Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alegeri parlamentare 2016


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Deceneus

Deceneus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.099 mesaje

Postat 06 noiembrie 2016 - 21:24

Unde ne situam?  Unde-am fost si pana acum!

Ce alegem?    Nu are importanta.

De ce alegem?  Degeaba, sau ca sa-i legitimam la putere!

 

Hai sa vorbim nitzica politica...

Daca pana acum nu ati fost interesate de politica acum la spartul targului nu se poate face nimic.

Politica se face in fiecare zi nu doar in campania electorala.



#12
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 06 noiembrie 2016 - 22:02

Uite o atitudine foarte constructivă: rigla peste degețele :).



#13
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 06 noiembrie 2016 - 23:18

Deceneus, te rog frumos, eu fac politica de la 9 ani, cand in perioada tulbure din '90 am fost complet ultragiata de minciuna lui Iliescu, care a zis mai intai ca nu candideaza, pentru a se razgandi sfasietor de emotionant mai apoi. 

 

Deci, nu consider ca mi se aplica "cearta" ta si continui sa ma interesez de politica.

 

PS Plusez si cu un: "Nu am ratat nici o votare, de cand am primit acest drept." Nici atunci cand de frica am stampilat Iliescu, nici atunci cand lipsa mea ar fi dus exact la rezultatul pe care il doream dar pe alta cale (Referendumul).


Editat de BlackCat4evR, 06 noiembrie 2016 - 23:21 .


#14
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 10:19

Pe Remusache l-au adus in Parlament Pontache si PSD-ul. Ding-ding! Iarasi ati dat ca nuca in perete.

Toata clasa politica actuala fuge de un referendum dimpreuna cu alegerile din decembrie, indiferent de cat de pro familie si de pro casatorii hetero se declara. De ce? Sunt cativa in fiecare partid  cu adevarat convinsi de faptul ca familia are la baza casatoria dintre un barbat si o femeie. Dragnea nu se numara printre acestia. Nici KWJ. A se vedea cat sunt de uniti in cujet si simtire parlamentarii romani din PE, indiferent de partidele din care provin, voteaza impotriva majoritatii romanilor, o majoritate de cam 92%care si-a exprimat in scris dorinta de a-si da copiii la orele de religie, ore impotriva carora sunt aceiasi nemernici care forteaza Constitutia si umple de injurii demersul Coalitiei pt Familie. Aceiasi nemernici care desi nu pot rodi nimic cu iubirea lor, au pretentia de a ne educa dpdv sexual copiii in scolile de stat.



#15
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 10:36

lucialu, zau ca uneori mi se pare ca scrii in mod intentionat alambicat ca sa nu pricep eu unde bati!  [flo2]

 

Vrei sa incerci sa fii mai explicita? Ce Remusache? Ce nuca si ce perete? Cine forteaza Constitutia, ca eu inteleg invers din ce scrii tu...? 



#16
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 11:10

Remusache = Remus Cernea.

Va inselati cand credeti ca PSD-ul are vreo legatura cu demersul Coalitiei pt Familie. Dimpotriva( plus a se vedea mai sus ):  “Aici m-am opus clar, pentru că nu sunt de acord să tot punem restricţii în Constituţie. Este o mare problemă de percepţie şi pentru mine este important să fim priviţi cu această modificare a Constituţiei ca modernizând România şi mergând spre un trend european, nu întorcându-ne, nu suntem republică fundamentalistă. Această precizare inutilă, a căsătoriei între un bărbat şi o femeie, este copy-paste din modificarea adusă în ianuarie la Constituţia Ungariei, o modificare extrem de contestată în toată Europa. Mie mi s-a părut că dă un mesaj inutil de conservatorism, dacă textul actual e suficient şi bun, de ce să schimb ceva ce e bun?“, a spus Ponta.

 

Uite in cine loviti :)) 

 

E? Nu e Ponta intr-o alta barca decat cea a Coalitiei pt Familie? Din acest punct de vedere cine ar avea interes ca sa voteze Ponta si PSD? Dragnea a reactionat imediat impotriva referendumului, a scaldat-o cat sa nu isi dea cu firma in cap ( sunt totusi 3000000 de semnaturi plus ca stie ca lor le sunt alaturi mult mai multi romani ) dar ramane nu pt un referendum pe 11 dec. Ai aflat tu tarziu. :) 

Constitutia e fortata de astia de se iubesc civil si prin unele "biserici" " crestine", dar in special prin ONG-urile autoproclamate " societate civila", cu membri numarati pe degetele de la o mana, dar platite gras de catre straini, pe care ii freaca grija de binele nostru si vor sa ne indese pe gat progresul Occidentului, precum ne indeseau pe vremuri mamele untura de peste cu lingura. Si de catre institutiile sufocate de lobby-istii angajati pe banii publici in cadrul lor.

Da, si eu ma intreb de ce absolut toate statele care au ceva/ enorm de spus in lume, au in cap de lista drepturile lgbtiq, care nu reprezinta nici macar 5% ( aia care au exclusiv o viata sexuala gay sau lesbi sunt putin peste 1%, trans sunt sub 1% ) din numarul total al populatiilor tarilor lor? Btw, de ce noua ne pute subiectul ca dezbatere politica, cand toata floarea statelor democrate o au prezenta in campaniile electorale?Care-i clenciul?


Editat de lucialu, 07 noiembrie 2016 - 11:18 .


#17
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 11:30

Dar constitutia nu se cere modificata de miscarea lgbt, ci de ceilalti, care vor preventiv sa nu le vina astorlalti vreo idee!



#18
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 11:43



Dar constitutia nu se cere modificata de miscarea lgbt, ci de ceilalti, care vor preventiv sa nu le vina astorlalti vreo idee!

 

 

 

Nu se cere modificarea Constitutiei, ci o precizare conforma cu art despre casatorie din Codul Civil. Si demersul este pt ca: "In 1998, Elisabeth Guigou, initiatoarea proiectului de lege privind parteneriatele civile in Franta, a jurat ca acest pas nu va duce la legalizarea casatoriilor intre persoanele de acelasi sex. Si iat-o in 2012: cu ocazia legalizarii casatoriei intre persoanele de acelasi sex si a adoptiei de copii pentru cuplurile gay, ea a recunoscut ca in 1998 a mintit pentru ca altfel… parteneriatele nu ar fi fost adoptate!

Initiatorii din România sunt, cel putin, sinceri: “Eu am deja în vedere un proiect de lege care sa reglementeze parteneriatul civil între persoanele heterosexuale sau persoane de acelasi sex pe model francez. În Franta, mai întâi a fost adoptata legea privind parteneriatele civile, iar la începutul acestui an a fost adoptata legea privind drepturile cuplurilor de acelasi sex de a se casatori.” (Remus Cernea, initiator al propunerii legislative privind parteneriatele, declaratie pentru Mediafax, 12 aprilie 2013)."

 

http://gandeste.org/...lui-civil/53094

 

Ok. Intre timp si el a dat-o cotita, ca vrea doar parteneriate civile pt toti care traiesc in concubinaj, a se vedea mozolul cu cetateanca pe care o doreste partener, transmis live si in reluare din Parlament :)) Nu iti vine sa ii spui sa fuga cu ursul cand exista casatorie civila pt hetero? Cine nu doreste legalizarea relatiei prin casatorie civila,de ce ar dori un parteneriat civil? :))


Editat de lucialu, 07 noiembrie 2016 - 11:47 .


#19
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 11:49

Mai, tu vorbesti de modificari legislative, eu vorbesc de modificarea Constitutiei, si da, asta e ceruta de catre cei care au manifestat in favoarea "apararii normalitatii". Cei 3.000.000 de cavaleri cruciati moderni...

 

Acuma, pentru ca se pare ca nu vor avea loc in aceeasi zi, hai sa vorbim aici de alegeri, si la subiectul cu manifestatiile, depre gay, ok?



#20
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 07 noiembrie 2016 - 11:57

Ha, despre ce modificari legislative vorbesc? Amandoua am vorbit de Constitutie. Partenereiatul civil e doar un pas, nici macar bun pe luna :))

Pt asta am intervenit si restul mesajelor de la pag 1.

Si e evident si scopul referendumului, nu? Asa cum zicea J G, cine vrea sa aduca aceste modificari constitutiei, cel mai probabil ar vota PSD-ul... Pe de alta parte mie mi se pare revoltator sa anihilezi o categorie de oameni ca sa-ti asiguri tu electoratul. "Revoltator" e un cuvant atat de mic fata de ce simt eu acum in legatura cu asta.... Cum sa te folosesti de oameni in acest fel marsav?

 

 

 

Hilar. Asta simt eu acuma. 

 

 

 

unii au voie, fanaticii religiosi ba.

Precizari: poza este luata de pe contul fb al Coalitiei pt Familie :)


Editat de lucialu, 07 noiembrie 2016 - 12:05 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -