Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Irish coffee pentru cine pofteste!


972 raspunsuri la acest subiect

#11
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:09

Am scris raspuns si s-a pierdut. ziceam sa transformi fractiile in nr cu zecimale si apoi sa faci calea lunga. Cat timp ii ajunge un l de benzina si apoi inmultesti cu 3.5


Editat de Aqai, 22 decembrie 2016 - 18:10 .


#12
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:15

Mood rings nu sunt doar in forma de verigheta. Vin in multe forme. Isi schimba culoarwa in functie de caldura, cred



#13
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:19

Buflea, da si la noi tot 5 episoade si e in derulare! Mama ei de treaba!!! Da, mi-a placut mult serialul si cel mai mult mi-a placut de Helen, ca personaj, dar ca actor Dominic West mi=a placut tare mult, mi=e imi placea si inainte.

 

Shameless nu am vazut. E cumva englezesc, ca eu nu gust seriale englezesti decit daca sint de epoca, altfel nu imi plac.

 

Reteta usoara de saratele iti dau eu: te duci la magazin si in raftul cu snacks gasesti ceea ce se cheama Twists, poppy seed twists, Gruyere cheese twists, si alte twists, care mai de care mai apetisante!!! Voila!cade8dfb772502de282b9df1e0bde077.jpg

 

 

Despre regula de 3 simpla asa a fost si la noi. Dar al meu a refuzat categoric sa o invete si cum spuneai alternativa nu este. Tot asa si al meu calcula in cap, iar apoi incepea sa ghiceasca operatiile, daca nu era inmultire, era impartire. Cosmar curat. Ce ma bucur ca al meu a terminat cu matematica. Rabdare si tutun, asta e singurul sfat pe care il am in ce priveste matematica.


Editat de Letitia1, 22 decembrie 2016 - 18:21 .


#14
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:38

Ant mi-au placut si bluza si fust, dar nu stiu cum vin impreuna.

 

Aqai, deci ce a adus sotul? Ca si eu zic ca e un salam si ca si Ant, fac si eu sluj cind vad asa ceva.  [pofticios]



#15
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:56

Am scris raspuns si s-a pierdut. ziceam sa transformi fractiile in nr cu zecimale si apoi sa faci calea lunga. Cat timp ii ajunge un l de benzina si apoi inmultesti cu 3.5

 

Da, ai dreptate ...doar ca nu pot transforma fractiile in zecimale, pentru ca problema asta e data la inmultirea si impartirea fractiilor.

 

Sa vedem ce face azi la test ...desi pentru mine nu conetaza nota, conteaza sa fi inteles metodologia ...si sincer, am dubii ca a inteles-o.



#16
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 19:01

Buflea, da si la noi tot 5 episoade si e in derulare! Mama ei de treaba!!! Da, mi-a placut mult serialul si cel mai mult mi-a placut de Helen, ca personaj, dar ca actor Dominic West mi=a placut tare mult, mi=e imi placea si inainte.

 

Shameless nu am vazut. E cumva englezesc, ca eu nu gust seriale englezesti decit daca sint de epoca, altfel nu imi plac.

 

Reteta usoara de saratele iti dau eu: te duci la magazin si in raftul cu snacks gasesti ceea ce se cheama Twists, poppy seed twists, Gruyere cheese twists, si alte twists, care mai de care mai apetisante!!! Voila!attachicon.gifcade8dfb772502de282b9df1e0bde077.jpg

 

 

Despre regula de 3 simpla asa a fost si la noi. Dar al meu a refuzat categoric sa o invete si cum spuneai alternativa nu este. Tot asa si al meu calcula in cap, iar apoi incepea sa ghiceasca operatiile, daca nu era inmultire, era impartire. Cosmar curat. Ce ma bucur ca al meu a terminat cu matematica. Rabdare si tutun, asta e singurul sfat pe care il am in ce priveste matematica.

 

Eu nu am auzit de Dominic West pana acum dar si mie imi place de el ...e potrivit perfect pentru rolul asta, adica asa un baiat bun care vrea mai mult de la viata, vrea ceea ce au si ticalosii, dar printr-o procedura cinstita. Concluzia serialului este ca o cale cinstita nu este intotdeauna cea mai fericita solutie, poate zdruncina nu numai viata ta, dar si a multora din jur. Deci ori te multumesti cu ce ai si mai ales apreciezi ce ai, ori obtii mai mult, dar pe cai necinstite.

 

Nu stiu ce e cu acest Shamless, doar ca ma izbesc de el mereu pe Showtime, si vad ca e pe la Season 7.

 

Deci nu mi-e clar cu regula asta de 3 simpla ...daca nu o invata acum si raman asa in bajbaiala, ce fac mai tarziu, cand trebuie sa o aplice ? Cum se descurca la numere mari ...ca pe incercate merge la numere mici, dar la numere mari ? Sau nu se mai intalnesc cu ea decat acum in clasa a 6 a ?

Eu de ex o folosesc si acum, cand fac transformari de valute ...



#17
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 19:10

Ant mi-au placut si bluza si fust, dar nu stiu cum vin impreuna. Aqai, deci ce a adus sotul? Ca si eu zic ca e un salam si ca si Ant, fac si eu sluj cind vad asa ceva. [pofticios]

 

un salam gigantic de la nu-s ce macelarie faimoasa ... i l-a adus un coleg de munca :)



#18
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 19:13

Eu nu am auzit de Dominic West pana acum dar si mie imi place de el ...e potrivit perfect pentru rolul asta, adica asa un baiat bun care vrea mai mult de la viata, vrea ceea ce au si ticalosii, dar printr-o procedura cinstita. Concluzia serialului este ca o cale cinstita nu este intotdeauna cea mai fericita solutie, poate zdruncina nu numai viata ta, dar si a multora din jur. Deci ori te multumesti cu ce ai si mai ales apreciezi ce ai, ori obtii mai mult, dar pe cai necinstite. Nu stiu ce e cu acest Shamless, doar ca ma izbesc de el mereu pe Showtime, si vad ca e pe la Season 7. Deci nu mi-e clar cu regula asta de 3 simpla ...daca nu o invata acum si raman asa in bajbaiala, ce fac mai tarziu, cand trebuie sa o aplice ? Cum se descurca la numere mari ...ca pe incercate merge la numere mici, dar la numere mari ? Sau nu se mai intalnesc cu ea decat acum in clasa a 6 a ? Eu de ex o folosesc si acum, cand fac transformari de valute ...

 

 

buflea, dar de ce nu il inveti intai regula de trei simple atunci cu numere intregi. Pana pricepe regula.

 

apoi poti sa inlocuiesti numerele intregi cu fractii, cu ce vrei tu.

 

 



#19
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 19:13

Eu nu am auzit de Dominic West pana acum dar si mie imi place de el ...e potrivit perfect pentru rolul asta, adica asa un baiat bun care vrea mai mult de la viata, vrea ceea ce au si ticalosii, dar printr-o procedura cinstita. Concluzia serialului este ca o cale cinstita nu este intotdeauna cea mai fericita solutie, poate zdruncina nu numai viata ta, dar si a multora din jur. Deci ori te multumesti cu ce ai si mai ales apreciezi ce ai, ori obtii mai mult, dar pe cai necinstite. Nu stiu ce e cu acest Shamless, doar ca ma izbesc de el mereu pe Showtime, si vad ca e pe la Season 7. Deci nu mi-e clar cu regula asta de 3 simpla ...daca nu o invata acum si raman asa in bajbaiala, ce fac mai tarziu, cand trebuie sa o aplice ? Cum se descurca la numere mari ...ca pe incercate merge la numere mici, dar la numere mari ? Sau nu se mai intalnesc cu ea decat acum in clasa a 6 a ? Eu de ex o folosesc si acum, cand fac transformari de valute ...

 

 

buflea, dar de ce nu il inveti intai regula de trei simple atunci cu numere intregi. Pana pricepe regula.

 

apoi poti sa inlocuiesti numerele intregi cu fractii, cu ce vrei tu.

 

 



#20
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 19:15

Aqai, noi cu dresajul stam prost ca nu sintem preseverenti. Avem noroc ca-i ciine bun si cuminte. Valeu...ala este un SALAM????? Asa stau si eu la salam sa stii!!!! I don't blame Berry! Cu privire la zapada, cind Ransom a dat ochii cu zapada la noi in curte a fost foarte circumspect...apoi s-a tavalit cu sirg prin toata curtea si ulterior cu blana uda pe canapele! Buna treaba.

 

hi hi :) si se baga si cu botul in zapada?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -