Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


371 raspunsuri la acest subiect

#231
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 27 martie 2017 - 20:44

Eu muncesc ca nebuna. Baietii au fost o sapt la ski plus o zi in prater. Inainte de asta Matei a fost 10 zile bolnav si acasa... adenovirus nasol. Dupa 2 luni fara nici un stranut macar. Andra invata si e cam stresata momentan

Pup



#232
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 martie 2017 - 07:34

Neata!

Ce mai faceti? Cum sunteti?

Noi am terminat cu Aikido. Am avut o discutie cu David, asa ca intre oameni mari  [:)]  si l-am intrebat daca îi place si daca mai vrea sa mearga. Mi-a zis nu. Vrea altceva. Asa ca ieri l-am dus la inot. A fost super mega incantat. A intrat in apa fara probleme si s-au balacit o ora. Pe burta, pe spate. Bine, aveau si brâu si colac de spuma si pluta. Unul dintre antrenori a stat la inceput mai mult pe langa el. Mai multe emotii am avut eu  [batcap]

Ce noutati mai aveti?

Pupici, o zi faina!



#233
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 08:42

Corina sa stii ca Matei e mare fan inot. Azi il ducem de pilda a treia oara sapt asta. Merge de 2 ori de obicei, mai putin daca e bolnav. De la 4 luni jumate merge si acum inoata f bine, singurel. De la 3 ani nu am mai folosit baghete ajutatoare (nu am folosit deloc colac si aripioare asa ne-au educat instructorii) nici cu noi la mare nici la lectii. Deja anul trecut la aproape 4 ani statea in piscina de 4m adancime singur (cu noi pe faza, pe langa, dar nu in piscina). Avea o placa din aia mica la indemana pt cazul in care oboseste. 



#234
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 01 aprilie 2017 - 10:19

Hello.

Mare sportiv ai acolo Anamaria. F bine ca merge asa des la înot ca e extrem de sănătos.

Andrei merge de doua ori cu gradi. A trecut la avansati si zice ca face lungimi de bazin mare. Abia astept să mergem sa il vedem. Si el înoată fara nimic dar distante scurte. La ore de inot are un brâu si in mana ceva ca un binoclu care se numeste plutitor.

Va las ca iesim in parc cu bicicleta, trotineta, rolele si minge. Va fi o zi lunga.

weekend fain


Editat de norma36, 01 aprilie 2017 - 15:45 .


#235
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 08 aprilie 2017 - 07:45

Hello hello,

 

Scuze ca apar asa tarziu, v-am scris de 2x kilometri de mesaje Si prima data nu eram logata, a 2a data nu am apucat sa il trimit.

D e bine, sunt 4 saptamani de la procedura Si ptu ptu, nu a mai fost bolnav!!! Minune mare de tot! A avut muci, acum s-a cam ingrosat treaba la amandoi, cred ca au racit, dar E incomparabil mai bine.

 

Eu am redescoperit goblenul inceput acum 3 Ani sau mai bine Si iar sunt addicted. In fiecare seara dupa ce adorm copiii eu cos. Tare bine e , dar nu mai fac treaba mai deloc!

Altfel suntem bine. nimic stralucitor.

 

Norma, te invidiez maxim ca A face inot la gradinita. Nu tb sa alergati  Voi dupa job Cu el.

 

Mor de somn, va pup!


Editat de papelusca, 09 aprilie 2017 - 19:18 .


#236
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 08 aprilie 2017 - 08:39

Gabi ce veste buna ne dai de D, super! Noi ne-am batut cu rotavirus sapt asta, desi a fost vaccinat si a facut o forma mai usoara nu a fost deloc usor... 

Pup, week-end placut



#237
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 09 aprilie 2017 - 22:28

Hello.

Gabi mă bucur ca ai scris ca ti-am.simtit lipsa.

Ce bine ca a trecut operatia cu bine. Sa treacă cu bine raceala si mucii. Spor la pasiunea ce ai redescoperit-o cred ca te relaxeaza. Eu sunt f neîndemânatica- parca as avea doua mâini stângi.

Anamaria sănătate piciului. Imi pare rau ca s-a îmbolnăvit.

Noi suntem ok deocamdată (sper sa ne tina). Mai mult pe afara prin parcuri. Asteptam Pastile sa vopsim.oua si sa mai avem.niste zile libere.

Sa aveti o saptamana usoara si SANATATE tuturor.



#238
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 11 aprilie 2017 - 08:04

Hello mamici!

Ma bucur ca sunteti bine, sanatate picilor!

David a mers la gradi 4 zile dupa otita, apoi pe weekend a fost cam suparat. Luni a inceput sa faca febra si m-am luptat cu antitermice pana joi. Facea 39.5-41. L-am bagat inclusiv i vana in apa dezmortita. De joi am trecut pe antibiotic (iar), a iesit la analize ca e bacterian.

Duminica noaptea ne-au spart masina si i-au furat lui Dani toate sculele. Suntem foarte suparati, unii muncesc de le sar ochii si altii fura. Suntem si in paguba mare si cu masina vandalizata. Politia nu prea ne-a dat sanse, nu-i vad cercetand nimic.

Cam astea sunt noutatile noastre, din pacate.

O Saptamana Mare binecuvantata sa aveti!



#239
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 11 aprilie 2017 - 08:22

Oooooffff Corina, nu pot sa cred. Imi pare tare rau. Probabil ca e cineva care stia exact ce are Dani in masina. Sănătate multa lui David. Am tot citit in ultima vreme articole scrise de Craiu Mihai si are un articol in care recomanda guma cu xylitol pt cei care fac des otita. Caută si tu articole sau intreaba pe pediatru daca e ok. Poate ajuta si asta. Imi pare rau ca aveti atatea probleme. Sănătate multa si Sărbători fericite, linistite si pline de bunătate.



#240
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 11 aprilie 2017 - 20:08

Corina imi pare rau de asa vesti... Tin pumnii sa treaca repede lui David. Tot otita e sau altceva bacterian?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -