Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cel mai prost film?!


35 raspunsuri la acest subiect

#21
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 22:36

Il astepti??? Adica te uiti la 2? Ce o sa-i omoare de data asta? Pisica? Si or sa-i fure bormasina, or what????

are un alt caine.



#22
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 23:14

Dar filmul postat de mine... Cineva amator? Dacă aud că i-a plăcut cuiva, mă complexez maxim. Înseamnă că nu mai înțeleg arta deloc, mă duc la cursurile de pictura de la grădiniță și mă uit la diapozitive.

Dacă vreți îl povestesc, să vă faceți o idee?!



#23
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 23:21

are un alt caine.

 

serios? Sau asa crezi tu? Adica se stie ceva sigur despre partea 2?



#24
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 01:29

Dear, sa te lamuresc raid. Dumnealui e un retired hitman care traieate in lux si serenitate pana ii moare sotia. Ei, si sotia asta, stiind ea cat de indurerat va fi el, ii face cadou beyond the grave un pui de beagle. care, la frageda lui vietzuca de catel mic, vine potty trained, doarme pe jos cuminte langa pat si nu roade toata casa. ca de aici am inceput sa ma enervez. ei, se duce el ca tot omul cu super masina clasica sa cumpere groceries si sa puna benzina cand se intalneste cu mr goe fiul unui mafiot rus caruia i se pune pata ca ii vrea masina. Dar cum masina nu era de dat, il pune pe the spoiled little brat in situatia de a trebui sa-l jefuiasca noaptea. ei, in plus, raul ala cu banda lui de puiuti de mafioti nesimtiti, ii omoara si catelul, sa vazi si sa nu crezi. si il i erveaza rau pe kr. Si sa vezi treaba, ca fostul neutered got era fiul fostului lui employer, care cand a auzit ca fii-su a omorat cainele lui jw a zis we are all doomed let's hire an army si some other hitpesron sa-l omoare pe jw, but basically sonny boy u are screwed. cum de n-ai stiut tu cine era individul victimizat, cand toata suflarea mafiota tremura la auzul numelui lui ei si restul filmului e un fel de duke nukem im care jw impusca mafioti in cap, nevoit fiind de faptul ca purtau veste antiglontz. the end.

 

[:-)))]  [:-)))]



#25
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 01:30

serios? Sau asa crezi tu? Adica se stie ceva sigur despre partea 2?

 

Are un nou caine. Filmul este despre cum dreseaz cainele [:D] [:p]



#26
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 06:57

are un alt caine.

 

ba io as zice ca o sa aiba alta nevasta. Oricum ar fi, stupid film. Noroc cu Keanu ....( io ca antmil, m-am uitat pentru dumnealui)

 

Interstellar mi-a placut tare, Swiss army man nu l-am vazut ca ma calca pe sistem Radcliffe. Dar il banui un fel de "Warm bodies". Andaghe, cred ca te complexezi cam tare.... gusturile nu se discuta, nu?



#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 07:15

serios? Sau asa crezi tu? Adica se stie ceva sigur despre partea 2?

 

Are premiera in 10 februarie, am vazut afise, actiunea se petrece la Roma. 

Si va fi si partea 3.



#28
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 07:50

:) dar de ce nu mai înțelegem filmele moderne, ma tot gândesc ce îmi lipsește mie , sunt babeta ??! Zău că m-am uitat cu plăcere de curând la niște filme alb-negru , comedii, care mi-au plăcut tare mult.... Dar cel descris de mine mai sus... M-am lăsat mască, efectiv nu am văzut așa ceva în viața mea, adică merita sa vă uitați măcar la trailer, eu una am fost siderata de idee, de personaje, de final... Nu mi-a creat niciun catharsis, nici măcar un zâmbet, nici măcar o reflecție... În afară de ce e in neregulă cu scenaristul

Nu e un film modern. Alta ar fi definitia filmelor moderne. E un film ca oricare altul cu un scenariu ciudat. Am vazut trailer-ul

Nu l-am vazut pentru ca citind despre ce ar fi vorba am hotarat ca am anumite limite.

In al doilea rand nu sunt amatoare de a vedea filme ce au fost lansate la Sundance.

 

De ce te uiti la un film?

Eu am mai multe motive in functie de stare.



#29
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 09:02

Eu nu mă uit la trailer înainte că mi-am luat câteva păcăleli, din trailer reieșea altceva, adică eu înțelegeam altceva despre un film. Dacă pot, evit sa ma uit. Aleg un film în funcție de criterii situative pentru că nu am un gen anume preferat. Iar de filmul asta m-am "amărât" că nu am înțeles ideea, nu firul filmului, ci semnificația lui că produs artistic. Dar mă gândesc din ce povestiți voi că sunt foarte diferite gusturile și abordările, interesanta experienta.



#30
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 ianuarie 2017 - 09:34

Andaghe, nici eu nu ma uit la trailer. Am facut-o azi dimineata cu filmul tau.

 

Dar cand am o anumita stare caut un anumit film care sa se potriveasca cu trairea mea sau sa ma scoata din ea.

Atunci daca nu vreau un film despre care am auzit ca este ultrameganemaipomenit citesc o mica descriere.

dupa ce am citit asa ceva: Hank ajunge izolat pe o insula si leaga o pritenie ciudata cu un cadavru pe care-l gaseste pe plaja si pe care-l foloseste ca mijloc de transport spre tarmul continentului si spre femeia iubita. Atunci cand reiese ca acel cadavru nu e mort de tot, Hank va trebui sa-l invete despre lume - nici macar curiozitatea nu m-a facut sa vad un astfel de film.

 

Nu te mai amari ca nu ai inteles ideea. E un film fantastic nu ai ce sa intelegi din el. Nu e nimic de inteles in faptul ca un cadavru se partzaie si ala viul foloseste partzaiala ca sistem de propulsie.

E o comedie fantastica cu umor grobian si stupid.

 

Ca si cand cineva a pus pe pelicula un cosmar ce tocmai l-a sculat in toiul noptii.

 

Gata, la revedere, treci mai departe.  Uita-l. Nu e un produs artistic, nu are nicio semnificatie




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -