Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cel mai prost film?!


35 raspunsuri la acest subiect

#31
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 09:46

Andaghe, nici eu nu ma uit la trailer. Am facut-o azi dimineata cu filmul tau.

 

 

Atunci daca nu vreau un film despre care am auzit ca este ultrameganemaipomenit citesc o mica descriere.

dupa ce am citit asa ceva: Hank ajunge izolat pe o insula si leaga o pritenie ciudata cu un cadavru pe care-l gaseste pe plaja si pe care-l foloseste ca mijloc de transport spre tarmul continentului si spre femeia iubita. Atunci cand reiese ca acel cadavru nu e mort de tot, Hank va trebui sa-l invete despre lume - nici macar curiozitatea nu m-a facut sa vad un astfel de film.

 

Descrierea asta e pe bune??????

 

Si eu sunt de parere ca nu trebuie pre amulta bataie de cap,ce-mi place mie nu e obligatoriu sa placa si altora si ce nu-mi place mie ,la fel,nu e obloigatoriu sa nu placa si altora.

 

Subiectul imi pare insa foarte interesant,asa ca cred ca trebuie mentinut,intodeauna vor exista filme proaste dupa standardele proprii.Ce nu inteleg la mine,e ca desi nu-mi place filmul(sau cartea)si tot nu renunt la el,adica ii dau o sansa pina la genericul de final.

 

The Revenant a fost o pierdere inutila de 2 ore...din punctul meu de vedere,ca stiu cine a facut filmul,ce reprezinta,cine joaca si ce a reprezntat pentru Leonardo...insa cu gustul meu...e paralel.

 

edit Nu ma uit la traillere,nu citesc nimic despre scenariu,film(in detaliu)inainte de vizionare,adica ii dau toate sansele de la inceput.


Editat de andacos, 19 ianuarie 2017 - 09:48 .


#32
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 10:18

Da, e pe bune descrierea si am vazut ca Daniel Radcliff joaca rolul cadavrului. Bine ca nu e si in varianta 4D olfactiva!

 

Asa e cu filmele. tine de o optiune personala.

Dar un film cu adevarat bun trebuie sa placa cat mai multor spectatori, trebuie sa atinga cat mai multe gusturi.

 

Si, totusi, cred ca este o diferenta in a spune "'nu mi-a placut filmul'' si ''e un film prost''

 

Revenant nu e un film prost, de duzina. Dar, e un film care nu are cum sa placa multora.

De la Swiss Army man a iesit lumea din sala. Asta e un film pe care nu l-as recomanda, cu toate ca nu am vazut decat 2 miinute din el. 

John Wick e o tampenie de film cu pam-pam si bum-bum, de actiune, cu sange, creieri imprastiati si multe mortaciuni. As zice de el: mai, daca vrei sa vezi un film de actiune care nu vrea nimic de la tine, nici tu de la el, doar sa pierzi o ora si ceva printre impuscaturi si asta-i modul in care vrei azi sa te relaxezi go for it!



#33
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 13:43

Revenant e un film slab, dupa parerea mea. Degeaba scenariu bun, inspirat dupa fapte si personaj reale, daca realizarea nu e pe masura. Nu mi a transmis nimic, nici e emotie, in ciuda scenelor si efectelor tari. Nu stiu ce i a lipsit.

#34
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 14:02

Revenant e un film slab, dupa parerea mea. Degeaba scenariu bun, inspirat dupa fapte si personaj reale, daca realizarea nu e pe masura. Nu mi a transmis nimic, nici e emotie, in ciuda scenelor si efectelor tari. Nu stiu ce i a lipsit.

As zice ca realizarea e pe masura, povestea este intensa, efectele vizuale senzationale, vii, colorate, scene ce te tin in tensiune, dar nu are substanta. Asta i-a lipsit.

E un film "rece" ce prezinta un fel existentialism de budoar.

Dar mie mi-a placut. Tocmai ca este un film brut, neslefuit.



#35
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 23:42

nici mie nu mi-a placut revenant. povestea si efectele au fost ok, Leonardo a jucat bine...dar filmul a fost prea lung si nu stiu de ce dar nu  mi-a placut...am regretat timpul pierdut.

 

ref la interstelar, l-am intles f bine...imi plac sf-urile...sotul meu e chiar fan sf...

dar nu mi s-a parut interesant, exceptie facand faza cu bibloteca, dar prea putin...in rest nimic si am asteptat si am asteptat...sa se intimple ceva sa merite faptul ca se facuse 12 noaptea si nu se mai termina.

 

William a adormit dupa prima jumatate de ora.

 

in rest alte filme proaste nici nu mai stiu care sa le mai nominez, am vazut atitea.

parca nu mai stiu sa faca filme bune, ori limbajul lasa de dorit, ori treb sa ii pun perna in cap lui fiu-meu ca sa nu vada te miri ce ...nu mai stiu , dar rar gasim un film de actiune pe plac.



#36
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 20 ianuarie 2017 - 10:12

bineinteles ca totul tine de gusturi.

 

si a propos de asta, un articol foarte foarte bun cu ocazia a 25 de ani de la lansarea "Reservoir Dogs", un film pe care eu il ador, si pe care probabil multi il urasc.

 

http://www.bbc.com/c...i-violence-film




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -