Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ciorbea - the avocat

avocat ciorbea

28 raspunsuri la acest subiect

#11
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 10:08

Bun asa. Atunci de ce sa-l mai penalizam pe Ciorbea cand el face ceea ce si-a dorit majoritatea? :) 

 

Intre noi fie vorba, majoritatea aia e ceea ce ma deranjaza pe mine. Conceptia aia bolnava cum ca atata timp cat exista "cascaval" in buzunar, restul nu conteaza. Eu consider asta o severa lipsa de coloana vertebrala. E ca si cum "majoritatea" romanilor se viseaza miezul din dodoasca dar se multumesc sa stea salcie la oricine ca sa mai primeasca ceva in plus.

uite, atata timp cat eu nu stiu cum este sa traiesti de pe o zi pe alta nici cum e sa-ti frangi mainile ca nu ai bani pentru educatia copiului nu as judeca atat de aspru.   De fapt nu as judeca.

Nu stiu cat de usor mi-ar fi sa stau dreapta ca bradul  in timp ce imi chioraie matele. In fond oamenii astia primesc exact ceea ce li se cuvine, ceea ce le-au luat guvernele anterioare in numele unei recesiuni economice produsa nu din vina lor.

 

Dar daca vrei sa gasesti suspecti de serviciu nu te du la amaratii astia ci la aia care nu au iesit la vot.



#12
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 10:37

Exact, este foarte multa saracie, mai ales in mediul rural. Iar acolo lumea are un nivel de educatie mai scazut (majoritatea), acces la informatii mult mai scazut decat noi, aici...

 

Imi zicea mie cineva mai demult, o cunostinta'(tot asa, inainte de alegeri)... "Domne', cu cine vorbesc, nimeni nu voteaza PSD-ul, si totusi tot ei ies!" - Pai da, dar cu cine vorbesti?? Tot cu persoane cam de teapa ta... N-ai vorbit cu persoane foarte sarace (care, din pacate sunt in nr. mare), sau cu un nivel de educatie scazut, care pur si simplu nu au capacitatea sa gandeasca si sa vada lucrurile pe termen lung. Ei sunt ok daca le spui ca venitul le creste cu 100 de lei/ luna.

Nu stiu ce sa zic. Dupa cum spuneam e posibil ca noi sa fim prostii si needucatii continuand sa votam un liberalism care s-a facut de rahat. O opozitie in degringolada, in mare dezordine, macinata de conflicte interne cu fetze care nu merita.

 

Am printre prieteni supraeducati destui care au votat PSD. 



#13
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:04

sa nu uitam, totusi, ca doar aprox 20% din populatia cu drept de vot ne-a adus iar in carca psd-ul.

o cincime din cei cu drept de vot a decis pentru toata lumea, fara sa le pese sau sa se gandeasca la ce va urma.

personal, am vazut cum unul dintre vecinii mei si-a adus fiica (majora), care are un retard mintal destul de evident, sa voteze; normal ca fata a votat cum i-a spus tata...

asadar, si printre cei care au votat sunt multi care nu gandesc, nu pot mai mult, atata e nivelul lor de intelegere, voteaza de j-de ani tot cu psd-ul, ca asa zice popa, primarul, vecinul sau mai stiu eu cine...



#14
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:10

Este adevarat si ce spune Viviana, ca nici o opozitie solida nu avem, adica o alternativa solida la PSD. Adica nu prea ai cu cine sa votezi (din convingere). Acum, in noua legislatura, sunt 3 partide de opozitie in parlament, destul de slab reprezentate, cel mai bun avand doar 20%. Si da, si acolo sunt destule fetze dubioase...



#15
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:19

Dincoli de partidul care se afla la putere la un anumit moment, nu mi se pare normala prezenta in parlament, guvern si alte structuri de stat a unor oameni condamnati definitiv. Punct. Chiar nu au ce cauta dupa parerea mea. 

 

Am mai scris pe aici... eu cand am dat acum multa vreme concurs intr-o instututie de stat (o agentie guvernamentala) pentru o functie de executie (deci nu de varf, cu putere de decizie) mi s-a cerut cazier juridic. Care daca nu era curat, nu putam candida. De ce la ministri si parlamentari trebuie sa fie altfel? Ca sunt inalti functionari publici, deci se aliniaza (sau ar trebui sa se alinieze) la legea functionarilor publici.



#16
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:25

e foarte adevarat: opozitia - in special opozitia de la care ne asteptam la mai mult: PNLul s-a facut de rahat. 

Nici un plan, nici o propunere, nici o promiziune. Alina Gorghiu a dus partidul spre nimic. 



#17
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:25

Insa asta nu da dreptul acum, PSDului sa re-instaureze hotia si coruptia la toate nivelurile.



#18
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:26

uitati-va ce ministru al muncii are Romania: Olguta Vasilescu cu 4 dosare penale.  [:-)))]



#19
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:30

uitati-va ce ministru al muncii are Romania: Olguta Vasilescu cu 4 dosare penale.  [:-)))]

Ce spuneam, oameni cu probleme juridice nu au ce sa caute in functii publice, dupa parerea mea.

Problema este insa, ca acesti oameni, care doar au dosare si sunt cercetati, nu au condamnari definitive (Dragnea insa are) si se agata de ceea ce se numeste prezumtia de nevinovatie, faptul ca dosarul e in lucru "da, sunt cercetat, dar nu am fost declarat vinovat, si imi sunt suprimate niste drepturi" (nu sunt jurist, si poate ma exprim nepotrivit, dar ideea aia e). 

Si partea proasta e ca la noi un dosar se solutioneaza fooooarte greu, dureaza si ani de zile.... :((


Editat de monicabo, 06 ianuarie 2017 - 11:32 .


#20
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 06 ianuarie 2017 - 11:31

Insa asta nu da dreptul acum, PSDului sa re-instaureze hotia si coruptia la toate nivelurile.

Clar ca nu are dreptul si nu au nici o scuza. Nici ei, nici alt partid de-o mai veni la putere.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -