Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A3, vaccinul, amenda si Olivia Steer


71 raspunsuri la acest subiect

#11
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 11:25

Libertatea de opinie se incheie acolo unde atenteaza la libertatea de alegere, prin influenta negativa si persuasiune impotriva drepturilor umane.



#12
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 11:33

Alizee , olivia steer nu a atentat la libertatea nimanui .

Sa fie clar , eu nu sunt avocata ei , am aflat de aici de ea , deci reclama proasta functioneaza ,dar ea isi expune niste idei . Crezi ca e mai periculoasa decat politicienii care mint cu nerusinare , sau atatea alte categorii si grupuri .

Eu cred ca toata campania agresiva pe care o duc unii au scop financiar pana la urma , urmaream blogul ei despre alimentatia vegana si hop ...a aparut si o carte care i-a adus venituri substantiale . Pentru mine e un mare mister cum isi hraneste familia exclusiv vegan si de ce copiii ei nu cer dulciuri sau mancaruri profane niciodata . Cum reuseste , sau e doar un mit in spatele unei campanii PR .
Probabil va scoate o carte si dere vaccinuri , probabil , who cares, dar cu siguranta nu atenteaza la libertatea mea de a nu o citi .

Editat de Collins20, 11 martie 2017 - 11:55 .


#13
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 11:54

Timpul a dovedit ca Olivia Steer are o influenta negativa, in detrimentul sanatatii publice. Sa nu amestecam politicienii cu persoanele neavizate medical, dar cu talent de orator. 



#14
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 12:07

Alizee , a avut vreo influenta pentru tine ? Negativa sau pozitiva .

Sunt curoasa daca a influentat pe cineva de pe forum .
Eu cred ca scopul ei e doar financiar , sincer , nu cred ca ii pasa ata de mult daca Xsau Y se vaccineaza .

Editat de Collins20, 11 martie 2017 - 12:11 .


#15
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 12:14

Pe mine nu m-a influentat, fiindca eu cer opinia medicilor, dar sunt multe persoane care o cred pe ea si teoriile ei conspirationale de imbolnavire a populatiei cu ajutorul evolutiei medicinii.  [clo]

Nu se gandesc aceste persoane cate epidemii au fost oprite cu ajutorul vaccinurilor si cati oameni vindecati de cancer cu tratamente si proceduri ale medicinii actuale.

Nu stiu daca cele care ii frecventeaza pagina sunt membre DC; cum as putea sa stiu ?!



#16
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 martie 2017 - 22:54

Sa le ardem pe rug . Atata timp cat libertatea de exprimare si dreptul la informatie sunt garantate e doar o problema de optiune in curtea cui te uiti .Am ajuns sa inchidem gura unora pentru ca nu gandesc la fel cu noi.
Faptul ca o popularizati e ii aduce un plus de notorietate.
De piersicuta nu am auzit , de ce m-ar interesa .

Si daca OS militeaza impotriva mamografiei e doar opinia ei , btw am citit un articol de Alice Nastase in care infiera acest procedeu si nu il recomanda niciunei femei .

 

 

:))

cand nu ai contact cu oameni care mor din cauza lor e ok, sa le ardem pe  rug e o idee zglobie si glumeata.

Cred ca asta gandea si una din fostele paciente de la chirurgie oncologica, inainte sa moara din cauza unui cancer tarat dupa ea la astfel de oameni.

 

Pacat ca nu se vad si efectele acestei libertati.



#17
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 12 martie 2017 - 07:46

Epidemia despre care nu spun nimic adepții Oliviei Steer. Noi ceilalți, numărăm morții
 

" Nu-l vaccinați, fiindcă sunteti de părere că oricum ceilalați sunt vaccinați. Că boala nu poate fi adusă de colegii de gradiniță imunizați și că nu e în pericol. Că oricum în orașul vostru nu a mai fost vreun caz de zeci de ani și că boala e deja eradicată, iar big pharma vrea să facă bani pe spinarea voastră. Că așa îl apărați de autism și că pruncul vostru are imunitate autentică, precum cea din zorii omenirii.

Nu-l vaccinați fiidcă nu vă gândiți că tocmai copilu vostru ar putea cadea victimă unui microb  și să fie tocmai el cel care-l aduce în comunitate boala. Nu-l vaccinați fiindcă gândiți  egoist, copilul meu nu îi pune in pericol pe ceilalți dacă se îmbolnavește. Fiindcă privind îngust lucrurile nu aveți nici cea mai mica idee că microbul pe care il poate aduce copilul vostru la creșă ori la grădiniță poate fi un mutant pentru care vaccinul nu mai are efect. Fiindcă e mai simplu să privești in jur și să te bucuri că poliomielita a fost eradicată și că nu mai vedem copii cu handicap major din cauza unui microb, tu mergi pe teoria conspirationistă a autismului, a cosumismului de vaccinuri, a afacerii punct.

Nu-l vaccinați fiindcă vă gandiți că dacă va lua microbul, sigur copilul vostru va face o formă ușoară și nu cea în care boala ajunge la creier, îi paralizează plămânii iar in cele din urmă moare în brațele voastre de antivacciniști.

Pojarul ucide în România lui 2017

Nu-l vaccinați fiindcă dați doi bani pe faptul că din peste 4 mii de cazuri de pojar in ultimul an în Europa, 3071 sunt înregistrate in România numai în ultimele 6 luni,  iar peste 20 de copii dintre aceștia sunt morți si îngropați, uciși de o boală eradicată în mai multe țări europene.

Încă un copil a murit în România din cauza pojarului/ rujeolă. Deși vaccinul împotriva acestei boli e în schema națională de vaccinare, ROR (rujeolă-oreion-rubeolă), iar imunizarea se face după vârsta de 9 luni, copilul mort era nevaccinat la vârsta de aproape doi ani.

Cel puțin trei focare active de pojar din Euroapa sunt cauzate de exportul românesc de rujeolă, o spune Centrul European pentru Prevenirea si Controlul Bolilor  care a dat o alertă cu privire la virulența rujeolei din România. " 

http://www.paularusu...numaram-mortii/



#18
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 14 martie 2017 - 15:16

Partea buna e ca mai are doar 4 followers! Nu stiu cati avea acum un an, sa zicem, dar ii pierde... poate se mai trezeste lumea...

 

eu am fost iarasi p siteul fostei forumiste, actualmente Piersicuta.

are in fiecare articol de pe blog un titlu, de obicei ceva medical. Scrie vreo 5-8 pagini, toate copy paste unde efectiv bate campii.

arunca niste termeni medicali pomposi si gata, a convin cativa oameni.



#19
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 martie 2017 - 02:42

:))

cand nu ai contact cu oameni care mor din cauza lor e ok, sa le ardem pe  rug e o idee zglobie si glumeata.

Cred ca asta gandea si una din fostele paciente de la chirurgie oncologica, inainte sa moara din cauza unui cancer tarat dupa ea la astfel de oameni.

 

Pacat ca nu se vad si efectele acestei libertati.

sa imi fie cu iertare eu stiu ca mortile au legatura cu sistemul imunitar nu cu lipsa vaccinului.   

 

ce face olivia e treaba ei , ce cred ceilalti e treaba lor. 



#20
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 15 martie 2017 - 07:32

nu ma refer la povestea vaccinului ci la toti oamenii care ajung sa se ia dupa asemenea vindecatori autodeclarati si care ajung sa moara din cauza lor.

daca eu te conving sa nu te vaccinezi pt ca e aluminiu in vaccin, iar tu imi urmezi sfatul si ai ghinionul a te imbolnavesti pt ca nu ai vaccinul, eu una ma simt cu musca pe caciula. Altii vad ca nu.

dar nu la asta ma refeream mai sus.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -