Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cel mai prost film?!


35 raspunsuri la acest subiect

#11
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 09:51

'Interstellar' nu mi s-a parut prost deloc, doar greu de inteles. Dar mie imi plac filmele care ma provoaca, imi pun rotitele in miscare :)



#12
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 11:37

Si mie mit s-a parut foarte interesant Interstellar,pe Lista de la subiect eu as trece The Revenant.

 


Editat de andacos, 18 ianuarie 2017 - 18:34 .


#13
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 18:12

Si eu am avut aceeasi problema cu Interstellar ... l-am vazut si jumatate din film nu am inteles subiectul. Apoi am citit pe net scriptul si discutii despre el, apoi l-ammai vazut inca o data si sa stiti ca nu e prost deloc.

 

Imi aduc insa aminte ca am fost extrem de frustrata dupa prima vizionare si am avut aceeasi reacatie ca a Michellinei ...mai ales ca mie nu prea imi plac filmele SF si l-am vazut numai si numai de dragul copiilor ...care nu ma intrebati ce au inteles ???

 

Deci eu as recomanda Interstellar pentru admiratorii de SF, are o poveste interesanta, moderna, complicata ....cu specificatia ca ar trebui sa citeasca scriptul inainte, ca sa inteleaga exact firul povestii ...asta este genul de film pentru care nu pierdeti nimic daca stiti subiectul in avans, din contra, castigati ... [:)]

 

The Revenant - iar, nu este un film prost, este doar un film foarte dur. Spun ca nu e prost, pentru ca subiectul filmului este o ecranizare din viata reala. Toata aventura aceea s-a intamplat, personajul asta a existat, si a trecut fix prin toate provocarile sangerose si salbatice ale filmului.

Cu toate acestea nici mie nu mi-a placut filmul ... pentru ca nu agreez genul - urlete, mizerie, salbaticie, sange, organe curgand, tensiune, suspans din asta primitiv ...

Dar judecat in afara sentimentelor, si gandindu-ne ce poate face un om pentru supravietuire si cum imposibilul poate deveni posibil cateodata ... vazut din acest punct de vedere, nu, nu este un film prost.


Editat de buflea, 18 ianuarie 2017 - 18:14 .


#14
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 18:26

Cel mai prost film vazut de mine recet a fost john wick cu keanu reeves...nu puteam sa dorm si am vazut ca avea scor mare pe imdb... doamne cea regretat... 



#15
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 18:46

Zic si eu ceva despre Interstellar. Din punctul de vedere al unei cititoare avide de SF si obisnuite cu astfel de teme.

Este un film extraordinar, mie mi-a placut enorm, nu merita sa stii subiectul dinainte, fiind usor de inteles pentru cineva obisnuit cu aceasta forma de literatura/arta.

 

Revenant, iarasi e un fim care mi-a placut, splendid, intr-adevar dur.

 

Despre John Wick am aceeasi impresie ca Aqai astept John Wick capitolul 2.



#16
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 18:48

Il astepti??? Adica te uiti la 2? Ce o sa-i omoare de data asta? Pisica? Si or sa-i fure bormasina, or what????


Editat de Aqai, 18 ianuarie 2017 - 18:49 .


#17
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 18:57

Cel mai prost film vazut de mine recet a fost john wick cu keanu reeves...nu puteam sa dorm si am vazut ca avea scor mare pe imdb... doamne cea regretat... 

 

Vaiiii ...serios ? Barbatului meu i-a placut atat de mult ... eu nu l-am vazut ca nu e genul meu, dar EL, oh my God ... nu stiu cat i-o fi placut filmul sau muzica din film, dar pe aia mi-a pus-o si mie, si trebuie sa recunosti ce e foarte, foarte misto ...mai ales melodia aia Think

 

https://www.youtube....R0jpE6OdU2rOug=


Editat de buflea, 18 ianuarie 2017 - 18:59 .


#18
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 20:40

Dear, sa te lamuresc raid. Dumnealui e un retired hitman care traieate in lux si serenitate pana ii moare sotia. Ei, si sotia asta, stiind ea cat de indurerat va fi el, ii face cadou beyond the grave un pui de beagle.

 

care, la frageda lui vietzuca de catel mic, vine potty trained, doarme pe jos cuminte langa pat si nu roade toata casa.

 

ca de aici am inceput sa ma enervez.

 

ei, se duce el ca tot omul cu super masina clasica sa cumpere groceries si sa puna benzina cand se intalneste cu mr goe fiul unui mafiot rus caruia i se pune pata ca ii vrea masina. Dar cum masina nu era de dat, il pune pe the spoiled little brat in situatia de a trebui sa-l jefuiasca noaptea.

 

ei, in plus, raul ala cu banda lui de puiuti de mafioti nesimtiti, ii omoara si catelul, sa vazi si sa nu crezi.

 

si il i erveaza rau pe kr. Si sa vezi treaba, ca fostul neutered got era fiul fostului lui employer, care cand a auzit ca fii-su a omorat cainele lui jw a zis we are all doomed let's hire an army si some other hitpesron sa-l omoare pe jw, but basically sonny boy u are screwed.

 

cum de n-ai stiut tu cine era individul victimizat, cand toata suflarea mafiota tremura la auzul numelui lui

 

 

ei si restul filmului e un fel de duke nukem im care jw impusca mafioti in cap, nevoit fiind de faptul ca purtau veste antiglontz.

 

 

the end.


Editat de Aqai, 18 ianuarie 2017 - 22:02 .


#19
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 21:20

Vai, Aqai, am ris cu lacrimi (intrerupta de accese de tuse violente)...asa un bun review ai facut!!!

 

Ce-i drept am vazut si eu razant JW dar numai si numai sa casc ochiil la Keanu! Nu cred ca am fortitudinea sa vad JW2 chiar si cu KR in film...este peste rabdarile mele. 



#20
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 18 ianuarie 2017 - 22:04

Am citit si eu inapoi ce am scris si m-am rusinat atata de rau de greseli, ca mi-am facut personal hotspot sa corectez de pe laptop.

 

asa ceva....

 

( musai du-te la doc sa-ti dea direct puffer cu cortizon smth... asculta de mine ca-s patzita :)




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -