Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 130

fiv medlife albu stan

1648 raspunsuri la acest subiect

#1551
ela1974

ela1974
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 decembrie 2017 - 13:38

Am citit, e drept cam tarziu, ce ai scris Alin212 si sunt foarte trista. Iti inteleg supararea si imi pare rau pentru nereusita voastra. Ce nu inteleg e altceva. Nu e corect sa judeci un om fara sa il cunosti. In 2011 dl dr Albu mi-a salvat viata mie si copilului meu. Este cel mai bun doctor pe care il cunosc in  probleme de infertilitate. Am ajuns la dansul dupa 7 ani de nereusite si dezamagiri crunte. Dupa trei luni de diverse tratamente am ramas insarcinata. Fiv-ul e o procedura cu sanse mai mari sau mai mici, sanse care tin in primul rand de istoricul nostru genetic, de organismul nostru si nu in ultimul rand de un psihic de fier.

Poate Dl dr Albu nu e Dumnezeu ( al meu si al puiutului meu, sigur este) dar poti sa fii sigur ca este cel mai bun in ce face. Nu stiu daca '' lipsa de comunicare '' e chiar reala. Eu il cunosc de aproape 8 ani si pot sa iti spun ca e genul acela de om timid, cu un bun simt si o educatie pe care putini oameni o au, dar care, te asigur ca stie ce face. Imi permit sa iti dau un sfat: cauta acel doctor cu care sa rezonati, sa nu fie nevoie de multe cuvinte si doar de incredere totala ca sunteti ''pe maini bune''.Crede in sansa voastra si nu va lasati doborati dupa primul esec!

O sa iti dau un exemplu personal. Anul acesta mi-am pierdut bunicii, tatal si eram la un pas sa o pierd si pe mama. Imi cresc copilul singura . Ce ar fi trebuit sa fac? Sa cedez dupa prima lovitura? Am un puiut de crescut, mi l-am dorit si am luptat pentru el. Asa o sa fac in continuare pentru ca el e sansa mea sa fiu un om mai bun.

Am fost tentata sa iti spun ceva mai dur citind ce ai scris despre doctorul meu dar ma rezum doar sa iti spun ca Dr Albu este un Om minunat si un doctor cum nu cred ca exista multi,  caruia nu regret o secunda ca i-am incredintat viata mea, dorinta mea de a avea un bebe. Am crezut in el si cred si nu vreau sa il jicnesti, repet, fara sa il cunosti. Va doresc sa va realizati visul!



#1552
AndaA

AndaA
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 decembrie 2017 - 01:48

Buna fetelor,

va urmăresc de mult timp forumul si văzând ce luptătoare sunteti, mi-am facut si eu curaj si am încercat primul Fiv cu dr.Albu.

dupa 8 zile de tratament am obținut 7 ovo, si am rămas cu 3 embrioni pe care a decis sa-i conceleze ca am facut o mica hiperstimulare. Acum ar trebui sa fac in Ianuarie Fet, insa dupa capul meu mi-am facut analizele de secretie si am descoperit streptococul B. Mi-a dat antibiotic si ovule si dupa tratament tot a reieșit, iar acum mi-a dat ovule pt refacerea florei, care dupa părerea mea nu prea are treaba cu streptococul B. Nush ce sa fac daca sa fac Fet in Ianuarie in situatia actuala. Plus ca sunt in ziua 17 de cm, iau ac-uri, insa ma dor sânii si burta. A mai avut cineva astfel de simptome?



#1553
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 16 decembrie 2017 - 13:46

Anda, eu cred ca nu ar trebui sa faci fet fara sa stii ca ai scapat de streptococ. Mai bn faci mai tarziu dar sa fii tu linistita si impacata ca ai facut tot ce a tinut de tine decat sa regreti apoi. Eu am vrut sa fac histero inainte de procedura, de 2 ori l-am intrebat pe dl dr daca sigur nu ar fi mai bn sa fie facuta si mi-a spus ca nu. Nu am reusit, si acum regret. Desigur, daca reuseam nu imi mai parea rau, dar.... 



#1554
Sunshine84b

Sunshine84b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 decembrie 2017 - 19:56

Buna,stiu ca Dr A recomanda Crinone gel.Eu am ramas cu 4 cutii si as vrea sa le vand..o cutie cu 15 aplicatoare o dau cu 110 ron.Daca are cineva nevoie astept mesaj.Multumesc



#1555
itador

itador

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 28 decembrie 2017 - 09:54

Poate intereseaza pe cineva ...

http://protectie-ele...fecte-cem-fetus

 


Editat de itador, 28 decembrie 2017 - 13:26 .


#1556
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 04 ianuarie 2018 - 10:09

La multi ani fete Dalbe!!!! Va urez un 2018 plin de sanatate si vise implinte!!!!



#1557
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 04 ianuarie 2018 - 10:11

Situ ca Dr Albu recomanda celor cu probleme Nk marite, tratament cu imunoglobulina!

Am un privigen de vanzare pentru cine este interesat sa-mi lase mesaj in privat.

Am ramas cu el de la ultimul Fiv Nereusit din pacate

zi frumoasa sa aveti



#1558
Erica16

Erica16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 04 ianuarie 2018 - 11:36

La multi ani fetelor! Sa fie un an cu dorinte implinite si mai ales cu sanatate!



#1559
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 07 ianuarie 2018 - 15:24

Bună, incerc sa am si eu un bebe, am facut fiv la Sibiu, dar primul et nu a funcționat, eu am tiroidita autoimuna si hipotiroidism, mai este cineva cu asa ceva? Ce tratament vi sa dat la ET pentru sustinerea sarcinii, sa meargă pana la final?



#1560
ka86

ka86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 08 ianuarie 2018 - 11:27

Buna ... si La Multi Ani!

Noi suntem bine, am intrat in saptamana 20 , bb a inceput sa fie din ce in ce mai active si asteptam cu nerabdare morfo de trim.2, sa il mai vedem :) Ma rog sa iasa totul bine.

Lilica 78, si eu am tiroidita autoimuna. Sunt pe tratament cu Eutyrox de 50 mg acum. Am avut 25 mg, iar cum am ramas am refacut TSH si mi-a marit imediat doza ca sarise peste limita maxima.

In rest, tratamentul de sustinere depinde de istoricul de gineco al fiecarei pers in parte. Spre ex. mie de data asta mi-a dat si Proluton injectabil la 3 zile, am facut pana la 13 saptamani. Randul trecut nu am avut, atunci nu am marit nici doza de Eutyrox la tp si s-a oprit la 5 sapt .

Sper sa iti fie de folos informatiile.

Dar... nimic nu se poate fara Doamne Doamne. Ai incredere si roaga-te! Pana la urma se va intampla.

Tin pumnii.

Sanatate sa fie!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu, stan

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -