Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Irish coffee pentru cine pofteste!


972 raspunsuri la acest subiect

#1
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 16:45

Va poftesc la un irish coffee pentru ierni friguroase. Ador un irish coffee cind merg la ski si intru infrigurata in cabana!

Miniaturi atasate

  • Coffee.jpg

Editat de antmil, 22 decembrie 2016 - 16:50 .


#2
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 16:51

Multumim mult! Stiam ca o sa gasesti un titlu fain.

 

Poti inchide tu capitolul, cind il deschizi il poti si inchide. 



#3
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 16:55

Aha...m-am prins cum e cu inchiderea subectului.

 

Eu azi am iar lunch la servici...la ora 2:00. Sper sa nu il apuce harnicia pe sef si sa vrea sa ma intorc la birou ca ma enervez!

 

Diseara avem concertul lui A...abia astept sa merg sa ii ascult cum cinta. 

 

Trebuie sa imi re-aranjez niste programari la medic pentru ca mi s-a ivit o calatorie la Miami (cu serviciul) fix in aceasi perioada...doar mie mi se intimpla chestia asta. Cum imi fac programare (cu 3 luni inainte), cum fix exact in ziua aia mi se iveste altceva; nu conteaza ca am calendarul gol cu o saptamina inainte si una dupa. 



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 16:56

Va poftesc la un irish coffee pentru ierni friguroase. Ador un irish coffee cind merg la ski si intru infrigurata in cabana!

Ca sa inchisi topicul, te duci cu mouse-ul pe Topic Moderation (sub titlu), si apare lock. Apasa pe lock si il inchizi. Numai tu o poti face, caci tu l=ai deschis. Sau un moderator.



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 17:04

Aqai chiar vroiam sa o mentionez pe JG si cu ea ma potrivesc perfect la gusturi in ce priveste serialele. 

 

Am vazut aseara un episod din Billions si nu m-a captat. Renunt ca n-am rabdare din pacate. Timp sa am,  ca seriale sint destule.

 

Mai si ani de zile m-am ferit de ele, ca stiam ca am o personalitate addictive si o sa fiu nelipsita!!!! Si am avut dreptate! Cind imi plac, le inhalez pur si simplu! [batcap]  



#6
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 17:07

Nu v-am mai tinut la curent cu toaleta de nunta. Am hotarit ca nu vreau sa port nici un shrug sau sal asa ca returnez rochia cu flori. Vreau sa ma simt si eleganta dar si comoda (stiu, stiu...nu se poate). Am o noua combinatie:

 

Am intrat in Anthropologie pentru un cadou nepoatei mele (eu ADOR acest magazin...il ador pur si simplu) si mi s-au lipit minutele de aceasta fusta. Apoi pe Esty am gasit o bluza vintage (anii '50) si am inhatat-o.Fusta este lucrata absolut impecabil...are stelele si luna brodate in margelute fine de tot care sclipesc pe sub tulle. In persoana, este fermecatoare. 

 

 

Miniaturi atasate

  • Blouse.JPG
  • Skirt.JPG


#7
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 17:26

Antmil, this is awesome!!! Daca ai sti unde stai, ti le-as fura din dulap.

 

maaama, dar ce mai calatoresti tu! Foarte tare!

 

Vroiam sa te intreb cum mai merge Ransom cu dresajul... de cand a dat zapada, Berry a luat-o razna de tot, numai ar alega si s-ar tavali, e innebunita dupa zapada. Si nici gand de frig. Are atata blana si cu atata generozitate si-o imprastie prin casa! Ai-ai ai.

 

am vrut musai sa va arat ceva. Husbandul a adis oeri ceva acasa care a tra nspus-o pr Berry direct in taramul dorintelor.

 

behold. Berry in wonderland


Editat de Aqai, 22 decembrie 2016 - 20:01 .


#8
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 17:51

Aqai, noi cu dresajul stam prost ca nu sintem preseverenti. Avem noroc ca-i ciine bun si cuminte.

 

Valeu...ala este un SALAM????? Asa stau si eu la salam sa stii!!!! I don't blame Berry!

 

Cu privire la zapada, cind Ransom a dat ochii cu zapada la noi in curte a fost foarte circumspect...apoi s-a tavalit cu sirg prin toata curtea si ulterior cu blana uda pe canapele! Buna treaba. 



#9
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 17:56

Buna de dimineata si de la mine,

 

Letitia …The Affair Sezonul 3 are pana acum doar 5 episoade si este in derulare …deci daca vrei sa vezi tot sezonul cap-coada trebuie sa astepti. Inteleg ca ti-a placut, da ? De cine ti-a placut cel mai mult ? Mie de Hellen …
Auzi, dar Shameless ai vazut ? Vroiam o parere despre serialul asta … este tot asa, in derulare pe Showtime si nu stiu cum se face, ca tot ma lovesc de el.

 

Aqai, cum sunt mood ring astea ? M-am uitat pe net si arata ca niste verighete ? Isi schimba culoarea ?

 

Vreau si eu o reteta de saratele … dar una care sa s efaca usor si mai ales fara drojdie, ca ma enerveaza chestia aia ca trebuie sa astept sa creasca.

 

Lea, ce dragut ca plecati la ski … si eu o sa ma duc cu copiii , dar culmea, nu prea vor … e primul an din ultimii 7 ani cand ii aud pe amandoi ca nu prea vor la ski.

 

Ant, vaaaai ce imi place bluza aia …bluza ai comandat-o ? Mi-as lua si eu, e lucioasa rau ????

 

Eu ieri nu am avut deloc o zi buna …am ajuns acasa si i-am cerut lui Alex toate temele la verificat. La matematica fac impartiri si inmultiri cu fractii in probleme de pus in ecuatie …varza este, absolut varza. Si totul se trage de la amarata asta de regula de 3 simpla, care in tara asta nu se invata dar nici nimic nu se invata in locul ei.

 

Facuse Alex probleme alea asa dupa miros …unele erau bine, mai ales alea cu inmultiri, dar la unele ... [smulgpar]  habar nu avea cand se inmulteau fractiile alea si cand se imparteau. Adica el stie sa inmulteasca si sa imparta fractii dar rezolva problema asa pe incercatelea ...

Cand mi-am dat seama ca le bajbie, m-am apucat sa caut pe net niste explicatii, zic sa ii explic ca in America … iar varza [fri] . Nu am gasit nimic din care EU sa inteleg ceva. O alta regula care sa se aplice la toate problemele si din care sa reiasa cand se inmultesc si cand se impart fractiile alea.

Asa ca, in disperare, m-am apucat sa ii spun regula de 3 simpla …eh, dar ce bine ar fi daca Alex ar fi receptiv. Dar el are impresia ca le stie pe toate, ca le intelege pe toate, ca este un Math Guru, calculeaza in cap jumatete de problema si scoate niste fractii care m-au confuzat pur si simplu …ce sa va spun, am tinut-o intr-o cearta toata seara.

Pentru ca e rezistent, nici nu mi-am dat seama daca a inteles …asa ca l-am pus sa faca 15 probleme aditionale, in care nici nu i-am cerut rezultatul final, doar i-am spus ca vreau sa vad cum aplica regula de 3 simpla. Mamaaaaa, dar ce plansete, dar ce vaiete …ca el nu poate face 15 probleme …el face numai 5. Si a inceput negocierea – ca daca face 5 fara greseala, atunci nu mai face, ca el stie, ca o sa-mi arate el mie ca ia 105% la testul de azi, ca stie asa de bine ca o sa faca si bonus question, ca daca nu ia 105% sa ii fac ce vreau eu …pai bine mai copilule, de ce sa iti fac ceva DUPA ce gresesti, eu vreau sa te ajut sa nu gresesti.
Epuizant, absolut epuizant este copilul asta … am o stare atat de proasta, nu stiu ce ma fac cu el mai tarziu.

Barbatul in timpul asta era sus la computer, cu castile pe urechi, ca nu cumva sa ne auda …atata sustinere am de la el !!! [fri]

 

Azi de dimineata am sunat-o pe mama sa o intreb cum se explica regula de 3 simpla si daca mai exista vreo metoda logica in afara de asta … apoi am rugat-o ca toata vara sa faca probleme de pus in ecuatii cu fractii si regula de 3 simpla. A zis mama ca le pregateste ea teste peste teste …draga de mama, daca ar fi ea aici cu mine, jar ar manca Alex asta.

 

Ca sa exemplific, iata problemele la care se balbaia Alex:

 

O masina consuma ¼ litri benzina in 2 ½ ore de mers.
Cate ore merge daca consuma 3 1/2 litri benzina.

 

Imi explica si mie cineva daca aceasta problema se face si altfel decat cu regula de 3 simpla ? Ca eu nu stiu altfel …



#10
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 22 decembrie 2016 - 18:04

LA matematica nu ma bag....imi aduc aminte si eu cu nenorocita asta de regula de 3 simpla care a fost refuzata cu sirg si de ai mei cum ca asta e matematica romaneasca. Nu ma bag, nu ma amestec!

 

Bluza e unicat...am comandat-o de pe Esty. Sper sa imi vina (m-am masurat eu asa cu centimentrul dar sa vedem cind o primesc)! Nu dau cealalta rochie inapoi pina nu imi vine bluza asta. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -