Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 143


628 raspunsuri la acest subiect

#21
clemence

clemence

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 229 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 15:45

Buna dragelor, 

 

Sa aveti o primavara frumoasa, cu multe impliniri!

Va pup  [pup]  

 



#22
corinka

corinka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.044 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 15:46

Am o intrebare.

Am tot auzit de transferuri de embrioni de zilele 2-3 sau de zilele 5-6, dar nu si de transfer de ziua 4.

Nu se fac niciodata transferuri in a patra zi? Daca nu, de ce? Multumesc!



#23
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 16:11

Deutza sau fetele care stiti,eu am o nelamurire si tot caut pe net da nu gasesc nimic in privinta asta.Eu sunt cu amh.ul mic si stiu clar ca fiv.ul e sansa mea,dar la soț cu teratozoospermie care e curiozitatea mea,daca de exemplu eu eram ok si el cu terato,erau sanse de ramas asa natural?sau obligatoriu fiv?Poate e o tampenie ce va intreb eu dar pur si simplu ma roade curiozitatea.Am zis ca o sa.l intreb pe dr.dar pana incep fiv 2 mai dureaza.



#24
Adriana37

Adriana37

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 16:48

LauritaM, iti raspund eu..cel putin cazul meu...eu nu am probleme, sotul a avut la inceput teratoastenozoospermie (parca)...acum are oligospermie gr. 2...si nu am ramas natural deloc...din cate am inteles spermatozoizii nu au capacitatea de a intra in ovul ( cel putin in cazul lui)...dar mai sunt si minuni, am citit pe net fete care au ramas..la mine nu s-a intamplat [:)]

..de aia eu sper sa raman cu fiv....stau si ma intreb oare ce tratament imi da, daca teoretic nu am probleme...nu as vrea multi hormoni [:D]



#25
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 17:41

Laurita M si Adriana incerc sa va ajut si eu asa cu putinul de informatii pe care il pot oferii ... Sotul are OAT sever si eu un AMH de 9,82 ... Si la stimularea initiala si acum la ecografie s.au vazut foliculi foarte multi si chiar am nimerit la eco cand avea foliculu 20 mm ... Uta uta facem de 3 ani fara sa raman vreodata ... Cand am inceput sa ne controlam sa vedem cauza pt care nu raman s.a descoperit la sot . Am fist la urolog , apoi la dr Voinea la androlog si s.a depistat si chist pe stang . La spermograma abia dupa ce am repetat de 3-4 ori s.a vazut din 1,8 mil  un numar foarte mic de soermatozoizi care erau viabili dar nu mobili  adica 1% . Noua singura sansa a fost FIV si la primul FIV am avut 30 ovocite si au rezultat 2 blasto de z5 ... Norocul meu este ca am AMH mare si imi da posibilitatea sa reusesc sa ajung si la stadiul de blasto ... Pe natural nu avem nici o sansa sa ramanem ... 



#26
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 17:49

Laurita, sotul meu la ultima spermograma facuta la polisano in mai2016 a avut diagnosticul teratozoospermie (16% forme normale, motilitate de tip A 0% si motilitate de tip B 75%), iar eu 4 mutații de trombofilie, nk 17% si vit D 14 si uite ca am rămas natural chiar daca dupa 4 ani de incercari si un fiv + fet nereușite, deci eu zic ca se poate.



#27
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 17:51

In cazul nostru,el are multi la nr,mobilitate buna dar are destui cu forme anormale,are si buni dar mai putini ,tot am sperat ca din cei buni s.o nimeri vreunu pe natural da cu amh.ul meu de unde...nimic.Stiu ca sunt si minuni dar nu in cazul meu.



#28
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 17:57

Ana,al meu are doar 3% forme normale,97% anormale dar cred ca esti mai tinerica decat mine(39) si din cate citesc se intampla la fetele sub 35.Am reusit si eu sa.mi fac nk.urile si astept rezultatul sapt viitoare.Pana in cat la suta tre sa fie ca sa iasa bine?Sunt curioasa ce iese.O sa.mi fac si genetica si trombofiliile cam peste 2 saptamani.



#29
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 18:07

Buna fetelor!

Noi am fost la ecografie si suntem unul, l-am vazut, s-a masurat cum bate si inimioara. Bate incet ca are doar o zi, maxim. Singura problema ar fi ca se vede o zona de decolare. Sper sa fie totul bine. E posibil sa sangerez, sper sa fie doar maro. Trec pe Nospa si mai vedem. Sunt foarte fericita! Va doresc sa reusiti fetelor din tot sufletul! E foarte grea asteptarea, stiu cum este. Parca tot ce se intampla nu e pentru mine. Va pup!

 



#30
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 18:13

Laurita eu stiu vreo 2-3fete care au reușit sa ramana natural cu probleme de morfologie la soț ,a durat ceva dar au reușit.

Mimi felicitări pt inimioara.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -