Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafe Cubano cu Aroma de Spring Break


952 raspunsuri la acest subiect

#711
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 09:58

Buna dimineata, pupici voua  [pup]

Cam putin pe net in ultima vreme, surprinzator cate pot face daca nu stau pe net.  [fri]

Aqai, ce bine arata farfuria aia.  [flo2]  Si mi-e pofta de peste si mie.  [panda]

Noi pe-acasa, plimbari, vizite. Am stat mult doar cu Alex, dupa evaluari am promis ca o las in pace si n-am mai facut deloc teme/lectii, am vazut impreuna Sunetul muzicii ecranizarea cu Julie Andrews si i-a placut foarte mult.  [pk] Imi canta toate melodiile din film. [pk]  L-am inregistrat si l-a vazut de cateva ori deja. Avem si DVD cu Mary Poppins, tot cu Julie Andrews si a fost foarte incantata si de asta ( oricum ei i-au placut si cartile, mie nu  [:I] ) S-a dedat acum la filmele mele: NCIS LosAngeles, Secretul lui Adaline, a vazut Orase de hartie, eu n-am apucat si mi l-a recomandat  [:)]  . Ma distreaza ca-si pune mainele la ochi cand se pupa eroii pe ecran, zice ca-i scarbos.  [:D]

Am gatit sambata o budinca de cozonac. Mi-a mai ramas cozonac de la Paste si i-am pus peste o crema de vanilie. A fost foarte buna calda, rece nu mi-a mai placut la fel de mult. 

Vreau sa merg azi la bazinul olimpic sa ma intalnesc cu instructoarea de inot, sper sa-i gasesc loc lui Alex. 

Mai am ceva tocanita de pui si snitele de pui, asa ca azi nu gatesc, trebuie sa ma gandesc ptr maine. 

Azi dimi erau 0grC la mine, max de azi este 12grC, maine incep sa creasca temp spre 20grC la pranz.  [batcap] Si ne mai miram ca ne imbolnavim.  [smulgpar]

Cam atat de la mine. Pa.  [flo2]



#712
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 10:01

Aqai, ce mai face Simonna ? Mi-e dor de povestile ei. Si de Caroline, amadoua, si de Mik, si de Didi, si de... 



#713
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 11:46

Neata si de la mine. Multumesc de urari, am ajuns cu bine. Cu intirziere de o ora, dar ma asteptam, avind in vedere vremea avuta vineri. Ca noroc ca am mers cu Taromul, ca a avut prioritate la decolare, am avut doar o ora intirziere, in timp ce avionele low cost si cursele interne cite 2.30 - 3.30 ore. 

 

Acum ma strufoc sa catch up din urma, e plin biroul meu cu lucruri pe care nu le=a rezolvat nimeni cit am fost plecata.

 

V-am spus ca urmaresc Dexter. E super serialul, cel putin sezonul 4 a fost bestial.



#714
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 14:53

Eu am supravietuit weekendului. Sambata am cazut in gaura smotrului...initial am zis ca fac asa o pasa usoara insa fiind singura acasa nu a avut cine sa ma temepereze si "down the rabbit hole" cu mine! Am bagat o curatenie ca la carte in toata casa, am terminat toate rufele de spalat/calcat si am epurat doua dulapuri. Nu am mai avut energie de gatit si am scos copilul mic la un sushi rapid. Barbatul a venit dupa 11;00 seara asa ca nu mi-a pasat de el cu dinner.

 

Ieri am recuperat la bucatarie...am dat o fuga si la IKEA pentru o insula de bucatarie pe roti. Am tot cumparat gageturi pentru gatit si mi-au ocupat countertop...urasc sa am chestii pe countertop si sambata am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva. Inca nu am montat-o ca nu am mai avut timp. Am reusit insa sa ma trantesc pe canapea la 6:30pm si sa vad un film cu copilul mic.

 

Azi si maine sint in NYC...am sedinte back-to-back. Miercuri copilul mic are examen pentru permisul de conducere (imi tremura grisinele ca nu sint chiar pregatita sa plece singur pe strada cu masina iar el tremura de nerabdare), joi imi iau liber ca am zi de chaparone (avem school trip in NYC cu orchestra simfonica a scolii). Cam asta pe la mine!



#715
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 14:56

Spor la treaba, Letitia!

 

Noi am vazut Dexter acu' ceva ani pe cand rula inca la tv ... e interesant.

 

Dana, AM s-o trag pe Simonna de maneca!

 

noi am avut un weekend de gradinarit... soaaare si caldura, chiar 20 de grade ieri, baietii mei trei au trecut la pantalopni scurti.

 

am strans 3 saci mari de betze, conuri, ace de brad, whatever ce va mai imaginati ca se poate aduna intr-o curte cu copaci. mai am de curatat straturile de legume, straturile de trandafiri si straturile de hoste.

 

mi-a troznit prin cap sa fac si o sectiune monocromatica... am o suprafatza un pic mai mare de 1 mp unde am un tufis de hortensie, iara primavara am zambile si alele acolo. si stand ieri sa ma uit, am decis ca mut in duprafatza respectiva toate zambilele albastre, mut afara cele able si lalelele. 

 

si de acolo am inceput la mutat o groaza de tufisuri ... si lalele si cred ca o sa mutam si magnolia si o sa imi iau si niste duzi din aceia ornamentali plangatori ... ce mai o gramada detreaba.

 

robbie si-a castigat si el dragutzul bine de tot painea. peste weekend a misunat nesupravegheat aproape prin taoata casa si a curatat f bine!

 

Berry ne-a tinut companie pe afara,iar copiii cu pretext ca o dreseaza au infundat-o cu peanut butter treats. va dati seama ca ea nu s-a plans deloc deloc.

 

Alex a luat bronz la grappling la turnetul inter-cluburi. 

 

printe toate, m-a vizitat si vecina - familia boyfriendului lui rolo, am stat la o poveste si-o inghetata. va spun de ea fiindca vineri m-am amuzta tare cand m-am dus sa o duc pe Berry la ei si mi-a deschis ea usa .... finutza si aranjata (fatza, par)  ca intotdeauna, frumoasa foc, cu un trafalet in mana, cu salopeta de zugrav, plina de vopsea pana in varful ochilor :) ... iar husbandul ei gatea de zor. nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc la forum si sa rad bine in sinea mea.



#716
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 15:07

Eu am supravietuit weekendului. Sambata am cazut in gaura smotrului...initial am zis ca fac asa o pasa usoara insa fiind singura acasa nu a avut cine sa ma temepereze si "down the rabbit hole" cu mine! Am bagat o curatenie ca la carte in toata casa, am terminat toate rufele de spalat/calcat si am epurat doua dulapuri. Nu am mai avut energie de gatit si am scos copilul mic la un sushi rapid. Barbatul a venit dupa 11;00 seara asa ca nu mi-a pasat de el cu dinner.

 

Ieri am recuperat la bucatarie...am dat o fuga si la IKEA pentru o insula de bucatarie pe roti. Am tot cumparat gageturi pentru gatit si mi-au ocupat countertop...urasc sa am chestii pe countertop si sambata am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva. Inca nu am montat-o ca nu am mai avut timp. Am reusit insa sa ma trantesc pe canapea la 6:30pm si sa vad un film cu copilul mic.

 

Azi si maine sint in NYC...am sedinte back-to-back. Miercuri copilul mic are examen pentru permisul de conducere (imi tremura grisinele ca nu sint chiar pregatita sa plece singur pe strada cu masina iar el tremura de nerabdare), joi imi iau liber ca am zi de chaparone (avem school trip in NYC cu orchestra simfonica a scolii). Cam asta pe la mine!

 

 

spor la treaba si tie si succes copilului!



#717
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 15:49

Aqai, si noi trebuie sa facem ceva cu gradina dar nu stiu cind resusesc sa ma apuc. Suna tare bine ce reorganizare ai facut!!! Gradinaritul la mine un punct extrem, extrem de slab...nu am "green thumb" absolut deloc. As vrea doar boscheti care sa iasa mereu in fiecare an. Urasc sa plantez, sa plivesc, sa pigulesc frunze, sa tai...barbatul nu e nici el pasionat dar cel putin inghite pastila si face mai mult ca mine. 

 

Trimiteti-ma la munca!



#718
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:58

Aqai, daca l-ai vazut asa fragmentat, in fiecare saptamina nu ma mir ca l-ai gasit doar .... interesant. Eu nu pot sa vad serialele in felul asta, uit de la o saptamina la alta si nu mai are nici un fel de suspense. Homeland, seria 6 a fost la TV, am inregistrat-o si intentionez sa o binge dupa ce termin cu Dexter. Daca nu fac asta imi pierd interesul de la o saptamina la alta si is wasted on me.



#719
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 19:12

Aqai, daca l-ai vazut asa fragmentat, in fiecare saptamina nu ma mir ca l-ai gasit doar .... interesant. Eu nu pot sa vad serialele in felul asta, uit de la o saptamina la alta si nu mai are nici un fel de suspense. Homeland, seria 6 a fost la TV, am inregistrat-o si intentionez sa o binge dupa ce termin cu Dexter. Daca nu fac asta imi pierd interesul de la o saptamina la alta si is wasted on me.

 

 

am dat cu batzul in graba ... cerd ca am inceput sa ne uitam cand era parca umtima serie on ... pana s-a terminat la TV terminasem si noi. 

 

tin minte ca la final l-am gasit tare tras de par.

 

acuma m uit la outlander. foarte enervant personajul feminin ... mare pacat :)
 



#720
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 20:11

Ahhhh, da am citit ca ultimul sezon e tras de par si trebuia sa nu se mai intimple. Pacat ca tocmai pe asta l-ai vazut. In schimb primele 7 sezoane sint bine facute. Pina acum sezonul 4 mi s-a parut cel mai tare. La modul ca am vazut ultimul episod de vreo 3 ori, ca nu imi venea sa imi cred ochilor.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -