Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

La multi ani pinguini!


744 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 14:51

La noi e avertizare de grad 1 de zăpada, cred ca diseară va dura pana ajung acasa...încă e soare și frumos, zici ca vine primăvara. E așteptata in după-masa asta. Și mâine vânt puternic, pana la 25-30 m/s...PUH! Iarna pe insula abia începe...



#22
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 15:22

La multi ani! Sa aveti un 2017 minunat, dragele mele prietene virtuale!

Eu sunt inapoi la munca, am muncit si ieri, dar din Helsinki! Ieri dupa masa a inceput sa ninga linistit in Helsinki, dar asa de linistit de ne-au intarziat avionul 3 ore, si am ajuns acasa la 12 noaptea! Asa ca tare greu a fost sa revin azi dim la lucru.

Revelionul la "hot tub" a fost dragut dar mai ales eficient la raceala mea. Nu credeam ca schimbarile bruste de cald/rece pot fi asa eficiente. Copiii au fost incantati, au facut baie la copca, si sauna soldateasca! Au dansat, cantat, jucat jocuri de cabana.

Fleur, sanatate!

Cum scriu intre 2 mtg-uri, va imbratisez pe toate si va doresc o sapt usoara!



#23
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 15:56

Multumesc pentru urari [flo2]!

 

Ioana, [flo2] ! Acum e bine...tratamentul si-a facut datoria. Mai are saptamana aceasta de vacanta si de luni iar la scolitza.



#24
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 20:39

Silvi, sa se refaca repede pisicutele! Si nu abuza de sot [:D] ca cine stie cand il mai prinzi pe acasa [:)] [;)]

 

Mulțumesc! 

Tocmai de asta profit, ca nu o sa am ocazia asta prea curând!

 



#25
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 10:37

Neata pinguini

 

La noi a venit iarna, a mai nins putin azi-noapte...prefer vremea asta decat ceata.

 

La job e liniste, in forta incepem de luni.

 

Ieri am facut curat in bai (ma dispera praful, parca am fi fabrica de produs praf  [zirea]), azi vreau sa fac curat in bucatarie, iar maine sa aranjez camera mandrei (are multe carti si DVD-uri, trebuie sa mut altele la boxa, pt ca nu mai au loc in biblioteca ei).

 

Aseara am facut rizotto cu lamaie (a iesit ft bun, dar gustul de lamaie a fost pregnant...asa am primit orezul, nu a fost reteta mea).

 

Am vazut aseara un episod cu Rick Stein, calatoria culinara a fost in Bolognia...ft interesant, am aflat lucruri pe care nu le stiam...de ex, in nordul Italiei nu se folosesc spaghete pt sosul bolognez, se folosesc doar paste..in sud se folosesc spaghetele...mai au un sos bolognez, cu ton in loc de carne.

Acum 2 seri a fost in Viena, am aflat ca sarmalele sunt o specialitate acolo (se fac la fel ca la ale noastre, in plus mai pun morcov)..iar snitzelul vienez este "furat" de la italieni  [:D]

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 04 ianuarie 2017 - 10:38 .


#26
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 10:39

Sanatate multa bolnaviorilor, sa va refaceti repede.



#27
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 11:02

Hello si de la noi. De doua zile facem triaj in chestiile lasate la socrella- am aruncat 700 (B zice ca mai mult de 1000) de cd-uri si dvd-uri - majoritatea filme si jocuri atat de vechi ca nu mai rulau bine. Am facut super mult loc. Si am gasit o solutie ptr dvd-urile noastre de acasa din Uk, o sa va arat dupa ce o pun in practica.

 

in rest, ne-am vazut cu prieteni, B a ajuns si la dentist, am petrecut frumos cu oameni dragi si apuc (azi!) sa pun ultimele felicitari de an nou la posta. Ce sa zic, mai bine mai tarziu, ca tare nu am fost organizata anul trecut!

 

Si ceva funny- ne place mult melodia asta, mai ales ptr mesajul pe care il transmite (v-am mai batut la cap cu ea) si Patricia o tot canta. Aseara si Julia canta prin casa 'oh, oh, oh, tai' :)))

 

 



#28
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 11:06

La noi e furtuna de zăpada, vapoarele sunt anulate, zborurile la fel. Am ajuns cu greu acasa aseară și azi dimineața la job. W a fost tare încântat de vreme și zăpada, era ca un copil scos la joaca. Eu nu mai știam cum sa ma acopăr pe fata de vânt și zăpada...acum doi ani ii consideram nebuni pe cei care aveau câini, ca sa fie nevoiți sa iasă pe așa vreme :). S-a schimbat perspectiva :). 

 

Spor la treburi! 



#29
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 11:38

Ioana, si mie imi place cantecul (si fetelor, bineinteles). Oricine poate deveni orice :)

Am vazut si filmul, tare mult ne-a placut!



#30
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 04 ianuarie 2017 - 12:34

Salutari si de la noi [hia]!

 

Ioana, si noua ne place melodia...si cea cu bicicleta... [:)] Wow...ce colectie impresionanta de cd-uri si dvd-uri...

 

Si la noi se anunta pentru saptamana viitoare temperaturi de -20 grade...o sa ni se lipeasca narile...si alte...locuri...Ma gandesc si la dragele mele matzucele, le-am facut cushcutza destul de calduroasa, le-am izolat-o in exterior cu polistiren de 10 cm si in interior cu 5 cm [pis].




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -