Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


1085 raspunsuri la acest subiect

#541
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 25 martie 2017 - 23:02

    Melisa,m-am referit sa aibe marimi apropiate.Din cel de 8mm de exemplu,nu cred ca va colecta vreun ovocit.



#542
m3ryro

m3ryro

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 00:30

Gineta si eu tot in ziua 7 am testat si am avut beta 147. 



#543
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 07:25

Fetele,tot a.ti scris cu nr de ovocite.I.mi amintesc ca am facut eco cu o luna inainte de ET si mi.a zis ca am 5 foliculi.Luna urmatoare dupa stimulare tot 5 +2 fff mici.Stiu ca i.am zis si dr.ului ca am avut la fel si luna trecuta dar nu mi.a zis nimic.Pai dupa stimulare nu trebuia sa fie mai multi fatza de cum ii ai nestimulata?sau stimularea e doar sa.i creasca doar pe cei pe care ii ai?



#544
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 08:12

Fetelor nu ma asteptam la atatea vesti triste  [:(]

Nu am mai citit de o saptamana ca nu am avut telefon cu net dar speram sa gasesc vesti mai bune....cum se apropie FET tot mai fricoasa sunt iar aceste vesti ma demoralizeaza comolect.....eu pana acum nu ma gandeam si la varianta ca s-ar opri din evolutie un embrion...eu gandeam doar ca se prinde sau nu.....dar acum imi sta in cap si ideea ca daca e un transfer de 2 embrioni si sa presupunem ca doar unul se opreste din evolutie dar celalalt ar fi sanatos....il opreste si pe el sau il afecteaza? Eu nu inteleg....sau daca nu il afecteaza si celallalt se dezvolta ce se intampla cu cel care s-a oprit??? [ascuns] 

Despre mine nu prea am ce sa povestesc doar ca mi-am facut iar analizele de ziua 3 si acum totul a iesit ok zice PK ca e perfect....dar eu sunt ingrijorata sa nu scada prea mult caci in 3 sapt am ajuns cu TSH de la 4.8 la 0.58 deci.... [biz]



#545
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 08:17

A si apropo...ca tot vorbeati de ce se ia inainte de FET ...medrol si prednison si alte chestii....mie nu mi-a zis nimic deapre asa ceva....oare de ce? Deci chiar nimic! Mi-a zis ca facem FET pe natural...un eco in ziua 10 apoi un Ovitrelle si transferul la ei dupa alte 1 sau 2 eco....atat....nu mi-a dat sa iau nimic...eu iau de la mine Ferro-folgamma pt ca am iesit f anemica  la analize si co tine fier, acid foloc si vit B12 ...asa mi-au dat de la farmacie ca altfel nici astea nu le-as fi luat.....



#546
denisa85

denisa85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 09:02

Va urmaresc demult si eu am facut fiv, da Lore3 asa,ma gandeam.si eu daca se,prinde embrionul fericire mare sau eventual sa pierd din alte cauze,dar nu m-am gandit ca voi ajunge la 9 saptamani sa aud in urma cu o saptamana ca sarcina este oprita din evolutie totul a fost ok cauza care? am platit am ajuns la 5000 euro,cu tot cu stimulari ,acum 5 zile am avut chiuretajul plus o balta de,lacrimi deci in final am obtinut 0.



#547
denisa85

denisa85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 09:08

Imi cer scuze nu vreau sa demoralizez pe nimeni dar am observat tot mai multe femei cu sarcini oprite din evolutie dupa atata chin si drumuri,timp etc stari emotionale sa nu existe nici o cauza,daca ceri o explicatie la clinica toti ridica din umeri.



#548
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 09:24

Denisa, stii ce mi-a spus doctorița care ii tine locul Dr meu la întrebarea de ce se întâmpla sa fie sarcina fara embrion??? Mi-a spus râzând, deci râdea, ca așa se întâmpla in fiv. Mie sincer nu mi sa părut nimic de ras in asta si așa avem sufletul plin de durere si ea rade ca o proasta, pe bune acum.

Imi pare rău pt pierderea ta. 



#549
Gineta

Gineta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 10:01

Lore3 , este adevarat ca ne putem demoraliza foarte usor , dar eu cred ca fiecare dintre noi este diferit, nu este obligatoriu sa ti se intample si tie , avand in vedere ca te apropii de transfer ar trebui sa te aduni si sa gandesti pozitiv! Si este posibil sa iti de-a si tie inainte de tratament alte medicamente sa iti pregateasca corpul , eu am fost la eco din ziua 10 a CM , abia in ziua 16 am facut pregnyl apoi din ziua 18 am inceput cu progesteron , duphaston , prednison si estrofem , iar transferul in ziua 21 ! Si nici eu nu crdeam ca imi va da alte medicamente inainte , pe parcurs ce masura zilnic endometrul imi baga in schema cate ceva :) asa ca trebuie sa ai incredere in Dr , daca nu , nu ar fi rau sa o intrebi direct , la urma urmei tu esti cea importanta in toata ecuatia asta ! 

 

Am citit si povestea fetelor cu esec , mi se rupe inima cand vad ce se intampla :( imi pare tare rau ... 

 



#550
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 26 martie 2017 - 10:12

Doamne!!!

 

Ce Dumnezeu se intampla aici?!

 

Jur ca mi si frica sa intru si sa mai citesc...

 

[:(]

 

Nici nu stiu ce să spun....m.am blocat....nu imi imaginam ca exista atatea peticole, ca se pot intampla atatea ...

[:(]

 

Jur ca citesc ce scrieți si sper sa fie doar un vis urat...

 

Aveti grija de sufletele voastrea, va imbratisez cu drag  [ruga]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -