Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Credeti ca Hillary a pierdut si pentru ca este femeie?


25 raspunsuri la acest subiect

#21
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 17:25

Sunt de acord cu ce a zis Ramonika, HC nu a pierdut neaparat "because she's a woman", ci pentru ca era "the wrong woman". Prea multe "schelete", prea multe tinichele...uffff.... cred ca Bernie S. ar fi avut mai multe sanse sa il invinga pe Trump [:(]



#22
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 19:12

Pe mine m-a surprins tare Susan Sarandon care a facut o mare galagie din faptul ca nu voteaza cu Hilalry pentru ca nu voteaza vaginul ei ci mintea ei.

 

http://nymag.com/the...her-vagina.html

Susan Sarandon l-a sustinut puternic pe Bernie Sanders, si cum campania de desemnare a candidatului democrat a fost oarecum cam murdara si lui Sanders (care nu era un candidat rau de loc) i s-au facut multe magarii e oarecum normal ca fanii die-hard sa nu poata schimba tabara asa usor.

 

In fapt cred ca asta e si motivul pentru care Hillary nu a reusit. Daca campania ar fi fost eleganta si Bernie pierdea fair and square, atunci votantii lui ar fi sprijinit-o pe ea. Asa s-au risipit incercand sa ofere voturi la candidati obscuri doar ca sa nu o sustina pe ea.

 

Hillary a fost de la inceput un candidat controversat, si cred ca am zis undeva la inceputul campaniei ca nu cred ca e de ajuns pitch-ul cu "first woman president", era nevoie sa aduca mai mult.



#23
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 09 noiembrie 2016 - 21:09

Susan Sarandon l-a sustinut puternic pe Bernie Sanders, si cum campania de desemnare a candidatului democrat a fost oarecum cam murdara si lui Sanders (care nu era un candidat rau de loc) i s-au facut multe magarii e oarecum normal ca fanii die-hard sa nu poata schimba tabara asa usor.

 

In fapt cred ca asta e si motivul pentru care Hillary nu a reusit. Daca campania ar fi fost eleganta si Bernie pierdea fair and square, atunci votantii lui ar fi sprijinit-o pe ea. Asa s-au risipit incercand sa ofere voturi la candidati obscuri doar ca sa nu o sustina pe ea.

 

Hillary a fost de la inceput un candidat controversat, si cred ca am zis undeva la inceputul campaniei ca nu cred ca e de ajuns pitch-ul cu "first woman president", era nevoie sa aduca mai mult.

 

Asta este si impresia mea  ...

 

Daca Bernie iesea candidat, sigur, sigur castiga presedentia. S-a dovedit ca Clintonii l-au sapat jegos pe Bernie, chestie care a confirmat ca Clintonii sunt shady si se folosesc de political corecteness doar de fatada.



#24
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 10 noiembrie 2016 - 01:03

probabil pentru ca a stiut sa ajunga la inima si mintea celor care l-au votat.

poate ca multi dintre votanti gandesc la fel ca trump, dar nu au curaj sa-si exprime parerile, de prea multa PC in societatea americana.

altii or fi considerat ca are suficient de multi bani si succes in afaceri, incat sa nu poata fi mituit/corupt/ademenit, au crezut in promisiunile lui de a face america o natiune mareata din nou (orice ar putea insemna asta).

parca poti sa stii ce e in mintea si sufletul celor care au votat ? cati dintre noi nu facem asa uneori - una gandim si alta spunem/facem?

 

da, astea au fost citeva din motive...

 

nu au mai dorit un politician

 

au vrut pe cineva care sa aiba curaj to stand for ceea ce crede

 

 

am auzit la radio spunind ca multi nu au avut curajul sa spuna ca voteaza cu el , ca sa nu li se puna stampila  de x si y...

 

si spuneau la tv, ca de fiecare data cind se schimba presedintele , aleg intotdeauna opusul presedintelui existent....si mai opus lui Obama numai trump putea sa fie.



#25
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 noiembrie 2016 - 09:17

Oau, ieri spuneau pe la noi ca Trump a castigat si votul popular acuma vad ca de fapt spun ca Clinton a avut 202.000 voturi in plus.

 

Dar sa ne distram cu Becali: 

"Ma asteptam sa castige Donald Trump. Ma bucura asta. Acum am aflat si salut victoria. Era de rau sa iasa Hillary Clinton presedintele Americii. Cum sa fie o femeie cel mai puternic om din lume? Asa este cel mai bine. Este un lucru bun pentru Romania ce s-a intamplat in America".

http://revistapresei...ic-din-lume.htm



#26
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 10 noiembrie 2016 - 10:08

Cum sa fie o femeie cel mai puternic om din lume? Asa este cel mai bine.

 

Am crezut ca e un pamflet... [alcool]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -