Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Grupul in miscare cu motiv important Cap 2


986 raspunsuri la acest subiect

#611
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 18:09

Eh, am ajuns și eu la sală, noroc cu o prietena care a tras de mine :). Am alergat 5 km și apoi abdomene. Se apropie 15 mai și trebuie să am 56-57, cum am stabilit :)



#612
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 21:53

Si eu am ajuns acum de la sla, ca lunea asta a fost inca una din ciclul de luni incepem.

:))) Azi m/am dus la lucru si am aflat ca aveam liber, asa ca am venit acasa. Dar sotul nu a avut chef s amergem de dimineata la sala, prin urmare ne/am intalnit la 8 jumate seara acolo. Eu am facut biceps si abdomene, el banda.

 

am mancat azi ok, dar pe la ora 6 dupa amiaza am avut o farfurie mare cu extrem de multa telema proaspata....si a fost greu la sala :)))))



#613
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 14:41

ieri am sarit spinning-ul caci colega mea si-a uitat echipamentul acasa si n-am avut chef sa fac singurica; a fost un weekend lung asa ca m-am pus in zi de pauza ieri

 

astazi am iesit la alergat, 8km300. am avut senzatia ca muschii gambei sunt pietroi si ma intreb de la ce mi se trage; dupa alergat, am simtit ca ma prinde un carcel la piciorul drept (gamba) asa ca m-am pus repede sa-l intind, sa-l relaxez. 

duminica am un trail de 13km in Luxembourg capitala. frumoasa cursa, desi nu chiar usoara, super atmosfera, abia astept (desi am mai facut cursa asta de 2ori). sper sa fiu in forma si sa scot un timp mai bun fata de anul trecut. pt picioare cred ca-mi voi pune sosete de compresie, sa nu risc vreun carcel avand in vedere ca voi avea multe scari de urcat si coborat (oare asa o fi traducerea in romaneste? chaussettes de compression :-)) )

 

cam atat de la mine. maine mi-am luat cateva ore de concediu la pranz ca sa sarbatorim intre fete ziua Leei. vom merge la pizza (eu salata) si dup-aia la un loc de joaca caci pt moment ea e f pasionata de tobogane :-)) . joi voi alerga un mic 5-6km, leger, doar cat sa-mi dezmortesc si relaxez muschii



#614
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 19:59

A, bravo, Lea, succes!!

 

Azi am ajuns la sală fix 20 de Min, așa că am sărit pe banda și am alergat 200 de m cu viteza mai mare 12-13 ,  200 cu 9 km, am transpirat totuși și am fost mulțumită. Că nu avea rost 20 de minute alergare ușoară, dar nici în viteză nu puteam atât timp, având în vedere că nu mai am condiția fizică de altădată. Dacă eram afara alergam mai in viteza, dar pe banda e tare enervant sa tot apeși pe buton sa reglezi.



#615
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 07:57

Multumesc Anda.

te admir ca reusesti sa faci diverse exercitii pe banda, si ca o utilizezi la o asemenea viteza; recunosc ca pe mine ma ameteste si alergatul normal pe banda, d'apai sa mai sar, sa fac mersul piticului sau alergat cu genunchii la piept... cred ca nu mi-am pus niciodata mai mult de 9,5 viteza - si 9.5 simt ca este enorm :-)) desi afara alerg lejer cu 10km/h; si tot timpul folosesc banda cu sistemul de siguranta prins de tricou  [bib]  . nu opresc niciodata brusc banda, in general imi acord 5-10min pt terminat in etape si totusi... se invarte sala cand ma dau jos 



#616
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 08:02

A, mă simt pe banda că peștele în apă, uneori mă folosesc de brațele ei pentru a face și exerciții pentru brațe, dar nu reușesc prea multe , recunosc. Dar sigur daca as avea acasă s-ar pune praf pe ea :( (sau strugurii sunt prea acri). Mie îmi place mult sa topai, să sar, să mă smucesc, îmi doresc să învăț să merg pe asta. Pun poza imediat că nu știu cum se numește. De la alergat ușor mi se pare că îmi amorțesc picioarele, simt nevoia de ruperi de ritm.

 

Edit să corectez gramatica :)


Editat de andaghe, 26 aprilie 2017 - 08:04 .


#617
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 08:03

Așa. Voi aveți idee de vreun sfat?

Aha, se numește waveboard

Miniaturi atasate

  • waveboard-oxeloboard-incepatori.jpg


#618
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 08:05

Cantarul mă enervează , aseară erau 58 de kg clar, acum sunt 59.... 



#619
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 10:05

avem si noi o vreme perfecta petnru alergare - am fost amandoi - nu a fost vant, tempratura perfecta de 20 de grade la 8 dimineata.

Super fain



#620
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 27 aprilie 2017 - 09:56

Eu sper sa reusesc simbata sa ies la nordicWalking,desi Se Anunta o zi aglonerata.

 

Duminica si luni(daca nu punem de-o drumetie)...cu siguranta.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -