Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


776 raspunsuri la acest subiect

#641
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 22:21

Gravida cu gemeni 28 de ani.

Noi am vrut gemeni.Deocamdata sunt bn,Multumesc lui Dumnezeu pana acum am avut o sarcina ușoară însă ma astept sa imi

fie greu mai tarziu.



#642
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 22:25

Dana cate saptamani ai ? Sunt pe mobil si nu vad semnaturile... 



#643
vera12

vera12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 22:28

Fetele cu gemenasi,am o mare rugaminte,din curiozitate,cati ani aveti?eu la ET am optat pt 2 embrioni su unu voiam sa.l congelez,in ideea ca daca se prind toti e fff greu cu tripleti(vrabia malai viseaza),dar dr.mi.a zis sa.i pun pe toti pt ca la varsta mea nu sunt sanse de asa ceva si macar unu sa se prinda.Tare as vrea si eu gemeni da..na.La aproape 40 macar unu,da visez si eu.

Eu am 31 de ani, la vara 32... astept gemeni ! Am pus si 3 embrioni mai slabi la alte Et-uri... dar nu s-au prins.

E frumoasa, minunata sarcina gemelară, foarte amuzanta burtica cand se mișcă in 2 direcții! ... doar ca e considerată cu risc, nu ma plâng deloc, dar e bine de știut din timp la ce ne expunem :).... eu stau la orizontala de 2 luni aprope, col scurtat, contracții, joi am aflat ca placentele au măturatie gr. III. Totusi rămân optimista si încrezătoare ca totul o sa fie bine. Daca ar fi sa dau timpul înapoi tot 2 as pune, 3 sigur nu . 



#644
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 22:33

Dana cate saptamani ai ? Sunt pe mobil si nu vad semnaturile...

13s si 3z.Nu am nimic la

semnatura pt ca si eu intru tot de pe

mobil si habar nu am cum sa pun cv acolo.



#645
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 23:01

   Hello,hello...inca nu am adormit [:-)))] .Vin de la un bal si sunt paralizata de frig:((.

   Laurita,la donate a fost o tipa care a pus 2blasto(clinica nu transfera mai mult de 2blasto),unul era doar morula si unul de calitate f buna.Din cei doi au rezultat tripleti,tipa avea 43 de ani impliniti si i-a pierdut pe toti.A nascut la 20 si ceva de saptamani dar in cateva zile au murit puiutii.Deci se poate sa ai gemeni si la varste inaintate...dar riscul e mare si trebuie f mare grija.Cea mai old de la donate a nascut la aproape 47 ani gemeni...dar jumatate de sarcina a stat la pat...deci se poate.



#646
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 23:22

Piscotel [pup]  eu sper totusi sa fie unul, dar cum o vrea Dumnezeu. Eco inca nu am stabilit, probabil saptamana viitoare. Tu cum mai esti? Te pregatesti de urmatorul FET sau mai trebuie sa stai? 

 

Mimi, te inteleg si iti doresc sa fie doar un puiut, dar sa fie unul hotarat. Oricum, judecand dupa beta, asa pare [:)]

Eu incet-incet mi-am revenit. PK mi-a zis sa astept o luna intre transferuri. Nu prea inteleg sensul, mai ales ca a fost pe ciclu natural (si urmatorul zice ca tot asta imi recomanda), dar deh..il ascult, caci nu am ce sa fac. O sa transfer si embrionul in care sincer nu cred deloc, dar nici nu-l pot abandona acolo. Insa ma pregatesc sufleteste pentru FIV2  [:D] .

Dr Moise mi-a zis ca valoarea mica a progestetonului din sange (4) nu are nicio importanta pt ca administrarea s-a facut locala. Eu insa nu sunt 100% convinsa... Voi stiti fete care au avut beta negativ si progesteron mare? As vrea sa monitorizez progesteronul pana la transfer, insa nu stiu cand si de cate ori pe luna este nevoie. Cred ca trebuie sa mai citesc din urma cateva capitole, parca s-a mai discutat pe tema asta. Mi-e teama ca nici data viitoare nu va fi suficient. As face injectabil...Oricum, daca imi da aceeasi doza (400), o voi dubla sigur!!! Exista vreo analiza, oare, care sa arate daca am vreo problema cu absorbtia progesteronului?



#647
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 23:50

    Piscotica,daca luna asta stagnezi analizeaza progesteronul la 7-10 z de la ovulatie.In functie de cum iti va iesi vei gasi si solutia.Gabyv a avut progesteron 3ng si sarcina s-a prins.Analizase progesteronul la beta...deci cand e sa se prinda se prinde oricum.



#648
mimi32

mimi32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 607 mesaje

Postat 25 februarie 2017 - 23:51

Piscotel eu iti doresc sa reusesti data viitoare si trebuie sa crezi ca va fi cand ai sa te duci dupa el. Eu stiu ca progesteronul se face in ziua 2-3 si la 7 zile dupa ovulatie. Apropo de beta negativ si progesteron bun eu am avut la ultimul FIV progesteron 23 ng, nu stiu daca a fost mic sau bunisor. 



#649
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 februarie 2017 - 00:16

Vorbarete fetele la sf de sapt [flo2]

Adriana bine ai venit printre noi, asteptam vestile cu beta mare [hia]

Motisor bafta la injectii...nu sunt placute dar parca cand te gandesti la acopul lor mai cu drage iti sunt impunsaturile [:D]

Ella felicitari pt beta...speram la valoare frumusica luni! [flo]

Fetelor cu bebei la eco Ana, Dana sa le creasca bucile mari! [i]

Arsaluis inca nu dispera...eu de abia la 6 sapt si 2 zile am vazut primul eco si nu pot spune ca vatea inimioara doar o palpaiala avea, deci timp mai este... [floare3]

Ligiuta mai asteapta un pic si refaci beta [flo]

 

Despre mine ce pot zice...inca tot pisez legumele in supa dar am avansat de la pai la lingura deci e ceva...ce ma tachineaza ca acum le poftesc pe toate si imi e ciuda ca nu pot manca...dar in schimb am o veste buna pe azi desi pe ieri asteptam dar se pare ca am trecut la 28 de zile si deci azi declar ZIUA 1 [roker] deci ne apropiem cu pasi mici si repezi....luni ma duc la sange caci maine e inchis si il anuntam pe dupamasa pe PK dupa ce primesc rezultatele sa vedem ce plan de bataie ne face [balcon]



#650
Lore3

Lore3

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 26 februarie 2017 - 00:18

Vera si eu la vara fac 32  [:)]  ...eu in iunie 14 deci sunt din gemeni, tu? 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -