Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

La multi ani pinguini!


744 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 17:34

Sa aveti un an excelent!



#2
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 18:38

La mulți ani și de la mine la subiect nou! La mulți ani și de sf. Vasile, că n-am urat ieri!

 

R. al meu a venit vineri în Constanța și a plecat înapoi la București duminică. Tatăl lui e total necooperant, nu vrea să se miște și nu știm ce soluție să adoptăm :(. Am sunat la mai multe clinici / sanatorii de recuperare și nu îi pot face proceduri dacă el nu se mișcă puțin :(.

 

Noi am făcut Revelionul la un resto lângă noi, a fost mâncare bună și am dansat (ne-a remarcat o doamnă și ne-a felicitat, și nu e prima oară când ni se întâmplă să fim felicitați :), deși suntem la nivel de amatori, n-am luat cursuri de dans).

 

Rox, cum a ieșit gâsca?

 

Ella, faină mini-vacanță ați avut!

 

LauraNico, cum mai e feciorul? I-a trecut febra?

 

Miha, ce tur de forță! Eu nu știu dacă rezistam să mă duc la muncă după doar o oră jumătate de dormit. Nu ne-ai spus cum a ieșit doboșul după rețeta soacrei, dacă a avut succes :).

 

Serialbastre, nu știu ce sfat să-ți dau cu uscătorul, sper să găsiți varianta câștigătoare.

 

Michelle, deci ai început anul bătându-i pe băieți la remmy? Will se mai supără când ia bătaie?

 

Dark, ce fain că bunicul a făcut baby sitting și v-ați putut duce la film.

 

Viviana, cum a fost revelionul pe terenul vostru?

 

Anja, mai ești gripată? Cum a fost revelionul în jacuzzi?

 

Pe Mianna trebuie să o întrebăm cum a fost revelionul folk :).

 

Familia Rufus pe unde umblă? Am înțeles că au fost la întâlnire, dar pe aici n-au mai dat.

 

Mi-e dor și de Strumfi, oare ea cum mai e? Știe cineva ceva de ea?

 

Fleur, n-am apucat să te felicit pentru rezultatele bune de la dermato, bine că nu a fost nimic cu alunița.

 

Silvi, voi ați fost la munte? Știu că ziceai că vreți să mergeți (sau mă lasă pe mine memoria care e și așa tare scurtă).

 

Mariana n-a mai intrat de ceva timp. Oare ce mai face?

 

Rall, cuțu tău se sperie de artificii și pocnitori?

 

Mickyyy, Monica, voi cum ați petrecut?

 

Sigur am mai uitat pe cineva (deh, neuronul), drept pentru care îmi cer scuze anticipat.

 

Cam atât de pe frontul de est. Predau legătura.



#3
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 18:48

La multi ani!

 

Ca sa vedeti ce ma preocupa pe mine.. aseara am visat ca trebuia sa ma marit cu un tip si in ultima ora mi-am dat seama ca eu de fapt nu-l cunosc atat de bine si n-am apucat sa discutam toate chestiile importante. Si, punctul culminant, si care m-a facut sa anulez intreaga nunta - daca cumva e importiva persoanelor gay!? [:-)))] Si m-am trezit la asa gand... panicard [alcool] [:-)))]

 

Am inceput anul cu achizitia unui aparat foto nou, maine il primesc, asa ca sunt excited [:)]

 

Kari, am primit felicitarea de la tine, multumesc mult. Sper ca sunteti bine [pup]

 

Din pacate putin inainte de Craciun a murit mama celei mai bune prietene (in mod subit, in ziua aia trebuia sa plece de acasa cu trenul spre ea, in alt oras.. si in loc sa o sune sa ii spuna ca s-a suit in tren, prietena mea a primit telefon de pe numarul mamei si un politist i-a spus ca au gasit-o moarta in casa scarii... :( Ne-am ocupat impreuna de toate (ea nu mai are nici o alta ruda), am avut destule experiente spre horror cu personaje gen groparul sau nenea de la morga.. dar au trecut.) Sper sa se linisteasca si ea in curand...



#4
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 18:53

Mi-e dor și de Strumfi, oare ea cum mai e? Știe cineva ceva de ea?


Rall, cuțu tău se sperie de artificii și pocnitori?

 

E bine, isi cauta si ea un aparat foto nou, am discutat recent [:)]

 

Cutzu meu e TERORIZAT de artificii (ca mai toti, din cate am vazut, saracutii).
Am facut o data greseala sa il iau la un spectacol (in aer liber), cand au inceput artificiile se facuse una cu pamantul, schelalaia si tremura din toate incheieturile. Si se tot invartea, sa fie cu spatele la artificii [:)]

 

In perioada asta, cand il scot noaptea la cate un pipi-mic, merge repede-repede si se uita in toate directiile, sa nu fie cumva vreo petarda. Isi face treaba si apoi vrea rapid inapoi in casa (fata de alte dati cand ar sta afara la plimbare nelimitat) [:)]

 

Tatal prietenului tau are un caracter nativ atat de potrivnic.. sau sunt si modificari date de vreo boala / varsta? Imi pare rau ca nu gasiti o solutie buna :(



#5
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 19:05

Rall, ce poveste cu mama prietenei... of, Doamne. Condoleanțe!

 

Referitor la întrebarea ta, ambele răspunsuri sunt valabile. E și o fire mai dificilă, dar acum s-au suprapus și alte boli pre-existente, boala curentă și vârsta :(. Și probabil că îi e frică că o să cadă din nou :(.

 

Edit: mulțumesc de informațiile referitoare la Strumf :).


Editat de danielag, 02 ianuarie 2017 - 19:06 .


#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 20:13

La multi ani, la multi ani! Multa fericire in noul an va doresc. Noul an sa fie primul din cei mai frumosi ani pe care ii veti avea  de aici incolo.

 

A fost frumos, Revelioonul pe terenul nostru. L-am spalat cu ceva sampanie la 12 noaptea, am vazut artificii si multe, multe lampioane.

 

Ne-au tinut prietenii nostri in puf si nu am facut nimic.

Boala si-a continuat nestingherita parcursul cu dureri de cap crancene si ceva stare de voma. Barem nu am avut febra.

 

Acum vreo 2 ore am ajuns acasa. Aici toate bune si frumoase parca nici nu ar fi fost musafiri si revelion de studentei.



#7
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 20:38

La Multi Ani! Un an minunat sa aveti - voi si cei dragi voua!

 

La Multi Ani si sarbatoritilor de ieri, n-am apucat sa scriu nimic (nu c-as fi facut ceva anume, doar am lenevit).

 

revelionul meu a fost tare fain. da, am fost la folk, unde una din trupele care canta era alcatuita din prietenii mei (prieteni la propriu, adica am mers si in excursii impreuna, iesim impreuna la aniversari etc). nu le spusesem ca merg, asa ca au fost surprinsi cand m-au vazut acolo [:)]  am stat cu ei la masa, am ras, am povestit... organizarea, din partea clubului, a avut si minusuri (de exemplu erau doua sali: una in care se desfasura revelionul si cantarea, si una langa ea; ambele au cate un bar. ei bine, in sala cu revelionul - si cu mancare si bautura incluse in pret - nu era cafea, se lua pe bani de la celalalt bar; la barul nostru s-a terminat romul - la celalalt bar era, fireste, cu bani. iar muzica n-a fost pe gustul tuturor - nu ma refer la folk, ci la muzica de dans; asta e clubul rockerilor, care, fireste, se asteptau la rock. ei bine, a fost fox si dance [:-)))]  ).

 

cand s-a terminat folkul am plecat la niste prieteni, unde am stat pana dimineata.

 

ieri am lancezit, n-am fost in stare de nimic, de parca n-am mai pierdut o noapte in viata mea [:)]  azi vad ca-s mai ok.

 

de maine lucrez (de acasa).



#8
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 21:37

Seara buna de la job, cum v-am obișnuit :). 

Aici nu e liber in 2 ian, Pt ca e liber in 5 :). Si in 6 desigur. 7 nu cred, dar eu voi fi liberă, săptămâna asta va fi scurta. Dar Pt ca am lucrat duminica, sunt 6 zile de fapt. 

 

Daniela, dobosul a ieșit bun, apreciat, dar nu e cum știu eu dobosul. Data viitoare îl fac pe "al meu" :). 

Sa știi ca nici eu nu am crezut ca voi rezista...dar am rezistat. Am ajuns acasă ieri și m-am culcat o ora, apoi am stat la tv. Am dormit pana la 10 azi dimineața. Și dormisem pana la 10.30 sâmbătă :). 

 

Silvia și-a vopsit parul cu henna, cu aprobarea mea. I-a ieșit un roscat așa frumos! Ea are parul mai închis ca al meu. E doar o nuanță, strălucește roșcat.

Ea a fost tare ocupată cu caii, a primit încă in cal sa călărească și îl vrea acum pe acela :).

 

Rall ce aparat Primești? 

 

Noi am stat acasă revelionul asta tocmai sa vedem cum se comporta W cu artificiile. Anul trecut noi eram in Africa de Sud și el la pensionat. Aici au început cu petarde pe la 21-22, când și când. Apoi la 12 fără cinci și pana la 12 și vreo 15-20, au fost multe, plus artificii, dar numai private, ca stam intr-o zona de case. A lătrat, mult, dar nu părea speriat. Morgan s-a băgat sub scări dar n-a mai dispărut ca in alți ani. Atunci pleca pe la 9 dimineața și apărea pe la 2-3 noaptea. Acum dacă au fost așa putine, a stat pe lângă casa. Și 12 noaptea l-a prins in casa, ca niciodată :). 

 

Fug la analize, seara faina! 



#9
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 02 ianuarie 2017 - 23:43

Rall ce aparat Primești?

 

Un body Canon 70D. Am participat la un concurs foto unde am castigat un premiu.. si jumatate de premiu (adica un laptop) l-am schimbat pe aparatul asta foto (e inca in garantie 1 an, dar nu e nou) [:)]



#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 ianuarie 2017 - 00:42

Un body Canon 70D. Am participat la un concurs foto unde am castigat un premiu.. si jumatate de premiu (adica un laptop) l-am schimbat pe aparatul asta foto (e inca in garantie 1 an, dar nu e nou) [:)]

 

Bravo, felicitări! La așa un aparat eu numai visez :). Chiar și folosit e scump. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -