Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


582 raspunsuri la acest subiect

#11
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:13

Buna,fetelor!

 

 Va mai citesc si eu,dar mai greu cu postatul..Profit ca muschetarii dorm si va invit la o bucatica de tort ...(am avut petrecerea de 1 anisor)

 

E o perioada din an in care acum ma simt atat de implinita si binecuvantata...o perioada din an pe care multi ani nu o doream,am urat-o pt.ca toate sentimentele izvorate din neputinta de-a avea un copil erau mult amplificate..Sunt cu gandul alaturi de fetele care inca lupta,va doresc sa va dea Dzeu putere sa va impliniti acest vis,sa va bucurati alaturi de copilasii vostri de primi fulgi,de brad,de aceasta sarbatoare a Craciunului..



#12
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:18

Bombi ,crestere frumoasa bebelinei!..Cred ca traieste inca momente in care nu-ti vine sa crezi ca dupa atatia ani,atatea fiv-uri,totul e real,ca ti s-a intamplat si tie..

 

 



#13
bombi

bombi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:29

da, alia, ai dreptate, cum de stii? [;)]
nu o las din brate, am agatat restul in cui (si casa, si Craciun, si tot). Ma bat cu maica-mea cind pune mina pe ea (doar in gind, ca tare nu prea am curajul sa-i zic nimic)

#14
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:42

Stii ca-ti ziceam sa te obisnuiesti cu paranoia...ca e abia inceputul [flo2] ..Hai,ca dupa 4 luni ,e un pic mai usor..



#15
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 15:47

 Dea, [pup]

Sorina,imi amintesc ca erai,,disperaciunea"..Ma bucur ca e activa bebelina,sa mai stea un pic la caldurica..va tin pumni pentru o nastere de nota10.

Moon,te imbratisez!

Gabi..cum mai esti??Mai da si tu un semn..



#16
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 16:36

    Eh,lume veche dar cu aratare noua la fata...te salutam Alia.

    Chiar ii spuneam soatei ca sigur am gresit si printul nr2 a prins si Craciunul trecut...dar nu eram convinsa.El a confirmat ca am gresit...deci ce soata atenta am,ptiu pe el.

    La multi ani juniorului [s] ,sa fie sanatos si mami lui asemenea!

    Mie mi-a venit menstra,verific maine si LHul sa vedem cum se prezinta.Luna asta oricum nu fac nimic,as prinde transferul cand clinica nu lucra dar macar sa vad cum stau.Ori luna trecuta am prins o luna proasta ori se impute treaba.Si bine'nteles ca-mi voi stresa si dr cu un eco intre Craciun si Revelion...ca nu cumva sa-mi uite mutra.

    Bombi,sunt eu gura sparta...dar nici chiar asa sparta.Asteptam sa anunti pe forum sa pot scoate maimutoaiele la interval,iar daca nu o faceai te treceam la invingatoare la anul ce va urma(acolo putini se sinchisesc sa citeasca,doar fetele vechi mai fac asta)



#17
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 18:22

Sa creasca sanatosi si frumosi bebeii si la multi ani alia pentru aniversarea piticului!



#18
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 18:36

Maine ma duc la Filantropia pentru analiza dublu test, iar pe 26 dec sunt programata pentru morfo trim I. Am intrebat si la gravidute, dar intreb si aici.,..nu pot face morfologia cu acelasi dr care imi va monitoriza sarcina pana la nastere? Nu inteleg de ce m-au programat la medici diferiti...morfo la Simionescu, iar eco de monitorizare la dr Iancu.

Inca ceva.....dublul test nu se face in aceiasi zi cu morfologia? Mi-au comunicat ca maine sa recoltez si pe 26 dec sa ma duc la morfo. Am tot citit si peste tot am gasit aceiasi info si anume ca, morfo se face in aceiasi zi cu analiza de sange sau in max 24 de ore.

 

Referitor la medrol, il voi reduce treptat incepand de maine cand voi avea 10s. Prin urmare, maine voi lua doza de 8 mg, apoi din 2 in 2 zile pana in 11 s si la trei zile in sapt 12 cand il voi scoate din schema.

Agolutinul am inceput de ieri sa-l raresc, il fac la 2 zile cu toate ca dr Moise mi-a spus din sapt 6 ca nu mai este nevoie. Il mai fac timp de 2 sapt si il scot si p-asta.

Cehii mi-au spus sa opresc utrogestanul in 12s+0 (apropo de ce spunea Piersica parca, cu privire la "cand se considersa sapt 9" de ex.....cand sarcina "implineste" 9 sapt). Despre cyclo nu mi-au spus nimic, dar presupun ca tot in 12s, dar mai intreb dr cu care fac monitoirzarea.

Spor la pregatirile pe care le veti incepe saptamana viitoare!



#19
alia13

alia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 512 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 19:17

Dea,stie ,,soata "bine..dpn-ul era pe 14 ian,dar a fost grabit..Sper sa-ncepi si tu anul cu biineee..

 

Nikos,eu morfo de trim.1 le-am facut atat la dr.care-mi urmarea sarcina,cat si la un alt dr.cu specializare pe morfo-fetala(nu toti dr.au aceasta specializare).Pt.DT am recoltat in ziua cu eco(am facut cel clasic)..,dar sunt fete care au recoltat inainte si eco dupa....Sfanta ,din punctul meu de vedere e ecografia..rezultatele de lab.dupa cum stii sunt doar statistica..Bafta!

 

 



#20
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 18 decembrie 2016 - 19:51

Da Alia13, am citit ca reprezinta doar statistica si incerc sa ma relaxez si sa am incredere ca va fi bine.

Morfo voi face inclusiv la dr de la Well. ...la cat de stresata eram, m-am progromat inclusiv la Rahimidian de la Regina Maria dar cred ca o sa anulez programarea asta. O fi avand el ochiul format, experienta, etc...dar nu mi se pare ok sa faca totul in asa mare graba, de parca ar alerga cu rapidul.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -