Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 140


751 raspunsuri la acest subiect

#11
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 17:13

Dea, multumim mult pentru casuta noua! [pup] Sa curga vestile bune!!  [barza1]  [dan]

Mimi, Motisor, sa fie intr-un ceas bun!!! [flo]  [floare3]

Fetele, multumesc mult pentru gandurile bune [flor]

 



#12
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 17:32

Mimi,motisor,Ramo,mult noroc!!!



#13
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 17:39

[flo2]  [batcap]

Mimi,motisor,Ramo,mult noroc!!!

 



#14
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 17:53

    Simteam eu Piscotel ca ne coci ceva:))).Doamne ajuta draga mea!

    Si sa revenim la povesteala.Mi s-a cam dus laptoapa,doctorul de laptop a zis ca ajunge sapt asta,dar inca nu a ajuns:((.In rest nimic nou la orizont...mi-a crescut putin tshul,dar posibil si din cauza vremii reci si din cauza intralipidului(doar contine soia care e un fitoestrogen si actioneaza corespunzator).Nu-i stres,de la 1,7 a ajuns la 2,3 si mergand pe natural cica nu are importanta daca restul sunt in bareme si nu sare de 2,5...dar eu mananc ulei de cocos pe paine in continuare(vorba vine).

    Deja ma termina frigul si vremea asta mohorata,imi aruncam un ochi peste meteo de sapt viitoare si ma rog ca in 2febr sa fie innorat toata ziua...ca altfel cica vor mai urma 40z de frig si vreau sa ajung totusi in iarna asta dupa puiutul meu.

     Si sa va pove ceva funny:vad ca Sorina a nascut,pun intrebari,etc si vad ca intra din ora in ora pe net...ma gandesc "saraca,nici nu poate dormi linistita,sa se recupereze".In final ii scriu iar,intrebari,etc...si-mi raspunde soata ei.Dar eu realizez abia dupa vreo 6h cand iar verificam ce face ca am vb cu soata,desi omul se prezentase si la intrebarea "cum te simti?" a raspuns "un tatic fericit!" [:-)))] .Emotiile si bucuria uneori ne face sa ne pierdem capul si coerenta,dar e bine ca n-am scos perle in conversatie sa ma fac de mirul lumii.

    Mi-am descarcat o aplicatie pt pasi,dar e dependenta de net si uneori se opreste.Vroiam sa vad cati pasi reusesc eu sa fac intr-o zi doar in incinta casei.Daca stiti vreo aplicatie pe care o folositi cu succes chiar va rog sa o puneti aici.Ieri nu se oprise atat si am reusit sa fac putin peste 4000 de pasi,dar cei de afara nu au fost inregistrati(reuterul nu bate iar netul de pe tel se incarca fff greu).



#15
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 18:05

multumim pt casuta,deuta !  [flor]

 

Piscotel  [pup] mult succes! multumesc.dar la mine mai dureaza pana la urmatorul FET.nici testul ERA n-am ajuns sa-l fac.

 

Moti  [pup]  [cupisi] Doamne ajuta!

 

mimi mult succes!  [flo2]

 

Ramo mult succes si tie!  [flor]

 

deuta sa mergi cat mai repede dupa puiul tau!  [pup]

 

Doamne ajuta tuturor! 



#16
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 18:49

Mulțumim, Dea pt căsuța noua! Sa fie plină de reușite! [flo2] Mimi, bafta multă sa fie exact așa cum îți dorești! Eu de luni incep pregătirea pt fiv sper sa nu mai întâmpin probleme. Am început de azi, fiind prima zi a CM vitamina e de 100 mg-1 pe zi si prednison dar cu 5 mg de luni încep ușor sa o cresc pana la 10, cred ca sunt suficiente dozele. De luni începem injecțiile pt stimulare, o noua schema, nu am primit-o încă. Fetele, care din voi știți despre Nutriflex Lipid Peri 1875? Cică ar fii un înlocuitor al intralipidului...nu am reușit sa achiziționez Intralipid, ma obligau sa iau un bax de 12 sticle ceea ce imi era foarte mult, nu financiar sa zic, unde s-au dus atâția bani se mai duceau încă 400 lei, doar ca nu aveam ce sa fac cu atâtea iar o farmacista mi-a sugerat sa iau Nutriflex.

Daca fac fiv cu ICSI necesita sa mai fac si halosperm?


Editat de EllaMari1981, 27 ianuarie 2017 - 18:58 .


#17
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 22:18

   

    Deja ma termina frigul si vremea asta mohorata,imi aruncam un ochi peste meteo de sapt viitoare si ma rog ca in 2febr sa fie innorat toata ziua...ca altfel cica vor mai urma 40z de frig si vreau sa ajung totusi in iarna asta dupa puiutul meu.

     

Dea, dar ce se intampla pe 2 Feb?  In afara de faptul ca plec eu la Budapesta :))))


Editat de Piscotel135, 27 ianuarie 2017 - 22:18 .


#18
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 22:24

Dea, dar ce se intampla pe 2 Feb?  In afara de faptul ca plec eu la Budapesta :))))

   E nu stiu ce sarbatoare(la catolici) si se spune ca daca isi vede ursul coada(adica daca e soare si face umbra) vor mai fii 40z de frig.De asta vreau sa fie innorat ca sa nu-si vada ursul coada [:-)))] .

    Ella,nu stiu ce sa-ti spun...am studiat ambele prospecte si nu imi pot da seama daca ar fii acelasi lucru.Si eu am primit recomandarea de la farmacie sa iau Nutriflex,dar am preferat Intralipid chiar daca a trebuit sa-l iau la bax...la cat ma pregatesc poate ajung ca in sarcina sa raman fara si sa comand iar:(((



#19
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 22:29

Ei, in cazul asta, sa nu fie soare...in Romania [:-)))] 



#20
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 27 ianuarie 2017 - 22:33

Ei, in cazul asta, sa nu fie soare...in Romania [:-)))] 

    Asa te vreau dear:))).Soarele sa fie doar in sufletul tau.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -