Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv Grecia (5)


56 raspunsuri la acest subiect

#41
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 22 martie 2017 - 18:47

Multumesc mult, Dana! Mai e pana la vestea cea mare, dar te anunt cand incep procedurile iar  [:)]



#42
Danielle123

Danielle123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 12:39

Felicitari Dana0, sa ai o sarcina usoara in ciontinuare si bebei sanatosi!

Clara 84 mult succes cand incepi din nou procedura..inteleg ca mai ai ceva la congelator?

Eu as vrea sa incerc acum dupa sarbatori dar sa vedem si cand apare cm ..ca dupa incercarile cu Cicloprogynova s-a cam dereglat treaba ..



#43
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 13:04

Multumesc, Danielle! Da, mai am 2 in Grecia. Dr vrea sa mai adunam cativa dar eu vreau sa incercam cu ce mai avem si daca nu iese, ne reorientam in tara. Mult succes si tie! Incearca sa mananci mult avocado pt endometru. Eu asta faceam inainte de transfer. 1 avocado pe zi si mult suc de rodii. Parca si rodiile erau tot pt endometru. Tinem pumnii!  [flo2]



#44
Danielle123

Danielle123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 13:22

Multumesc Clara si eu tot 2 in Grecia am..cred ca tine si de divinitate..cand trebuie sa creasca o sa creasca....daca nu reusesc sa fac fet-ul asta la care ma chinui de la fiv incoace am zis ca incerc sa ma orientez si eu tot in tara..la programul acela subventionat..desi nu stiu cum se procedeaza si ce se deconteaza mai exact..ma gandeam la Albu la Medlife..culmea este ca la fiv nu am avut probleme cu cresterea endometrului..asa ca daca asa vrea sa creasca sa ii fac pe plac..mai ales ca nu mai am rabdare si simt cum trece timpul pe langa mine ..de 8 ani tot astept si inca mai am de asteptat..



#45
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 17:43

Cati ai avut la inceput, Danielle? Scuze daca ai mai povestit, ai mai facut vreun transfer?



#46
Danielle123

Danielle123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 martie 2017 - 07:35

Am avut 4 embrioni de ziua 5 Clara..am facut transfer cu 2 dintre ei proaspeti si mai am 2 pe care incerc din rasputeri sa ii iau acasa..insa daca endometrul nu este corespunzator nu se poate..inca mai incerc sa il aduc la dimensiunile care trebuie..pt ca nici nu vreau sa ii pierd..ma blochez la 6.3..



#47
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 28 martie 2017 - 21:15

Imi pare rau, Danielle, stiu cat de frustrant e sa faci tot ce tine de tine si sa nu iasa nimic bine. La mine a mers cu avocado si suc de rodii, dupa cum am mai zis. Eu am avut 9 embrioni de ziua 5, am transferat 2 proaspeti, s-au prins dar din pacate s-a oprit sarcina din evolutie. Apoi am mai facut un FET dar la dezghetare au murit 3 din cei 7 ramasi, am transferat 2, beta negativ. Asa ca acum mai avem 2 acolo, dar dr vrea sa mai strangem.. o sa insist sa facem un FET cu cei 2, ma doare inima sa-i las acolo. Cine stie, poate de data asta ni se implineste si noua visul ca Danei  [:)]



#48
AlinaAlina22

AlinaAlina22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 29 martie 2017 - 08:36

Buna fetelor! Stiti cumva daca injectiile  dipheriline se pastreaza in frigider? Voi cum ati procedat cand le-ati facut? Ati bagat acul drept sau oblic?



#49
Clara84

Clara84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 29 martie 2017 - 12:33

Buna Alina! Eu am pastrat doar Gonal la frigider, Diphereline il tineam intr-un dulapior. Cred ca atata timp cat nu e la soare, ar trb sa fie ok. Mie imi facea sotul injectiile si baga acul drept fin cate tin minte. Cel mai bine e ca prima injectie sa ti-o faca o asistenta, sa vedeti cum trb facuta, iar apoi va descurcati voi. Mult succes!  [flo2]



#50
AlinaAlina22

AlinaAlina22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 29 martie 2017 - 13:35

Multumesc din suflet! Am niste emotii...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -