Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2016 - momente si sentimente

timp amintiri 2016 viata

18 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 30 decembrie 2016 - 21:33

dragilor va invit sa calatorim in galaxia momentelor 2016.

 

Am vazut azi cum copilul meu si-a facut un fel de  bestmoments2016 - video si m-am gandit ca e frumos ca tinerii au timp sa se uite in spate-  la ceea ce a insemnat anul pentru ei. 

 

Apoi m-am gandit ca iar suntem la final de an - anii trec asa de repede - azi e ianuarie, maine e iulie si poimanine e Craciunul. E o cursa ... a timpului.

 

Si cred ca momentele care au marcat anul 2016 merita re-gandite pentru ca fac parte din viata noastra. Viata noastra atat de grabita, ce curge de la luna la luna, de la duminica la duminica.

 

Anul curge oricum cu momente si sentimente... depinde doar de noi sa le oprim pentru inca o clipa in imaginile de sug pleopele noastre,,,,

 

ce v-a ramas in minte? Ce inseamna 2016 pentru voi? Nu ocoliti aceasta intrebare de oprire a timpului...



#2
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 30 decembrie 2016 - 22:12

Aaa... Hmm .... Pentru mine 2016 e cu totul. Mi-a rămas fiecare secundă înăuntru, că toți anii până acum, cum sa explic, fiecare zi mi-a rămas în suflet, în minte, în oase, și la propriu și la figurat. Momente anume nu-mi amintesc, probabil că nu au fost ieșite din comun. Chiar o sugestie bună, m-am gândit și îmi vin in cap cuvinte din discuțiile cu prietenii, mirosuri, senzații de bucurie, senzații de tristețe..... Învălmășeală ... 



#3
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 00:12

pt mine-cel mai urat an din toti pe care ii am si-au trecut prin mine si pe langa.anul cu cea mai mare durere si suferinta care m-a facut sa simt cum totul moare,cum aerul nu mai e indeajuns,cum se poate muri ramanand in viata...as putea sa continuu asa randuri intregi,dar astept sa treaca.si sper ca vor urma clipe linistite.atat imi doresc.sa-mi gasesc linistea pierduta in 2016...



#4
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 00:29

Desi un an aparent bun a fost un an in care nu am fost OK cu mine. 

Dar ii multumesc din suflet lui Dumnezeu ca ai mei sunt sanatosi si pana la urma asta e cea mai mare multumire a mea!

 



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 11:43

Eu as putea numi 2016 - anul miscarii. Asta mi-a oferit multe doze de adrenalina si energie pentru care ii sunt recunoscatoare.



#6
ankutzy

ankutzy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 11:48

Acum 2 zile vorbeam cu sotul meu despre asta. Ce am realizat noi anul acesta? A fost un an bun, un an rău? Sotul meu a spus ca am realizat din nou o minune, un bebelus. Atunci mi-am dat seama ca orice am vrea să facem, sa cladim, sa construim, sa realizam, nu se compara cu viata unul bebeluș. Am dat o părticică din noi si am creat un univers de satisfactie, de zâmbete, un om in tot întelesul cuvântului. Este cea mai mare realizare a noastra in acest an, cel mai divin lucru ce se putea întâmplă. Toți suntem sănătosi, fericiți si pentru anul ce vine vom mai depune care o cărămidă sa cladim viitorul copiilor nostri. O cărămidă plina de învățăminte, de dragoste, de respect si de  sinceritate sa le fie de folos acestor minuni ale lumii . 



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 13:48

2016 va ramane probabil unul dintre cei mai duri ani din viata mea. Nu m-a doborat insa m-a marcat si m-a schimbat definitiv si profund. 

Va doresc tuturor numai bine!



#8
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 16:28

2016 a fost un an cu bune si cu mai putin bune. Am reglat niste probleme financiare care ma macinau de ceva timp, mai am mult de munca la asta dar anul asta am luat taurul de coarne cum s ar zice.

#9
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 17:47

Un an greu si foarte urat.....extrem de greu...care m-a tulburat ft tare si mi-a sucit viata la 180 grade impotriva vointei mele. M-a ingenunchiat de multe ori, destul de dur si violent insa m-am ridicat si am continuat. Un an in care m-a obosit! Singurul lucru bun este ca eu si copilul suntem sanatosi!



#10
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 31 decembrie 2016 - 18:14

In 2016 copilul meu m-a depasit in inaltime  [bib] . Impresionant cand ma gandesc ca prima data cand l-am tinut in brate avea 54 cm!  


Editat de Cristina_C, 31 decembrie 2016 - 18:15 .




Etichetat si cu timp, amintiri, 2016, viata

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -