Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie 2017 (Dovlecei deSeptembrie 2017)

septembrie 2017 sarcina gravida bebe

795 raspunsuri la acest subiect

#211
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 17 martie 2017 - 14:16

Buna, mamici! Ma alatur si eu grupului vostru. Am DPN pe 7 septembrie. Sunt la prima sarcina, si a fost un noroc chior sa se prinda dupa atatea incercari. Spun dinainte ca sarcina e cu fibrom. De fibrom ar fi trebuit sa ma operez in decembrie, dar am amanat operatia, si se pare ca a fost cu noroc: in ianuarie, pe 6, am aflat ca sunt gravida. 

La bitest totul a iesit bine, bebe-ul e bine, si se pare ca e baiat.

Doamne ajuta bine ca este bebelul sanatos!

Bine ai venit in grup!



#212
RaluCristina78

RaluCristina78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 17 martie 2017 - 14:17

Doamne ajuta bine ca este bebelul sanatos!

Bine ai venit in grup!

 Multumesc mult :* Bine v-am gasit!



#213
Eva Geanina

Eva Geanina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 17 martie 2017 - 19:23

Bună, mămici!  [flo2]

 

Tocmai am aflat că dovlecelul meu de septembrie meu va fi pepenaş de august. Eu rămân totuşi pe grupul ăsta. La urma urmei, un pepenaş e oricând binevenit la casa omului.  [yum]

 

În altă ordine de idei, azi am aflat că vom avea o fetiţă.  [bib] Ruşinoasă foc, cât pe ce să nu ne lase să vedem ce e.  [panda]

 

Am şi eu o curiozitate... Voi optaţi pentru recoltarea de celule stem? Cum vi se pare treaba asta? Noi încă suntem nedumeriţi. Nu prea ştim ce decizie să luăm...

 

Toate cele bune! Weekend plăcut!  [pup]



#214
Laurentia_C

Laurentia_C

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 17 martie 2017 - 21:24

Buna seara fetelor!

Voi ați început să vă simțiți dovlecei?

 

RaluCristina bine ai venit! Sarcina ușoară în continuare.

 

Eva Geanina noi am decis sa nu recoltam. Am pus în balanță argumente pro și contra și balanța a înclinat că nu își are sensul.

 

Weekend plăcut tuturor!



#215
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 01:33

Buna, mamici! Ma alatur si eu grupului vostru. Am DPN pe 7 septembrie. Sunt la prima sarcina, si a fost un noroc chior sa se prinda dupa atatea incercari. Spun dinainte ca sarcina e cu fibrom. De fibrom ar fi trebuit sa ma operez in decembrie, dar am amanat operatia, si se pare ca a fost cu noroc: in ianuarie, pe 6, am aflat ca sunt gravida. La bitest totul a iesit bine, bebe-ul e bine, si se pare ca e baiat.

 

Bine si veeenit!! Si eu tot pe 7 sept am DPN-ul, prima sarcina, va fi fetița :) 



#216
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 01:36

Bună, mămici! [flo2] Tocmai am aflat că dovlecelul meu de septembrie meu va fi pepenaş de august. Eu rămân totuşi pe grupul ăsta. La urma urmei, un pepenaş e oricând binevenit la casa omului. [yum] În altă ordine de idei, azi am aflat că vom avea o fetiţă. [bib] Ruşinoasă foc, cât pe ce să nu ne lase să vedem ce e. [panda] Am şi eu o curiozitate... Voi optaţi pentru recoltarea de celule stem? Cum vi se pare treaba asta? Noi încă suntem nedumeriţi. Nu prea ştim ce decizie să luăm... Toate cele bune! Weekend plăcut! [pup]

 

Ma bucur ca ai rămas la noi :) Bine ai venit in grupul mămicilor de fetițe.

 

Noi încă oscilăm dacă sa revoltam sau sa lăsam sângele din cordonul ombilical sa se ducă imediat după naștere la bebe, pana nu mai sunt pulsații..



#217
AdrianaBB

AdrianaBB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 01:39

Buna seara fetelor! Voi ați început să vă simțiți dovlecei? RaluCristina bine ai venit! Sarcina ușoară în continuare. Eva Geanina noi am decis sa nu recoltam. Am pus în balanță argumente pro și contra și balanța a înclinat că nu își are sensul. Weekend plăcut tuturor!

 

Daaaa!!! Noi am simțit-o prima data pe 3 Martie, la 3 luni și 2 zile :) .. senzația a fost ca și când as fi avut niște gaze, care de fapt nu erau gaze.. Am pus mana și a devenit și mai agitata.. a pus și al meu și s-a potolit.. am pus eu iar și iar am început sa o simțim.. a pus al meu și iar s-a liniștit :))) Păcat ca in timp o sa-l recunoasca și pe el și nu o sa-l mai pot folosi când ficatii mei or mai avea nevoie de câte o pauza :D

 

Tu ai simțit fătul deja? :)



#218
Alexina

Alexina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 18 martie 2017 - 08:59

Simt si eu deja, da. Abia astept sa se simta mai bine. La prima sarcina nu a fost deloc deranjant, doar comic.

Am mai citit despre ficati, chesti lovite, metafore cu mingi de fotbal etc, dar nu m-am regasit acolo. N-a fost nimic dureros.

Singura parte cu adevarat grea din sarcina a fost ultima luna pentru mine, cand parca aveam stomacul in esofag si esofagul in cerul gurii....arsuri continuu, si daca tuseam sau la cea mai mica presiune, ma trezeam ca regurgitez. 



#219
AuraMonica

AuraMonica
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 07:56

Buna fetelor. Si bebelușul meu va veni pe lume la începutul lunii septembrie.



#220
sweet20

sweet20

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 19:31

Buna fetelor,

 

Voi ati facut analizaGena MTHFR si GENA PAI ?Are legatura cu coagularea sangelui si avortul spontan.Mie mi-au iesit unele pozitive am inteles ca o sa-mi dea sa iau zilnic aspirina cred ca e bine ca l-eam facut chiar daca sunt  stresata

Marti merg la dublu test! Voi l-ati facut?

Cum a iesit?

Va  pup





Etichetat si cu septembrie 2017, sarcina, gravida, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -