Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Unde sunt zapezile de... pe ghetar?


502 raspunsuri la acest subiect

#11
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 23:24

Da, ca un brici e dispozitivul respectiv. Mie mi se așeza frizura extraordinar după o sesiune dintr-asta, dar după aceea mi se toceau vârfurile ceva de speriat și aveam de sus până jos numai ”antene” (părul fiind filat cu briciul, practic aveam o infinitate de lungimi și de la lama respectivă cam toate firele se despicau foarte inestetic după un timp). A durat foarte mult să-l recuperez după o sesiune dintr-asta, pentru că practic aveam foarte multe lungimi si vârfuri despicate și a trebuit să tai mult din el.

 

Eu și acum când merg la coafor îi spun coafezei că nu vreau să-l fileze prea tare, și în nici un caz cu briciul ăla.



#12
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 23:34

Noi avem cam 1 cm de zapada, suficienta pt snow angels si usoare bulgareli.

 

Sper sa tina asa cat mai mult.

 

Azi am gatit, am fost cu baiatul la activitati si ma simt foarte obosita as tot dormi

 

Zac in pat si ma uit la iUmor cu pisicul tolanit langa mine.



#13
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 23:44

Mie imi place tare mult cand e filat, din pacate nu toate coafezele fac asta si atunci nu imi place cum imi sta parul. Nu se aranjează la fel ca si cand e filat. 



#14
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 08:39

buna dimineata

luni.... dar e bine, mai am 9 zile de munca! si "scap" si de teze [:-)))]

am inceput saptamana "bine" uitând sa iau flori pentru o colega... noroc ca am sunat la u coleg care s-a dus el.

ieri a fost caldut si frumos, chiar am apucat sa mergem putin cu rolele si skate-ul... imi place iarna asa :)

cam atat de pe frontul de aici. saptamana buna sa aveti!



#15
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 08:50

Bună dimineața și de la mine!

 

N-am nimic frumos de raportat, mă uit la rezultatele parțiale de la alegeri și-mi vine să emigrez...



#16
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 09:02


 mă uit la rezultatele parțiale de la alegeri și-mi vine să emigrez...

 

recomand sa o iei spre estul

undepartat, ca vestul si-a cam dat cu sutul in zoaie.



#17
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 09:05

Iar am avut noapte scurta si agitata cu bebica. 



#18
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 09:12

Care parc, Sebastian? Acolo stiu ca-s concerte in fiecare weekend. Nu stau in zona, asa ca nu ajung prea des acolo...

 

Si eu la fel ca si tine, am votat anti-PSD, sa-i mai contrabalansez un pic, cam fara tragere de inima si convingere, in sensul ca nu m-a convins nimeni cu adevarat...

Ba chiar m-am tot gandit daca sa ma duc sau nu, pana la urma m-am dus, fara sa am o optiune clara, m-am decis la fata locului, dupa inspiratia de moment :))))

 

Te duci astazi (parca astazi era) la concertul folk de la Sala Palatului - Om bun? Tot faceau reclama la radio si automat mi-a zburat gandul catre tine  [:)]

 

afara e soaaaare si caaaald!

 

am iesit pana in parc sa ma intalnesc cu niste prieteni care-si adusesera copiii aici - ocazie ca care mi s-a confirmat ca am un parc tare fain in comparatie cu altele (de fapt in comparatie doar cu Moghioros, in care cica nu se intampla nimic)  [:)] aici sunt concerte in fiecare week-end, si v-am spus ca o sa am Cenaclul Flacara aici pe 23? da, stiu, v-am spus, da' va mai spun o data [:)]

 

apoi am fost si-am votat (recunosc ca singurul lucru care m-a urnit a fost sa incerc sa mai scad procentul PSD).

 

acum planiuesc sa merg pana in Carrefour Orhideea - nu de alta, da' acolo e un BRD deschis in week-end, si ar fi bine sa-mi achit rata pana nu ajung pe lista de rau platnici [:-)))]  am avut un program infirorator saptamana asta, si nici saptamana care urmeaza nu se anunta prea lejera.



#19
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:12

Nici la mine nu e deloc zapada, ba chiar am avut temperaturi de 12-14 grade. Ieri am umblat in tricou si mi-a fost bine [:)]

 

Sa-ti fie de bine tunsoarea, Mihaela! Si mie imi place tunsul-filat, chiar merg special la o coafeza care e specializata pe asta. Dureaza mult tunsul (1-2 ore) dar oricum merg rar asa ca e ok [:)]

 

Ioana, am citit intrebarea ta dar n-am apucat sa raspund in vechiul capitol. Noi suntem ok, da, ne-am mutat iar la oras de vreo luna. Mi-e muult mai usor cu masina acum, ca merg zilnic cu-cutzu in parc si il las acolo sa alerge in voie (versus anul trecut cand trebuia sa il tarai printre oameni 1-3km) [:)] Deci ma felicit pentru decizia luata, chiar daca e cam costisitoare (abia am dat vreo 500euro pe rotile de iarna si jante asa ca inca sufar [:D]) Cand ii auzeam pe altii ca investesc in masini obisnuiam sa(-mi) zic ca eu prefer sa fac lucruri mai interesante cu banii..  [clo] 

 

Ieri taica-mio visa ca se bate cu niste caini si atat de tare dadea din picioare incat a zburat din pat (pe jos) si si-a rupt (total) unghia mare de la picior [:-)))]



#20
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 10:13

E numai impresia mea ca 2016 a trecut foooarte repede? Adica parca acum era aprilie - mai si era lumea entuziasta de concediile ce urmeaza. Perioada urmatoare e un blur pentru mine [:D]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -