic daca ma uzi pe fata, iti permit. Capul mai pe spate, nu avem voie sa va udam.

 

Trece si cosmarul asta. Deodata vad ca apare cu o discheta demachianta sa-mi stearga petele de vopsea. Da, ce usturimi m-au apucat! Si brusc nici mai mult nici mai putin incepe sa-mi sufle peste fata respiratie rece (nu mirosea asa urat) cica sa-mi treaca usturimea.

 

Stiti cum e vorba aia… si râcâitã si suflata.

O avea vreo boala? Nu i-am dat bacsis.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -