Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2017 (Dovlecei deSeptembrie 2017)

septembrie 2017 sarcina gravida bebe

795 raspunsuri la acest subiect

#261
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 19 aprilie 2017 - 08:26

Fetelor ati mancat carne de miel?  I-a placut mult la bebelul meu a mancat carne cu pofta , nu mai mancasem de 2 luni ca am avut greturi



#262
Eva Geanina

Eva Geanina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 19 aprilie 2017 - 08:52

O întrebărică am și eu pentru burticile care au 20-22 de săptămâni. Aveți dureri de burtă, de spate, pelvine etc.? Dacă da, cum le veniți de hac? Nu de alta, dar No Spa-ul nu prea face față, cel puțin în cazul meu.  [zid]

 

Doctorița zice că sunt normale astfel de dureri, fiindcă mi se întind ligamentele. Or fi ele normale, dar sunt tare sâcâitoare.  [batcap]



#263
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 23 aprilie 2017 - 12:43

Buna fetelor,

 

Eu abia sunt in 16 saptamani  dar nu am avut dureri de spate sau burtica pana acum, am auzit si eu ca o sa avem mai tarziu ,de asta o sa-mi cumpar o perna de gravide sa stea bine burtica noaptea sa pot sa ma odihnesc 

Baietelul meu are acum 146 de grame mi-a spus doctorul, voi ati  mai fost la control ce v-a zis?Cum va simtiti acum?Eu deja am luat 5kg si nici nu am pofta  de dulciuri sper sa nici nu am.



#264
Alexina

Alexina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 26 aprilie 2017 - 17:02

Eu am 21 sapt. Inca nu ma doare nimic. Din cand in cand ma sageteaza ligamentele, de la atata tuse mai degraba (sunt racita de nu mai stiu cand, si cum nu poti lua decat paracetamol si chestii babesti...nu prea trece).
Perna pt gravide nu imi iau, eu sunt la al doilea copil si ... nu va imaginati cate chestii mai mult sau mai putin necesare se pot strange intr-o casa de om. Am fost destul de minimalisti si la primul copil, mai ales ca am stat intr-o garsoniera primul an dupa nastere, unde mai erau sa incapa toate.
N-am avut nevoie, sper sa nu am nici acum. In loc de perna pt gravide, pur si simplu imi proptesc o perna la sale, una sub burta, una intre genunchi. Insa fireste, daca aveti spatiu, investiti intr-una. Eu am o gramada de perne (nu stiu de ce mi-au adus toti perne la casa noua, acum vreo 3 ani) prin casa si le folosesc pe acelea.



#265
ElenaJ.

ElenaJ.
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 18:53

Buna fetelor.

Eu am 19 saptamani. Am avut dureri de burta din cauza ca stau f mult pe scaun la birou, uit sa ma mai ridic si am fost 4 zile in spital, mi-au facut amestec litic la 6 h si 2 perfuzi si apoi 2 sapt medical. Acum sunt bine insa sunt in dubii cu doctorul pe care sa il aleg...merg la 2 si parca nici unul nu ma incanta prea tare.

Imi puteti recomanda un medic in Bucuresti?

M-ar interesa sa fie si la spital la  stat dar si la Regina Maria pt ca am abonament si sa pot profita ca si asa l-am cam platit degeaba.

App ati facut si triplutest sau doar dublu?

Scuze romanul, sunt la prima sarcina si sunt mai panicata.

 

Multumesc mult.



#266
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 20:53

Buna ziua. Are cineva disponibil in Bucuresti niste Femibion 1 fara iod ? Multumesc.

 

Buna!! Dacă nu ai găsit încă soțul meu ajunge in București marți și îți pot trimite eu :)



#267
AndrewD

AndrewD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 29 aprilie 2017 - 07:20

Buna!! Dacă nu ai găsit încă soțul meu ajunge in București marți și îți pot trimite eu :)

 

Multumesc. Nu mai este nevoie. Surprinzator, nici farmaexpress nu a gasit...



#268
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 29 aprilie 2017 - 12:15

Buna fetelor.

Eu am 19 saptamani. Am avut dureri de burta din cauza ca stau f mult pe scaun la birou, uit sa ma mai ridic si am fost 4 zile in spital, mi-au facut amestec litic la 6 h si 2 perfuzi si apoi 2 sapt medical. Acum sunt bine insa sunt in dubii cu doctorul pe care sa il aleg...merg la 2 si parca nici unul nu ma incanta prea tare.

Imi puteti recomanda un medic in Bucuresti?

M-ar interesa sa fie si la spital la  stat dar si la Regina Maria pt ca am abonament si sa pot profita ca si asa l-am cam platit degeaba.

App ati facut si triplutest sau doar dublu?

Scuze romanul, sunt la prima sarcina si sunt mai panicata.

 

Multumesc mult.

Buna,

 

La Regina Maria il recomand pe doctorul Hadi Rahimian.E cel mai bun pe morfofetale ,la sarcini cu riscuri.Eu am fost  la el la o consultatie.L-as fi ales si pt nastere dar stau in Craiova  si o sa-mi fie greu sa merg la el cu burtica mare..



#269
Laurentia_C

Laurentia_C

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 30 aprilie 2017 - 12:10

Buna mămici și burtici!

 

Ce ziceți dacă facem un grup pe Facebook in care sa discutam in privat? Poate sunt lucruri pe care vreți să le discutați fara sa le vadă si altcineva.

Există un grup creat de site pe Facebook dar sunt foarte multe reclame.

Aștept răspunsurile voastre. Mulțumesc!

 



#270
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 06 mai 2017 - 10:10

buna  fetelor,

 

Eu am facut triplu test ecografia este ok astept analiza de sange sapt viitoare.

Am 18 sapt si 2 zile.Voi cum va simtiti?





Etichetat si cu septembrie 2017, sarcina, gravida, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -