Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pune un zambet pe chipul unui copil de Craciun 2016

craciun campanie

28 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 09 decembrie 2016 - 13:39

craciun0desprecopii.jpg

 

dragilor, ca in fiecare an, noi toti de la Desprecopii ne dorim sa facem un mic bine. Sa aducem o raza de soare si un zambet pe chipul unor copii care au nevoie de a crede in minunile Craciunului. Si sunt atat de multe astfel de cazuri in Romania.

 

Acum, va putem anunta cu bucurie ca dupa 16 ani - avem o asociatie Asociatia Alianta Despre Copii 2000. 

 

Pentru prima actiune, Craciun 2016 - va propunem sa participati cu orice contributie in conturile asociatiei:

 

cont de RON

RO90BACX0000001394005000

UNICREDIT BANK

sucursala Iancului

Asociatia Alianta Despre Copii 2000
BUCURESTI

 

 

paypal: roxana.pavlicu@gmail.com

 

Ca si anul trecut, am sa o invit pe Blackcat4ever sa fie managerul acestei actiuni,

 

Regulile noastre sunt:

- cazurile sa fie aprobate de Blackcat4ever

- avem nevoie de toate chitantele si facturile pentru a le folosi in contabilizarea banilor asociatiei

- fiecare pesoana care primeste bani pentru a face cheltuieli in scopul acestei actiuni are datoria sa trimita un document semnat  - la finalul campaniei - in care va explica ce a realizat / cheltuieli / cu banii primiti. Cu poze pentru a prezenta donatorilor impactul acestei actiuni.

Noi vom publica pe site-ul asociaitiei - la care lucram - desprecopii.org toate actiunile acestei comunitati.

-daca aveti sugestii, va rog, le ascultam cu drag,

 

Noi vom prezenta la fiecare 3 zile situatia donatiilor pentru aceasta actiune. In acest moment, in contul asociatiei sunt 0,00 ron.

 

[dc]



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 11:53

- si desigur, cine doreste, poate dona in contul de paypal al roxaneiz. il caut si il pun aici.,



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 13:50

Va rog nu ocoliti acest topic.  [flo2]

 

Eu azi am fost foarte impresionata de acest caz cu acesti copii tare frumosi si necajiti.



#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.634 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 14:50

Eu am sa merg anul asta doar la gemenii Manuelei, cu ce o sa reusesc sa ma descurc singura. Mi se pare deja foarte tarziu sa ne mai organizam pt Craciun. Poate se va face o campanie pe termen lung, nu neaparat cu ocazia Craciunului, pt anumiti copii. 



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 15:13

Laura, cred ca un ajutor oferit nu trebuie sa fie neaparat in zilele de Craciun. Putem adice lumina pe ochii unor copii si dupa Craciun. oricum ar fi, e bine.  [flo2]



#6
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.634 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 15:49

Laura, cred ca un ajutor oferit nu trebuie sa fie neaparat in zilele de Craciun. Putem adice lumina pe ochii unor copii si dupa Craciun. oricum ar fi, e bine.  [flo2]

 

Binenteles.  [flo2]



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 12 decembrie 2016 - 16:13

Aveti din partea mea o donatie. Folositi-i cum considerati ca este mai bine. Succes! 



#8
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 14:21

Marius - multumim pentru gestul tau. Asteptam si alte donatii.

 

pentru Diaspora: am pus si datele de paypal pentru un transfer mai usor:

 

Pentru ca acolo unde exista dorinta de a face bine, se gaseste si vointa  [flo2]



#9
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 19:00

Ma simt datoare sa scriu si aici, am o lucrare unde sunt prezenta in permanenta. Adica non stop. Nu pot sa dau multe detalii despre ea, cert e ca a inceput pe 29 noiembrie si va dura pana pe 20 decembrie. Plec acasa doua-trei ore pe zi. Nu am acces la telefon. 

Nu am putut refuza sa merg la aceasta lucrare fiindca firma nu e intr-o situatie deloc buna si ma simt datoare sa incer ca fac tot ce pot ca sa ajut. La ce, nu stiu, pentru ca conducerea noua nu pare prea interesata sa mearga lucrurile inainte.

 

Dar am lucrusoare adunate tot anul, de la bebei la adulti, de la jucarii la calculatoare (am doua). 

 

Din pacate asta e situatia in care ma zbat acum, si cred ca o sa-mi fie imposibil sa fac ce am facut anul trecut. 

 

Ce pot sa fac este sa sortez (candva dupa 20 decembrie) lucrusoarele primite dupa noile dimensiuni ale copiilor. In afara de copii inscrisi anul trecut as vrea sa mai adaug doi fratiori. 

 

As aprecia daca as primi ajutor (e un fel eufemistic de a spune) cu noile lor masuri si dorinte, in mod cert nu am acces la calculator sau la telefon, deci as aprecia daca am putea comunica prin SMS (fetele au numarul meu de telefon), si va cer iertare pentru intarzierile de comunicare... Pot raspunde numai cand parasesc lucrarea...ceea ce se intampla pentru cateva ore pe zi...

 

Cred ca pot sa incerc sa fac o sortare a lucrusoarelor si sa le timit copiilor, dar sigur-sigur nu voi putea sa fiu o prezenta activa online. Si desigur, ar fi utila o claca cu mai multe fete dispuse sa ajute la sortare.

 

Nu va suparati pe mine, va rog, si asa ma gandesc numai la campania asta pe care am asteptat-o tot anul.... 



#10
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 15 decembrie 2016 - 12:34

black - multumesc pentru mesaj.  [flo2]

Uite eu propun sa oferim cadourile la inceput de ianurie. Eu cred ca nu-i bai ca ajutorul vine mai tarziu - si atunci e nevoie de zambete.

 

Insa, sa vedem ce banuti putem strage pana atunci si apoi vom vedea cum facem campania.

cu drag,   [flo2]





Etichetat si cu craciun, campanie

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -