Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2017 (Trandafirasi de Iulie 2017)

sarcina gravida iulie 2017

635 raspunsuri la acest subiect

#391
MikiVas83

MikiVas83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 22 februarie 2017 - 20:44

Buna fetelor. Am facut cerclaj. Am stat 2 nopti in spital si acum suntem acasa. Cliff iti sugerez sa ii spui dr sa iti masoare colul. Asa am avut si ru stari de durere sau junghuri si ziceam ca nu e nimic grav, doar ca creste burtica si cand colo, insepuse sa se desfaca colul. Nu vreau sa va sperii. Cateodats mai trebuie sa ne si menajam. Am o colega, care dupa repaus de 2 saptamani i s-a inchis singur, dar la mine nu a vrut si nu am vrut sa risc.
Multa sanatate si sarcini usoare va doresc! Pupici

#392
Cristina_sto

Cristina_sto

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 10:11

Am momente cand trebuie sa ma ridic de pe scaun pt ca loveste destul de puternic dar mi-e draga de nu mai pot :)

Si mie imi este drag atunci cand il simt cum se misca prin burtica. Zilele astea a fost mai cuminte, dar in weekend a vrut sa isi faca simtita prezenta si am reusit chiar sa il filmez cum imi dadea bicioare in burta. :)



#393
Cristina_sto

Cristina_sto

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 10:13

Buna fetelor. Am facut cerclaj. Am stat 2 nopti in spital si acum suntem acasa. Cliff iti sugerez sa ii spui dr sa iti masoare colul. Asa am avut si ru stari de durere sau junghuri si ziceam ca nu e nimic grav, doar ca creste burtica si cand colo, insepuse sa se desfaca colul. Nu vreau sa va sperii. Cateodats mai trebuie sa ne si menajam. Am o colega, care dupa repaus de 2 saptamani i s-a inchis singur, dar la mine nu a vrut si nu am vrut sa risc.
Multa sanatate si sarcini usoare va doresc! Pupici

Sanatate multa! Sa ai grija de tine! Si eu merg marti la dr dupa o pauza de 5 sapt si sunt nerabdatoare sa vad ca totul este ok. Nu am avut simptome ciudate, doar burta mai tare dupa o zi de munca sau dureri scurte in partea de jos. Dar nimic care sa imi creeze probleme.



#394
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 10:29

Buna fetelor. Ieri seara am simtit si eu prima data bebelina. In continuare mai am firisoare de sange cand pun arefamul. In rest sunt ok. Bebele e bine. Saptamana trecuta am facut eco. Mai am dureri de burtica si intepaturi. Dr mi a recomandat sa iau nospa. Pupici.


Editat de piersica, 23 februarie 2017 - 10:30 .


#395
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 16:58

Si mie imi este drag atunci cand il simt cum se misca prin burtica. Zilele astea a fost mai cuminte, dar in weekend a vrut sa isi faca simtita prezenta si am reusit chiar sa il filmez cum imi dadea bicioare in burta. :)

Ce dragut :) Tu deja poti sa iti dai seama care e picior? Noi nu am ajuns asa departe. Cred ca doar caputul l-am identificat dar nici asa nu sunt sigura :)



#396
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 17:10

Voiam sa va intreb 2 chestii, voi cat v-ati ingrasat pana acum? Eu 5,4 kg pana weekendul trecut (nu am mai avut curaj sa ma cantaresc de atunci) si mi se pare cam mult desi sunt in grafic dupa masuratorile gasite pe net.

De vopsit parul vi-l vopsiti? Daca da cu ce? Eu de vreo 6 luni nu m-am mai vopsit si ma gandesc daca sa mai astept 4 luni sau sa ma vopsesc acum.



#397
MikiVas83

MikiVas83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 23 februarie 2017 - 19:13

Multumesc Cristina. Sarcini usoare pt toate, in continuare.

#398
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 10:56

Buna fetelor. Am facut cerclaj. Am stat 2 nopti in spital si acum suntem acasa. Cliff iti sugerez sa ii spui dr sa iti masoare colul. Asa am avut si ru stari de durere sau junghuri si ziceam ca nu e nimic grav, doar ca creste burtica si cand colo, insepuse sa se desfaca colul. Nu vreau sa va sperii. Cateodats mai trebuie sa ne si menajam. Am o colega, care dupa repaus de 2 saptamani i s-a inchis singur, dar la mine nu a vrut si nu am vrut sa risc.
Multa sanatate si sarcini usoare va doresc! Pupici

Uhhh nu vazusem mesajul tau. Bine ca ai depistat la timp si dr a actionat cand trebuia. Sa te odihnesti cat mai mult ca sa tii sarcina cat va fi nevoie.

Pot sa te intreb cat aveai colul? Se deschisese? Si la mine s-a scurtat fata de ultima data destul de mult. Am inteles ca sub 3 e grav si sub 2,6 e grav grav, cred ca atunci se recomanda cerclajul.  



#399
MikiVas83

MikiVas83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 februarie 2017 - 16:20

Eu aveam 3cm si se deschisese deja 1cm.Asa ca nu am vrut sa riscam

#400
Arici_mama

Arici_mama

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 26 februarie 2017 - 13:34

Buna burtici, 

 

Am si eu o nelamurire de ordin administrativ. Pana acum am mers la medic la clinica privata. Saptamana asta am facut amnio si as fi avut nevoie de concediu medical dar m-am trezit ca trebuie sa merg la spital, ca-mi trebuie trimitere etc ... Voi cum stiti ca se procedeaza in caz de CM ? Cine il da - medicul ginecolog sau medicul de familie? De ce acte e nevoie?





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2017

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -