Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Brumar pe ghetar


837 raspunsuri la acest subiect

#831
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 18:58

Eu urăsc ca nu mai pot manca fara sa pun ochelarii pe nas :))

 

Nu nimeresti gura? [:D]  [:D] 

 

Scuze, dar prea ai ridicat-o la fileu [:p]



#832
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 18:59

Azi am dormit de pranz cu Julia 3 ore!!! Ce bine a fost. Acu am chef sa fac chestii, numa' caprita mica se infileteaza printre picioarele mele.



#833
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 22:51

E weekend si incep sa mi revin.

 

Am fost cu baiatul la patinaj si taica su s a mirat cat a progresat, el nu mai fusese demult sa l vada la patinoar. Mai are doar o saptamana din sesiunea asta, vor juca hochei. Apoi continua dupa vacanta. De la anul daca vrea il dau la hochei, sportul national, sper sa ma tina finantele ca i un sport scump.

 

Apoi am fost sa l vedem pe Pere Noel si sa se dea in trenuletul lui, la un mall. Am facut si ceva shopping. Mi am luat doua perechi de cizme, unele mai scurte pana la mijlocul pulpei, imblanite si altele inalte pana la genunchi, frumoase si comode.

 

Anja, nasol la tine la job. Cumva trebuie sa rezisti, iti doresc calm si nervi tari.

 

Daniela, sanatate!

 

 

 

 

 

 

 



#834
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 decembrie 2016 - 23:15

Am fost la Targul de Craciun care se cheama Bucharest Christmas Market si are loc in Constitution Square.

Norocul nostru ca e free entrance si am primit brosuri in limba engleza. Pagina web daca vreti mai multe informatii e bucharestchristmasmarket.ro. Inauntru e in romana. Pagina.

 

Mi-a placut mult de tot "Casuta bunicii" cu produse traditionale romanesti: hot-dog 5 lei portia.

Am mancat cartofi spiralati pe bat cu onion si branza.

 

Organizarea buna,  multe WC-uri ecologice si dozatoare cu apa pentru spalat pe maini, multe cosuri de gunoi, colturi speciale pentru fumat si foarte putine gunoaie pe jos.

 

Tare, tare multa lume, nu am gasit lucruri interesante, dar mi-am luat castane coapte, vin fiert si jumari.

 

Ah, sa nu uit m-a impresionat pozitiv ca existau destul de multe iesiri de urgenta. Pardon, emergency exit.

targ.jpg

 

Pentru ca m-a mancat in limba, m-am  dus la information point si am vorbit cu o tanara foarte draguta. Am rugat-o sa transmita organizatorilor ca la anul sa faca si niste iesiri de urgenta nu numai de emergency exit.

Ea m-a rugat sa iau un teanc de brosuri, ca au tiparit mii si sa le dau la prieteni ca sa nu ramana cu ele.

Le-am luat si impreuna cu CCS le-am pus in cutiile de scrisori de la noi de pe scara.

 

Am vecini destepti se prind ei ce inseamna Artistic Program.



#835
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 00:19

Nu nimeresti gura? [:D] [:D] Scuze, dar prea ai ridicat-o la fileu [:p]

 

desigur! A inteles cineva altceva cumva?  [:-)))]



#836
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 00:21

Viviana  [:-)))]  [:-)))]



#837
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 00:25

Azi mama a dat nas in nas cu Cioloș, in cartier la noi :). Da, nu numai ca e zălăuan, e si crescut in acelasi cartier cu mine :).

Plus mai avem o cunostinta comuna care e seful SRI, cu fratele lui m-am cunoscut bine. Sora mea il stie bine pe Edi :), se jucau impreuna si au mers la aceeasi scoala.

 

In fine, Cioloș cica a venit sa voteze acasă, ca acolo e domiciliul in buletin :).

 

Altfel am avut o zi superba, la cat mai multe așa!

 

Somn usor :)


Editat de mihaela_s, 11 decembrie 2016 - 00:35 .


#838
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 11 decembrie 2016 - 10:26

Neata pinguini

 

Mianna, mercic  [flo2] as opta pt 27, dar trebuie sa aflu cand merg ai mei la vara-mea...o intreb pe ea si apoi va informez.

 

Anja, ce situatie aiurea...si eu as sta acasa in conditiile astea.

Referitor la scoala, depinde unde e copilul...Marcia nu a vrut la liceu, ea vrea sa faca Lehre (Kaufmann/Kauffrau se numeste..asa zisa munca de birou...care include si bancile, asigurarile, firmele de imobiliare, contabilitate etc etc)...ea e acum la secundara, cl.a2a (a 8a in tara), mai are un an si dupa va merge sa invete meserie...in paralel face si scoala si dupa poate da bacul daca vrea...la liceu merg 14% din elevi, 70% merg sa invete o meserie...cei care merg la liceu sunt cei carora le place ft mult sa invete...sunt cazuri in care nu tin pasul cu ritmul din liceu si pica atunci la invatat meserie (am o colega care a patit-o)...aici indiferent de ce scoala alegi, poti oricand da bacul si studia...

Marcia vrea sa invete meserie la o firma de expeditii internationale, pana la vara trebuie sa mearga de 3 ori la practica (nu e obligatoriu, dar fara sa vezi cu ce se mananca meseria, e cam greu sa alegi), iar dupa vacanta de vara, va trebui sa-si trimita dosarul la firme, apoi va merge la interviuri...pt practica isi trimite doar dosarul, nu merge la interviu...iar cei de la firma o pot accepta sau nu...ea vrea sa mai faca practica si la mine la banca (nu la mine direct, noi nu avem astfel de joburi)..si mai vrea la o firma de imobiliare...plus ca va merge la diverse informari, se cer si astea la dosar...un adevarat proces...la anul in noiembrie ar tb sa aiba contractul de munca..va incepe in august 2018....daca insa nu gaseste nimic, mai poate face un an de scoala (cl.a10a).

 

Ioana, mercic  [flo2] e ft bun patul, se vede diferenta...Marco desi a cam bombanit la inceput, aseara mi-a spus ca a fost o idee ft buna schimbarea lui  [ph34r] ieri am fost sa iau cearsaf de pat, am gasit special pt astfel de paturi...azi merg sa mai iau unul, e deschis la magazine, desi e duminica...si trebuie sa iau si un covor mic, cel vechi nu mai avea loc....ieri am luat si 2 perne flocoase...vreau sa mai iau 3 si pt sufragerie....si la anul schimb si perdeaua si draperiile in dormitor la noi...si am scapat pana iesim la pensie  [:D]

 

Marcia si-a vopsit aseara parul negru (cu spuma de par), partea de jos era verde si nu-i placea..sambata mergem sa se tunda putin, la fel fac si eu.

 

Dupa-masa mergem la voluntariat...mai am de terminat bradul si vreau sa fac si carne la cuptor cu cartofi si usturoi  [fri]

 

Magazinul italienesc ne-a placut mult..vom mai merge acolo..facem doar 2 ore...am luat vin, sampanie, ulei de masline, balsamico, paste, masline, scoici si caracatita congelate, condimente pt bruscheta...nu mai ieseam de-acolo  [:D]

La intoarcere ne-am oprit sa mancam la un restaurant al unei manastiri, care produce bere...asa am imbinat utilul cu placutul  [pk]

 

O zi faina va doresc !




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -