Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 - capitolul 6


371 raspunsuri la acest subiect

#191
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 19 februarie 2017 - 09:07

Neatza! Oli in viata mereu sunt plusuri si minusuri. Cand era Andra mica si eu stateam f mult la birou eram pe minus. Acum cand e mare si am suficienti bani sa sustin mersul la o facultate f buna in uk suntem pe plus. Pe cai foarte diferite oameni diferiti isi gasesc satisfactia si linistea (intentionat nu zic fericirea pt ca eu vad fericirea ca pe ceva de moment, in fiecare minut din zi nu poti fi fericit dar poti fi multumit cu viata ta). Par platitudini dar eu chiar cred cu tarie in ele si asta ma face sa nu incerc sa impun "modelul meu" copiilor mei.

Gabi cum e Dragoselu cu urechile? I-am trimis ganduri bune zilnic...

Va pup, duminica frumoasa



#192
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 20 februarie 2017 - 07:03

Multumesc mult, au ajutat gandurile bune.

Azi a terminat antibioticul Si pare ok. Desi spre seara Se tot atingea in jurul urechii, dar sper ca era doar niste par aiurea ramas de ieri, ca l-am tuns. Arata asa mare si e atat de rotund... haha. NE tot uitam la el Si parca nu il recunoastem.

 

Legat de otita... l-am inregistrat pt ear tubes, dar waiting time la surgery e de 3-4 luni. Daca nu mai face Pana atunci, putem sa anulam.

 

DE joi a fost Stef Cu febra dar tot in jur de 40 timp de 2 zile jumate de era leguma, el care e mereu Speedy Gonzalez. Apoi a mai scazut Si episoadele s-au rarit. A mai fc Si azi putin la pranz. Sa Vad cum e la noapte Si maine dimineata, daca il pot duce la gradinita.

 

Sper ca sunteti bine, mie mi Se pare ca mereu povestesc ca sunt copiii bolnavi.

VA pup


Editat de papelusca, 20 februarie 2017 - 07:05 .


#193
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 20 februarie 2017 - 09:43

Gabi- sănătate baieteilor. Asta e cu bolile astea ....vor trece, se vor imuniza amândoi...Si eu am avut o perioada anul trecut cand am crezut ca îmi iau câmpii pt ca mi se părea ca e mereu bolnav....la tine e mai greu ca sunt doi. Iti doresc putere si răbdare si sănătate multa. Doamne ajuta sa nu aveti nevoie de tuburi.

O saptamana frumoasa sa aveti.



#194
tnicoleta

tnicoleta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.170 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 10:19

Buna fetele

Multumesc de primire.

 

Sanatate multa lui Dragos si sa treaca otita. Neaparat dupa ce se vindeca sa ii faci o adiograma.

 

Sa o prezint pe Corina: e o nazdrava, toata ziua topaie si se catara peste tot, ii plac caii foarte mult si am o hergelie intreaga prin casa care tot sta prin picioarele mele cand am mai multe de facut. In we a reusit sa rastoare aragazul peste ea.

Bia: e o domnisoara total opusul sorasii. E calma si ascultatoare, nu iese din cuvantul dat, dar si sensibila si vizatoare.



#195
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 13:36

Buna sa va fie inima in aceasta zi faina!

 

Ce mai faceti voi? Cum sunt boboceii de septembrie si octombrie?

 

Eu incep sa ma panichez cu nasterea in Romania. Asa ca, bagati recomandari de spitale care sa accepte NVDC, eventual si doctori. Daca s-ar mai putea sa exista si ora magica, rooming-in, ar fi genial.

 

In general suntem bine, tot incercam sa ne acomodam. Burtica creste si se pare ca voi fi soacra cu 3 nurori (da, vine al 3 lea baietel) Aveti recomandari de nume? Recunosc ca nici eu nici sotul nu ne putem hotari. 

 

Lui Luca i s-a pus diagnostic de Aspergers, voi merge cu el la o evaluare mai amanuntita de vreo 3h pe 2 martie. L-am retras de la gradinita pt ca se comportau cu el mizerabil; nu voiau sa se ocupe de el si era singurul pus in fata TV_ului la desene. Pana ne permitem o gradi privata nu am alta solutie decat sa stea acasa. 

 

Iertati nu am citit, e nitel haos, eu cu burtica si 2 pitaci care alearga plictisiti de colo-colo. Unde stam e doar un Penny si un Mega Image, in rest... bate vantul. Iar pana in Bucuresti nu exista autobuz doar microbuze care fac si cate o ora doar pana in Ghencea. 

 

No, va pup, sper sa intru mai des. AVeti grija de voi si de piticuti (flo)



#196
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 18:13

Hello Nicoleta,

sa te bucuri de fetele tale si sa ne mai scrii despre voi.

Kytana offffff păcat ca a trebuit sa il retragi de la gradi. Nu era alta grupa cu alta educatoare unde sa il.muti? Ce face sotul tau? Isi caută job? Merge la interviuri? .



#197
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 05:37

Buna dimineata!

Kytana sar si eu cu o parere

TSA sunt serioase si primul lucru eu il vad sa gasiti un doctor cu care sa incepeti tratament. O gradinita "standard" nu este potrivita, exista gradinite private unde educatorii sunt pregatiti sa aiba si copii cu TSA (nu f severe) sau gradinite unde sa mearga cu shadow, sau gradinite speciale. Toate costa. Dar eu m-as axa mai intai pe doctor si tratament... din ce stiu doctorul va va invata ce trebuie sa "lucrati" cu el si acasa, nu e vorba numai de a merge la cabinet. 

Pup toate bobocitele si toti boboceii destepti si frumosi si sper ca scapam de boli odata cu primavara! (Noi suntem bine)



#198
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 05:41

PS cunosc relativ indeaproape 2 familii cu copil cu TSA, fetite, una forma mai grava alta mai usoara, am bazat raspunsul pe ce stiu din povestile lor



#199
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 11:24

Dragi Doamne, va urez sa aveti o primavara minunata!



#200
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 01 martie 2017 - 16:51

[flo]  [floare3]  [flo2]  [biz]

Multumim Anamaria.

 

O primavara minunata va doresc si eu. Cu mult soare, sănătate si bucurii.

Noi inca suntem la schi dar mai avem.putin si punem echipamentul in cui. pupici




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -